Sportland Kõrvemaa Rattamaratonil ootavad kõiki hea seltskond, mõnusad rattarajad ja imetabane loodus | Sportland Magazine

Jaga „Sportland Kõrvemaa Rattamaratonil ootavad kõiki hea seltskond, mõnusad rattarajad ja imetabane loodus“

Sportland Kõrvemaa Rattamaratonil ootavad kõiki hea seltskond, mõnusad rattarajad ja imetabane loodus

Septembrikuu viimasel pühapäeval, 25. septembril on põhjust seada sammud Kõrvemaale, sest toimub viimane Sportland Kõrvemaa Nelikürituse osavõistlus –  Sportland Kõrvemaa Rattamaraton. Tulla võib kogu perega, sest tegevust jätkub kõigile, nii suurtele kui ka pisikestele.

Päeva alustatakse Mesikäpa lastesõitudega, mis toimuvad 400 m ning 1 km ringil. Osalemine on kõigile lastele tasuta ning finišis ootavad väikeseid rattureid magus üllatus ja vesi.

Mesikäpa noortesõidu start antakse kell 11. Osalema on oodatud kõik lapsed ja noored, kelle füüsiline ettevalmistus on 7 km maastikuratta sõiduks piisav. Osavõtutasu on 5 eurot ning see sisaldab magusat üllatust finišis, vett ja medalit.

Pärast rattasõitu on kõikidel lastel võimalik ronida madalseikluspargis ning harjutada vibulaskmist.

Sportland Kõrvemaa Rattamaraton

Vali 45 või 18 km distants

Kokku on rattasõpru Kõrvemaale starti oodata umbes 600 ringis, kellest suurem osa läheb rajale pikemal distantsil. Valida on 18 ja 45 kilomeetrit vahel. 45 km sõitjad lastakse rajale kell 12 ning 18 km start antakse kell 13. Mõlemale distantsile on võimalik tulla osalema ka eraldi arvestuses elektrirattaga, mille start on tavaratastest 10 minutit hiljem.

Olles ise Kõrvemaal paaril korral rattavõistlustel osalenud, võin öelda, et rajad ei ole ülemäära tehnilised ehk ei ole singlitel juurikate otsas nikerdamist või ohtlikke kitsaid sildu ega purdeid. Küll aga on rajad füüsiliselt kurnavad, sest pikad Kõrvemaa tõusud väsitavad korralikult. Seega, vali distantsi pikkus arvestades oma üldist treenitust! Laskumised ei ole ülemäära ohtlikud, kuid tuleb olla hoolas nii enda kui teiste suhtes. On vana tõde, et kõige tähelepanelikum tuleb olla pealtnäha kõige süütumates kohtades, sest just seal kaob valvsus ja tähelepanu.

Kõrvemaa radade suureks eeliseks on aga imekaunis loodus ja sügiseselt kirjud vaated. Juba nende pärast tasub kindlasti sõitma tulla.

Tule kogu perega

Tsiteerides üht tundmatut klassikut, ütleksin, et mul on kahju kõigist, kes pole Kõrvemaal käinud. Viimased spordisündmused on näidanud, et tullakse kogu perega, sest lastel on lisaks meeleolukatele võistlustele keskuse ümber ka palju muud tegemist. Kui vanemad lähevad ise rajale, saab lapse jätta lastehoidu, mis on avatud võistluspäeval kell 11.30-15.00. Sinna oodatakse lapsi alates 4. eluaastast. Lastega tegeleb spetsiaalselt palgatud inimene, kes sisustab nende aega erinevate tegevustega. Lastehoidu võetakse vastu vaid terveid lapsi eelneva registreerimise alusel, mida saab teha siin. Lastehoiu tasu on 5 eurot.

Ratta saad Kõrvemaalt rentida

Kõrvemaal mõeldakse eelkõige osalejate mugavusele ning pakutakse ka võimalust võistlusel osalemiseks endale ratas kohapealt rentida. Rattaga on ju veidike keerulisem kui näiteks jooksutossudega, sest isegi kui sõiduvahend on olemas, ei pruugi seda olla mugav transportida. Võib ka juhtuda, et see pole päris korras, tahaks üldse midagi ägedamat proovida või võistelda hoopis E-ratta arvestuses. „Meilt on võimalik rentida nii maastikurattaid, kui ka paksukesi ehk FAT-tüüpi rattaid, samuti E-rattaid. Et neid kõigile soovijatele jaguks, palume need eelnevalt broneerida emaili teel: [email protected],“ ütleb peakorraldaja Rebeka Kübard.

Roheline mõtteviis

Loodetavasti juba mõne aasta pärast ei räägi me korduvkasutatavatest joogitopsidest spordivõistlustel kui millestki erakordsest. Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses kasutati Eesti Pandipakendi joogitopse juba triatloni ajal ning ka hiljutisel metsajooksul. „Kohapeal oli kuulda, et inimesed on uue süsteemiga väga rahul ja valmis loodust säästma,“ rõõmustab Rebeka.

Kõikidel osalejatel on veelgi rohkem võimalik looduse heaks ära teha. „Sportland annetab taas Eestimaa Looduse Fondile 5 eurot iga osaleja kohta, kes läbivad n-ö tavaraja. Aga rajale on tehtud ka 50-meetrine lisalõik ning selle läbimisel annetatakse fondile 10 eurot iga läbinud sportlase kohta,” kutsub peakorraldaja üles looduse heaks natukene veel rohkem pingutama.

Nike Air Zoom Pegasus 38 jooksutossud ootavad!

Küllap enamik Kõrvemaa üritustel osalejaid juba teavad, et läbi terve aasta on olnud võimalus premeerida end Nike Air Zoom Pegasus 38 jooksutossudega. Selleks tuleb Sportland Kõrvemaa Neliküsituse viiest osavõistlusest lõpetada neli. Talvel toimus suusamaraton, kevadel jooks, suve keskel triatlon ning suve lõpus metsajooks. Jäänud ongi veel vaid rattamaraton.

Rebeka Kübardi sõnul võivad uute jooksutossude omanikuks saada veel ligi 100 inimest, kui nad teevad viimase pingutuse ja rattavõistlusest osa võtavad. Ligi poolsada spordisõpra on olnud nii tublid, et on juba tossud välja teeninud ehk võtnud osa neljast esimesest osavõistlusest. Kindlasti tulevad neist paljud ka rattamaratoni starti, et teha viiest viis.

Hea teada!

Pärast rattavõistlust ja eneseületust ootab kõiki Kõrvemaa supp ja Salvesti smuutike.

Kõik võistlejad saavad ennast tasuta Kõrvemaa mõnusates saunades puhtaks pesta. Sama kehtib rataste kohta, ka need saab kõikvõimalikust liivast, tolmust ja mudast puhtaks, kuna kohapeal on mitu väga korraliku survega veekahurit.

Pärast rattamaratoni leiab aset kolme parema mehe ja naise autasustamine nelikürituse sarja üldarvestuses.

Vabatahtlik, oled oodatud!

Kõrvemaa võistlused on alati silma paistnud vabatahtlike rohkusega ja pole ka midagi imestada. Imetabane Kõrvemaa loodus on üks osa sellest suurest emotsioonist, aga veel tähtsamad on sõbrad, pere ja koosolemise rõõm. Kõrvemaal saab käed külge lüüa ka kõige noorem abiline. Rattamaraton on viimane võimalus sel hooajal kaasa lüüa, edasi peab juba lund ootama.

„Pärast igat Kõrvemaal toimunud Nelikürituse osavõistlust toimub vabatahtlike gala, mille eesmärk on anda edasi tundeid. Sõnadesse ei ole neid võimalik panna. Just need naeratused, aplausid ja kallistused on see, mida on tarvis. Võistluse lõpp on alati raske, kui peab hakkama rada koristama, asju ära viima. Kõik tunnevad, et enam ei jaksa. Aga pingutatakse,” kutsub vabatahtlike koordinaator Riina Kurg melust osa saama.

Kõrvemaa vabatahtlikega saab liituda FB-s: KÕRVEMAA VABATAHTLIKUD.

Registreeri rattamaratonile ja tutvu juhendiga siin.

Nelikürituse sarja üldarvestus

Kohtumiseni 25. septembril Kõrvemaal!

Tekst: Kärt Radik
Fotod: Agentuur Jopp Creative

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Eesti naiste jalgpallikoondis võõrustab MM-valiksarjas Prantsusmaad

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus