Sportland Kõrvemaa Triatlon: ühekordsest proovimisest kasvas perekondlik suvine traditsioon | Sportland Magazine

Jaga „Sportland Kõrvemaa Triatlon: ühekordsest proovimisest kasvas perekondlik suvine traditsioon“

Sportland Kõrvemaa Triatlon: ühekordsest proovimisest kasvas perekondlik suvine traditsioon

Laupäeval, 10. juulil toimub Kõrvemaa metsade vahel Sportland Kõrvemaa Triatlon. See on heaks väljakutseks nendele, kes end esimest korda triatlonirajal proovile tahavad panna, aga sobib suurepäraselt ka mõnusaks vahelduseks ja treeninguks tõsisemale harrastajale. Lisaks on see täpselt õige koht, kuhu kogu perega osalema tulla.

Sportand Kõrvemaa Triatloni start antakse Soodla veehoidlas, kus minnakse 350 m ujumise distantsile. Sellele järgneb 22 km rattasõitu ning 4 km jooksu. Pere noorimad tasub kindlasti kaasa võtta, sest kavas on ka noorteduatlon, mis koosneb 4 km rattasõidust ja 1 km jooksust ning lasteduatlon, kus lapsed saavad rattaga sõita 800 m ja joosta 400 m rajal.

Kui spordipisik on veres

Kõrvemaa triatlonile läheb kogu perega sportlikku ja aktiivset suvepäeva nautima ka Sportland Eesti tegevjuht Nelli Nilson. Lisaks temale kuuluvad sportlikku peretiimi pereisa Vahur ning lapsed Kaspar (12) ja Annabel (10).

Nende perekond on spordipisikuga nakatunud põhimõtteliselt sünnist saati. Raske on leida ala, mida proovitud ei ole, tegeletud on muuhulgas nii korvpalli, jooksmise, rattasõidu, suusatamise, mäesuusatamise, tantsimise kui ka lumelauaga.

NelliKui Nelli kuue aasta eest Sportlandi tööle tuli, sai sport nii tema enda kui ka pere jaoks veel tõsisema tähenduse. „Vaikselt lisandusid erinevad rahvaspordivõistlused, kus jooksu kõrval saab siiani end proovile panna nii rattasõidus, suusatamises kui ka rulluisutamises. Hiljutiste spordialadena tuli meie ellu tennis, mida mais koos sõpradega treeneri käe all õppima asusime ning SUP laua sõit,“ sõnab Nelli.

Ühiselt ja sportlikult veedetud aeg

Kui oled spordivallas niivõrd mitmekülgne, siis tuleb mõistagi ära proovida ka triatlon, sest siis saab lüüa lausa kolm kärbest ühe hoobiga. Kui Nelli läks esmakordselt triatloni starti 2016. aastal Kõrvemaal, siis kolm aastat hiljem olid koos temaga rajal ka Vahur ja Kaspar ning Annabel osales noorteduatlonil.

„Oleme starti läinud eelkõige selletõttu, et ühiselt üks mõnusalt sportlik päev veeta. Kuna Kaspar on pisikesest peale väga sportlik, tugev ja vastupidav, siis tuli mõte, et las ta proovib ka triatloni – kõik kolm ala olid talle juba ju varasemalt tuttavad. Õnneks oli ta positiivse noormehena kohe väljakutsega nõus,“ räägib Nelli.

Kaspari jaoks oligi 2019. aasta Kõrvemaa triatlon esimene ning see tõi kaasa äärmiselt ägeda kogemuse. „Mulle meeldis väga pealtvaatajate emotsioon, kui neist rattaga või joostes möödusin. Mulle meeldis ka korraldajate pingutus hoolimata faktist, et õues oli päris palav,“ tunnustab ta. Sportlikult poolelt oli poisile suurimaks väljakutseks rattasõit. „Kuigi see on üks minu tugevaid külgi, tegid rattasõidu raskeks erilised rajad. Vahepeal oli liivane ja siis jälle puujuured tee peal ees. Kui finišisse jõudsin, siis mõtlesin kõikidele aladele, mille olin läbinud ning muidugi olin enda üle väga uhke,“ räägib ta.

Vahur startis Kõrvemaal esimest korda 2017. aastal ning kaks aastat hiljem juba koos pojaga. Sellest korrast on tal meeles, et ujumine ja rattasõit oli väga rahulik. „Jooksu ajal enam Kasparile kergelt järele ei jõudnud,“ muigab ta.

Kaks aastat tagasi oli Nellil pagasis oma pere suurim kogemus triatlonirajalt ning kuigi ta startis oma meesperest 15 minutit hiljem, võttis ta eesmärgiks nendele rajal järele jõuda ja koos lõpetada. „Rattadistantsi kolmandaks kolmandikuks see ka õnnestus, aga reaalsuses juhtus see, et jooksuks olin päris läbi ja mehed pidid mind ikka järele ootama. Kolmekesi üle finišijoone joosta oli muidugi mega äge tunne!“ lausub ta.

Nelli, Vahur ja Kaspar

Kõrvemaa rada sobib paljudele

Nelli ja Kaspar kiidavad Sportland Kõrvemaa Triatloni rada. „Mulle väga meeldis see, et rada on omapärane. Seal on liiva, kruusa, mulda, multši ja muru – kõike, mida vaja heaks kogemuseks. Kõige rohkem jäi meelde rattasõidult koht, kui sõitsin järsemast künkast alla ning kohe pärast seda oli tunda Kõrvemaa triatloni omapära, kui tuli liivas pööre teha,“ kirjeldab Kaspar.

Nelli arvates on Kõrvemaa triatlon jõukohane igaühele, kellele sport päris võõras pole. „Samas on see piisavalt mitmekülgne ning huvitav – jooksurajal on näiteks kõik keskuse ümbruse kõrgeimad künkad suudetud sisse planeerida. Seal leidub midagi nii sportlastele kui ka looduse ja aktiivse elustiili nautijatele,“ kinnitab ta.

Annabel ja Mari
Annabel ja Sportland Kõrvemaa Triatloni peakorraldaja Mari

Löövad kaasa ka vabatahtlikena
 
Eelmine aasta jäi sportlikul perel triatloni võistlus vahele, kuid kohal oldi sellegi poolest. „Osalesime vabatahtlike tiimis ning aitasime korraldusmeeskonnal Sportland Kõrvemaa Triatloni edukalt läbi viia – mina jagasin finišis medaleid, jooke ja lastele kinkekotte, Vahur ja Kaspar toimetasid teises vahetusalas ning Annabel aitas jooksvalt erinevates toimingutes,“ räägib Nelli. „Mari Hütsi on juba aastaid olnud Sportland Kõrvemaa Nelikürituse peakorraldaja, ta teeb oma tööd erakordselt suure missioonitundega, alati südame ning kirega. Ehk kui mõnikord väga harva juhtubki, et Kõrvemaal meid spordiradadel ei näe, siis suurima rõõmuga oleme kõik Maril abis – triatloni emotsioon on ka teisi ergutades ja toetades ülimalt võimas!“ lisab ta.

Sel aastal on plaanis aga taas rajale minna. Nelli, Vahur ja Kaspar võtavad jällegi ette triatloni ning Annabel noorteduatloni. Spetsiaalseid ettevalmistusi pole nad teinud, aga pidev sportlik eluviis tagab piisavalt hea vormi. „Lisaks aasta läbi toimunud korvpallitreeningutele olen käinud pere ja sõpradega suvel juba palju ujumas nii meres kui ka järvedes. Mõned jooksuringid olen samuti teinud, lisaks olen osalenud paljudel 3×3 tänavakorvpalli võistlustel, mis kindlasti aitab füüsilist vastupidavust suurendada,“ räägib Kaspar. Vahur ja Nelli on samuti jooksmas ning ujumas käinud ja tegelenud muude treeningutega. „Rattasõit on kuidagi tagaplaanil olnud, aga küll selle jõuab ka veel meelde tuletada,“ usub Nelli.

Kui rääkida eesmärkidest, siis peamine siht on kogu perega üks mõnus sportlik laupäev veeta. „Lisaks on eesmärk ennast, teisi ja varustust mitte lõhkuda ning koos perega lõpetada. Kui nad mind järgi ootavad…“ muigab Vahur.

„Sel aastal oleme osalema kutsunud ka Vahuri õe oma tütardega – vanema neist võtame koos endaga tema elu esimesele triatlonirajale ja noorem läheb koos Annabeliga noorteduatloni rada vallutama,“ räägib Nelli sellest, et triatlonipisikut levitatakse ka edasi.

Koos perega eelmise aasta jaanipäeval
Koos perega eelmise aasta jaanipäeval

Võta kätte ja tule kohale!

Kogenud harrastajatena oskab sportlik pere teistelegi head nõu anda. „Kui pole varem ühtegi triatloni läbinud, siis tehke kodutöö ära. Lugege läbi reeglid ning tehke selgeks, kuidas toimub transport keskusest vahetusalasse, kuidas vahetusalas käituma peab, millal tuleb asjad valmis sättida jms. On endal lihtsam ning kui juba võistluspäev käes, siis on stressi vähem,“ ütleb Vahur. „Sportland Kõrvemaa Triatlon on rahvaspordiüritus ning kui ujuda ja rattaga sõita oskad, siis saab lihtsalt nautida värsket õhku ja kaunist loodust,“ lisab ta.

Kaspari arvates võiks osalema tulla kõik need, kes on varem ujumas, rattaga sõitmas ja jooksmas käinud. „Olge valmis selleks, et kui esimese hooga järve hüppate, siis see võib olla päris värskendav,“ muigab ta.

Nelli soovitab lihtsalt kätte võtta ja osaleda. „Kui 2016 Kõrvemaal oma esimese triatloni tegin, oli see mega suur eneseületus. Oht muidugi on, et kui triatlonile „sõrme annad, läheb kogu käsi“ – ehk endalegi märkamatult on esimesest eneseületusest saanud kogu pere mõnus suvine traditsioon!“ on ta rahul.

Sportland Kõrvemaa Triatlon, 10. juulil
 
Põhidistants
350 m ujumist, 22 km ratast ja 4 km jooksu
 
Mesikäpa noorteduatlon
4 km ratast ja 1 km jooksu
 
Mesikäpa lasteduatlon
800 m ratast ja 400 m jooksu
 
Registreeruda saab siin.

Tekst: Merilin Piirsalu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Kesksuvine liikumispidu Võsu Südasuve Challenge kutsub jooksma ja kõndima

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus