Sportland Kõrvemaa Triatlon meelitab kauni looduse ja vahelduva maastikuga ning sobib kõikidele spordisõpradele | Sportland Magazine

Jaga „Sportland Kõrvemaa Triatlon meelitab kauni looduse ja vahelduva maastikuga ning sobib kõikidele spordisõpradele“

Sportland Kõrvemaa Triatlon meelitab kauni looduse ja vahelduva maastikuga ning sobib kõikidele spordisõpradele

Sportland Kõrvemaa Triatloni muudab eriliseks, et see toimub maastikul, kus saavad ennast mõnusalt proovile panna nii algajad kui ka kogenud sportlased. Lisaks leidub Kõrvemaal tegevust kogu perele ning seal on suurepärane võimalus üheskoos aktiivselt aega veeta. Tänavune Sportland Kõrvemaa Triatlon toimub laupäeval, 8. juulil.

Sportland Kõrvemaa Triatloni distantsid on jõukohased igale sportlikule inimesele – 350 m ujumist, 20 km rattasõitu ning 4 km jooksu on umbes kümnendik täispikast triatlonist ehk IRONMAN-ist. Osalema võivad tulla kõik, kes on varem ujumise, rattasõidu ja jooksmisega kokku puutunud. See on kahtlemata rahvaspordiüritus, kus pisikese pingutuse kõrval saab kopsud värsket metsaõhku täis tõmmata ja nautida südasuvist Kõrvemaa loodust.

Foto: Aldis Toome

Rajad asuvad keskuse läheduses

Eelmisel suvel tegi populaarne rahvatriatlon läbi uuenduskuuri, mis meeldis kõikidele triatlonisõpradele. Nimelt toimus ujumisdistants Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses asuvas tiigis. Samas kohas ujutakse ka sel aastal. Võistluse sujuvamaks toimumiseks on start korraldatud intervallidena – stardid  antakse 15 minuti tagant.

Sportland Kõrvemaa triatlon
Foto: Aldis Toome

Rattarada läbis möödunud aastal samuti uuenduse ning pakub kindlasti põnevust nii uutele osalejatele kui ka vanadele kaladele. 20 km pikkune sõit toimub Kõrvemaa keskuse ümber metsateedel. Rattarajale võiks kindlasti minna maastikurattaga. Kui endal sobivat sõiduvahendit pole või on seda tülikas kaasa vedada, siis kohapealt on võimalik rentida nii maastikurattaid kui ka paksukesi ehk FAT-tüüpi rattaid. Et neid kõigile jaguks, tasuks broneerimise soov juba teele panna e-postil [email protected].

Jooksurada kulgeb samuti Kõrvemaa keskuse lähistel maastikul, kus on nii laugel maal kulgemist kui ka küngastel üles-alla lippamist. Imelised loodusvaated on ainult boonuseks.

Sportland Kõrvemaa triatlon
Foto: Aldis Toome

Mitmekülgne ja eriline 

Paljude spordisõprade jaoks on just Sportland Kõrvemaa Triatlon olnud debüüdiks triatloniteekonnal. Sportlandi online klienditeeninduse ja e-com logistika arendusjuht Christopher-Magnus Rosen puutus selle alaga esmakordselt kokku Sportlandi tööle asudes. „Minu esimene triatlonivõistlus toimuski Kõrvemaa veesilmade ja küngaste vahel. Kahjuks jääb tervislikel põhjustel käesoleva aasta võistlus vahele, kuid tulevikus olen jälle stardis. Sportland Kõrvemaa Triatloni erilisus väljendub mõnusas kompaktsuses, jõukohases distantsis, ladusas korralduses ja kaasaelajate rohkuses. Kirsiks tordil saab pärast vaimset ja füüsilist pingutust oma energiavälja saunas taas täis laadida,” ütleb Magnus.

Magnus Rosen
Magnus IRONMAN-il. Foto: IRONMAN TALLINN

Tema jaoks on suurimaks väljakutseks ujumine, millega ta puutus süvitsi kokku alles triatloni treeningutel. „Kõrvemaa tiigis on nii mõnigi külma veega allikas peidus, mis soojal suvepäeval võib ehmatada, seegi on väljakutse. Rattasõidus tuleb vahepeal küngastest üles vändata, kuid maaliline loodus kompenseerib kõik tõusumeetrid. Siin ja seal tuleb igaks juhuks ka laskumistel ettevaatlik olla vältimaks gravitatsiooniga flirtimist. Jooksudistants on puhas nauding. Laugel pinnasel jalg jala ette tempos kannatab ka kaasvõistlejatega juttu puhuda,” jagab Magnus oma kogemusi.

Kõigile jõukohane

Adidas & Timberland kaupluste turundus- ja väljapanekutejuht Nataly Roose on osalenud Sportland Kõrvemaa Triatlonil ühel korral. Tema suurimaks väljakutseks oli rattasõit, aga ta usub, et suures plaanis on selle võistluse lühikesed distantsid igale aktiivsele inimesele jõukohased. „Kui mina osalesin, siis muutis rattasõidu Kõrvemaa küllaltki mägisel maastikul raskemaks suur vihmasadu, mis tegi rajad libedaks. Sellel aastal ma ise starti ei lähe, kuna on oodata väikest perelisa, kuid toetan raja ääres oma meest ja sõpru. Kui ise ei saa osaleda, siis ongi tore võimalus teistele kaasa elada. Näeme Kõrvemaal!“ kutsub ta kõiki võimalusel starti.

Nataly Kõrvemaa rattarajal
Nataly Kõrvemaa rattarajal. Foto: Aldis Toome

Kõrvemaale tullakse alati tagasi

Sports Direct Lõunakeskuse kaupluse juhataja Madli Jentson on osalenud Sportland Kõrvemaa Triatlonil kahel korral ning on stardis ka tänavu 8. juulil. „Sündmuse teeb eriliseks maaliline toimumispaik Kõrvemaa metsade vahel ning väga äge melu võistluskeskuses. Rääkides sportlikust poolest, siis rahulikult rada läbides on nii ujumine, ratas kui ka jooks väga nauditavad ja lõpetades on ikka uhke tunne, et oled suutnud kolm nii erinevat ala järjest läbi teha,“ leiab Madli. Tema arvates on just see triatlon jõukohane igale aktiivsele inimesele. „Kõrvemaal on ideaalne võimalus nakatuda triatloni pisikuga!“

Madli Jentson
Madli koos Sportland Team’iga. Foto: erakogu

Tulge kogu perega

Eeskuju on nakkav ning seetõttu tasuks Sportland Kõrvemaa Triatlonile kaasa võtta ka lapsed. Korraldajad on ka nendele jõukohased distantsid ette valmistanud. Kõik väiksemad lapsed on oodatud Mesikäpa lasteduatlonile, mis koosneb 800 m rattasõidust ning 400 m jooksuringist. Osavõtt on tasuta, kõik lõpetajad saavad kaela uhke medali ning finišis ootab neid magus üllatus.

Sportland Kõrvemaa Triatlon
Foto: Aldis Toome

Veidi vanemad tüdrukud ja poisid saavad ennast proovile panna Mesikäpa noorteduatlonis, kus distantsiks on 4 km rattasõitu ja 1 km jooksu. Vanusepiirangut sellel distantsil tegelikult ei olegi ning oodatud on kõik, kes hingelt noored.

Sportland Kõrvemaa Triatlon
Foto: Aldis Toome

Kõige pisemate jaoks on avatud lastehoid, et emad-isad saaksid kerge südamega spordist rõõmu tunda. Alates 4-aastaseid mudilasi ootavad erinevad mängud ja tegevused spetsiaalselt palgatud juhendaja käe all. Lastehoid on avatud võistluspäeval kell 11.30-15.00. Lastehoidu võetakse vastu eelneva registreerimise alusel, mida saab teha siin. Lastehoiu tasu on 5 eurot.

Sportland Kõrvemaa Neliküritus

Sportland Kõrvemaa Triatlon on ühtlasi Sportland Kõrvemaa Nelikürituse kolmas etapp. Kõik, kes osalevad vähemalt neljal osavõistlusel, saavad auhinnaks tutikad Nike Zoom Pegasus jooksutossud. Juba toimunud suusamaratoni ja kevadjooksu kõrval on lisaks triatlonile ees ootamas veel metsajooks augustis ja rattamaraton septembris. Arvesse lähevad kõikidel võistlustel nii pikad kui ka lühikesed distantsid ning esmakordselt ajaloos osalevad tossujahil ka noortele mõeldud distantsidest osavõtjad.

Sportland Kõrvemaa Triatlon
Foto: Aldis Toome

Sportland Kõrvemaa Triatloni programm 8. juulil

10.00 Stardiala avamine, stardimaterjalide väljastamine

11.00 Mesikäpa lasteduatlon Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses (800 m ratas + 400 m jooks)

11.30 Mesikäpa noorteduatlon Kõrvemaa Matka-ja Suusakeskuses (4 km ratast + 1 km jooks)

12.00 I START (stardinumber 1-50 mehed)

12.15 II START (51-100 mehed)

12.30 III START (101-150 naised ja kohapeal registreerunud naised)

12.45 IV START (151-200 mehed ja kohapeal registreerunud mehed)

13.00 V START (201-250 naised ja kohapeal registeerunud naised)

13.15 VI START (251-300 mehed ja kohapeal registreerunud mehed)

14.30 Autasustamine ja loosiauhinnad

15.30 Finiši sulgemine

Alates kell 13.30 kõigile osalejatele supp ning avatud on saun

Programm, juhend ja üldinfo
Bussitransport Aegviidu raudteejaamast

Tekst: Kärt Radik

Avafoto: Aldis Toome

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Sellest saab discgolfi suvi: toimub mitu tipptasemel suurvõistlust ning harrastajate arv kerkib jätkuvalt

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus