Sportland Rocca al Mare juhataja Kert Avarsalu: juhataja ametisse asumine on mulle väga suur arenemisvõimalus | Sportland Magazine

Jaga „Sportland Rocca al Mare juhataja Kert Avarsalu: juhataja ametisse asumine on mulle väga suur arenemisvõimalus“

Sportland Rocca al Mare juhataja Kert Avarsalu: juhataja ametisse asumine on mulle väga suur arenemisvõimalus

Kert Avarsalul täitus septembris seitse aastat sellest, kui ta Sportlandisse tööle tuli. Ta väärtustab kõrgelt oma kaupluse ühtehoidvat tiimi ning tööandja pakutavaid arenemisvõimalusi. Vabal ajal pühendub noormees aga oma suurele kirele BMX-ile.

BMX„2016. aasta suve lõpus otsustasin, et hakkan ise taskuraha teenima. Tänu sõpradele, kes juba Sportlandis töötasid, oli mul teenindaja töö kohta aimdus olemas ning kuna olen spordi sees üles kasvanud, siis spordi- ja vabaajatoodete kauplus tundus alustamiseks täpselt õige koht,“ meenutab Kert. Ta alustas klienditeenindajana Sportland Rocca al Mares, mõne aasta pärast jätkas vanemteenindajana ning käesoleva aasta maikuust töötab samas kaupluses juhatajana.

Juhiks küpsemine võttis aega

Teenindaja ja vanemteenindaja töö on Kerdi sõnul suures plaanis üsna sarnane, kuid vanemteenindajana on rohkem vastutust ja vahel on vaja kiirelt otsuseid vastu võtta. „Vanemteenindaja on muuhulgas ka juht, kes  juhib kauplust siis, kui juhatajat ei ole kohal. Samuti peab ta olema toeks teenindajatele, sest ikka tekib saalis situatsioone, mis on mõne teenindaja jaoks esmakordsed. Kui teenindaja jääb hätta, siis vanemteenindaja aitab neid olukordi lahendada. Vanemteenindajad on juhataja parem ja vasak käsi, aga juhatajana on vastutus kindlasti veelgi suurem,“ võrdleb noormees eri ametikohti.

KertKerdile tehti tegelikult juba varem paar ettepanekut mõnda Sportlandi kauplust juhtima asuda, kuid ta tundis, et veel ei ole õige aeg. „Ma ei olnud varem juhirolliks valmis. Kui aga maikuus minu nn kodupoes võimalus avanes, siis jõudis ka õige tunne kohale. Juhataja ametisse asumine on mulle väga suur arenemisvõimalus. Muidugi on see mugavustsoonist täitsa väljas, aga areng just seal toimubki. Usun, et ka teenindajatele on see samm heaks eeskujuks ning näitab, kuhu nemadki hea töö ja pühendumusega jõuda võivad.“

Sportland Rocca al Mare on eriline

Kerdi juhtimisel tegutsev Sportland Rocca al Mare on üks ettevõtte suurimatest kauplustest. Müügiala pind on ligikaudu 1500 m2 ning ka tootevalik on sellele vastav. Tänu suurele kauplusele on Rocca al Mares võimalus esindada rohkem brände ja kollektsioone. „Kui kauplus paar aastat tagasi renoveeriti, siis säilitasime muuhulgas täies mahus varasema O´Neilli poe ning see on nüüd meie kaupluse osa. Meil on kaupluses palju unikaalset – juba eelnevalt mainitud O’Neilli kaupluse osa kogu oma surfiliku disaininga, kus säilitasime muuhulgas ka puidust põranda. Kaupluses on palju erinevaid tasapindu, treppe ja kaldteid, mis kõik muudavad ruumid veidi sopilisemaks, samas huvitavaks. Samuti on meil rohkem kassasid kui üheski teises Sportlandi kaupluses. Pilku püüavad lisaks ka mitmesugused LED-erilahendused, näiteks üks sissepääs on meil täisulatuses LED-väravaga. Lisaks saab katuseparklast ja esimeselt korruselt liftiga otse meie müügisaali tulla,“ kirjeldab Kert.

ONeill

Kaubavalik uueneb ja täieneb kaupluses pidevalt vastavalt hooajale. Augusti lõpp ja septembri algus on pühendatud koolikampaaniale ning sel ajal ostetakse kõige rohkem seljakotte, vabaajariideid ja -jalatseid. Ka Kert ise soetas endale viimati uued Vansi ketsid. Koos Nike ja Air Jordanitega on just Vans üks tema lemmikbrände ning kõige rohkem leiabki tema kodusest garderoobist ketse. „Ketse on mul lausa ebatervislikult palju,“ naerab ta. „Kolleegidega nimetame seda Sportlandi haiguseks – tuled siia tööle ja kuidagimoodi on iga kuu jälle ketsipaar enda isiklikku kollektsiooni lisandunud.“

Rutiinivaba töö

Kerdile meeldib, et tema töö pakub üsna palju vaheldust. Ükski tööpäev ei ole täpselt samasugune kui eelmine, kuid muidugi on olemas ülesanded, millega pidevalt tegeleda tuleb. „Rutiinsete tööülesannete hulka kuuluvad kaupluse päevaplaani koostamine, aruannete täitmine, eelmise päeva müükide analüüs, töötajate töögraafiku koostamine ning poe välimuse eest vastutamine,“ kirjeldab ta.

KertJuhataja ametisse asumisest saati on iga päev olnud võimalus midagi uut õppida. Lisaks pakub vastutusrikkam ametipost mitmesuguseid väljakutseid. „Suurimate väljakutsete hulka kuulub kindlasti laienenud ja sopilise kaupluse toimimas hoidmine ning kliendikogemuse pidev arendamine. Selleks on olnud vaja kiiret reaktsiooni, otsustusvõimet ja külma närvi. Olen juhtajana töötades muutunud palju enesekindlamaks,“ leiab Kert.

Üheks suurimaks õnnestumiseks peab ta augustis Sportland Rocca al Mare kauplusesse loodud IRONMAN-i fännitoodete ala. „Suve highlight oli see, kui suutsime sisuliselt päevaga kaupluse ühe osakonna ümber muuta IRONMAN-i ametlikuks fännitoodete alaks, mis osutus küllaltki populaarseks. Selline kontseptsioon oli Sportlandis esmakordne, sest tavaliselt oleme üritustel väljas pop-up poodidega,“ räägib Kert. „Tegime fänniala koostöös oma kaupluse töötajate ning Sportlandi üritus- ja turundustiimiga. Suur tänu kõigile, kes selles projektis osalesid – te tunnete ennast kindlasti ära!“ kiidab kaupluse juht kolleege.

Super tiim ja parim tööandja

Kõikide õnnestumiste taga seisabki alati ühtehoidev ja sama eesmärgi nimel tegutsev tiim. „Sportland Rocca al Mares on ametis 20 vinget töötajat. Meie kaupluse tiim on läbi aastate olnud väga ühtehoidev, trenditeadlik ja nooruslik. Töötajate vahel on usaldus, hea suhtlus ja suurepärane koostöö. Kollektiivis on palju mitmekülgsete taustade, erialade ja teadmistega inimesi, nii et täiendame üksteist hästi – mida üks ei tea, seda teine juba teab,“ räägib Kert.

Lisaks oma tiimile väärtustab ta kõrgelt oma tööandjat Sportlandi. „Hindan sportlikku keskkonda ja erinevaid võimalusi, mida sportimisega seoses töötajatele luuakse. Samuti toimuvad meil ägedad ühisüritused, mis annavad vägevaid emotsioone ja mälestusi. Sportlandis on hea töö korral võimalik ka päris kiirelt edasi areneda,“ lausub Kert.

Sportland Rocca al Mare

Teda rõõmustab, et kaupluses tööd tehes saab inimeste elu paremaks ja aktiivsemaks muuta. „Kogu Sportlandi kontseptsioon on vägev ning selle kõige taga on palju ägedaid ja inspireerivaid inimesi. Sportlandil on kindlasti oma roll Eesti spordikultuuri edendamisel ning kõikidele inimestele, nii professionaalidele kui ka harrastussportlastele, spordivarustusega toeks olemisel, tehes iga spordiala nautimise võimalikult mõnusaks ja murevabaks.“

Süda kuulub BMX-ile

Kert on ka ise läbi ja lõhki spordiinimene. „Spordi juures on oluline see, et sa seda naudiksid. Minul hoiab liikumine kindlasti ka pea värskena,“ ütleb ta.

BMXSuvel mängis ta sageli discgolfi, aga tema suurimaks kireks on BMX, millega hakkas tegelema juba väga noorelt. Trikirattaga sõitmise juures hoiab Kerti senimaani adrenaliin, mis BMX-i sadulas tekib. „BMX-i põhiline hooaeg on suvel, aga kuna suve on meile niikuinii vähe antud, siis tuleb seda võimalikult palju ära kasutada,“ ütleb ta. Sel suvel käis Kert igal võimalusel sõitmas oma lemmiklinnas Pärnus ning ka Tallinnas. „Pärnus toimus üle kuue aasta taas ekstreemspordiüritus Kuldrula, kus selgitati välja kolm parimat rula- ja BMX-i sõitjat, kes pääsevad edasi võistlema Simple Sessionile. Mina olin Kuldrulal kohtuniku rollis,“ sõnab ta.

Ekstreemspordi austajana on noormehel väga hea meel, et Simple Session Eestis toimub. „Simple Session on Eestile väga hea visiitkaart,“ usub ta. Kerdi enda esimene mälestus sündmusest on pärit aastast 2013. „Mäletan esimest emotsiooni, kui keset Saku Suurhalli oli pandud maailma tasemel park ja sõitjad lendasid mitme meetri kõrgusele. Sealt tekkis endal ka väike unistus, et kunagi võiks ise osalema saada. Unistus täitus seitsme aastaga ning 2020. aasta veebruarikuus olin keset väljamüüdud Saku Suurhalli ise rahva ees sõitmas. See on kindlasti tunne, mis ei lähe mul kunagi meelest.“

Tekst: Merilin Piirsalu
Fotod: erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Kogu pere sügisene spordipäev – Sportland Kõrvemaa Rattamaraton 24. septembril

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus