Sportland Spordib 2020 challenge’i raames läbitakse tuhandeid kilomeetreid ja põletatakse sadu tuhandeid kaloreid | Sportland Magazine

Jaga „Sportland Spordib 2020 challenge’i raames läbitakse tuhandeid kilomeetreid ja põletatakse sadu tuhandeid kaloreid“

Sportland Spordib 2020 challenge’i raames läbitakse tuhandeid kilomeetreid ja põletatakse sadu tuhandeid kaloreid

1. juunist 30. septembrini toimub Sportland Spordib 2020 challenge. Selle raames võistlevad Sportland Team’i liikmed nii iseendaga, et end värske õhu kätte sportima/liikuma meelitada kui ka töökaaslastega, sest väike võistlusmoment on spordiinimestel alati veres.

Sportlik väljakutse toimub kahe erineva challenge’i raames Endomondo rakenduses. Kilomeetreid saab koguda nii jalgsi liikudes (Sportland Liigub 2020 – jooksmine, kõndimine, matkamine, discgolf, golf jne) kui ka erinevatel vahenditel ringi veeredes ja liikudes (Sportland Veereb 2020 – maanteeratta sõit, maastikuratta sõit, rulluisutamine, aerutamine, surfamine jne).

Muljetavaldavad numbrid!

Sportland Liigub 2020 esimesel kuul võttis väljakutsest osa ja liikus jala 76 inimest, kes kokku läbisid 30 päevaga 6 300 km, jätsid üheskoos rajale 461 616 kcal ning nautisid värskes õhus kokku 1,59 kuu jagu spordiminuteid.

Sportland Veereb 2020 esimesel kuul võttis väljakutsest osa ja liikus erinevatel spordivahenditel 53 inimest, kes kokku läbisid 30 päevaga 12 090 km, jätsid rajale 383 724 kcal ning nautisid värskes õhus kokku 25,14 päeva jagu spordiminuteid.

Eesmärgid motiveerivad

Iga osaleja eesmärk on väljakutse lõpuks koguda võimalikult palju kilomeetreid. Aktiivsete tiimiliikmete vahel loositakse nii igakuiselt kui ka väljakutse lõpus välja ahvatlevaid auhindu, mis veelgi rohkem sportima motiveerivad (mõlemad challenge’id annavad loosimisse hääli erineva koefitsendi alusel). Rääkimata sellest, et TOP10-s olek on igale tiimiliikmele suureks auks ja uhkuseks ning motiveerib ehk  isegi rohkem sportima kui auhinnad? Et seda täpsemalt teada saada, küsisime osalejatelt järele, miks nad otsustasid challenge’ist osa võtta, kuidas kilomeetreid kogunevad ning mis neid ikkagi motiveerib?

Daniil Kuznetsov, SportsDirect Nautica. Juunis 389 km ja Sportland Liigub 2020 1. koht

“Liikumine peaks olema meie igapäevaelu osa. Tänapäevases tehnoloogiat täis maailmas on eriti tähtis luua endale rutiin, mis hoiab keha toonuses ning annab energiat ja rõõmu. See on muidugi teooria. Praktikas oli mul mõnikord raske ette kujutada, et võiksin joostes ja kõndides liikuda rohkem kui seda juba teen. Nimelt, enne challenge’it oli mu nädalanorm 15 kilomeetrit jooksu, juuni alguses aga avastasin, et saan oma eesmärgi kõrgemale seada.

Daniil Kuznetsov
Daniil Kuznetsov

Algusest arvasin, et 150 km ühe kuuga (5 km päevas) on juba saavutus, aga 1,5 nädala pärast nägin, et see distants ei ole minu piir ning otsustasin juuni lõpuni liikuda keskmiselt 100 km/nädalas. Jooksutrennidele lisasin mõnikord kõndimise, aga peamiselt on kilomeetrid kogunenud running mode’is – nii saan rohkem kilomeetreid vähema ajaga.

Mind motiveerib võistlusmoment. Esimesel nädalal vaatasin äppi üle viie korra päevas ning kui keegi oli minu ees, siis tärkas peas kohe plaan, kuidas saaksin veelgi rohkem liikuda.

Challenge’i formaat on väga mugav ning samal ajal väljakutsuv – saad liikuda nii palju, kui tahad, lähtudes oma eesmärgist ning saad seda teha ajal, mis just sulle sobib.

Juuni ja Sportlandi challenge oli mulle väga hea võimalus enda kohta rohkem teada saada ja areneda. Mitte ainult sportimise poolelt, sest kui tahad endast parima anda, siis peab olema distsipliin ka magamises ja toitumises.

Tänan Sportlandi ja kõik inimesi, kes on challenge’iga seotud! On väga tore, et meil on ettevõte, kes tegutsema motiveerib.”

Mari Jušin, Sportland Tartu Kaubamaja. Juunis 240 km ja Sportland Liigub 2020 5. koht

“See väljakutse motiveerib mind väga palju. Kõndimisega olen pikemalt tegelenud ja see tõesti meeldib mulle. Samas olen juba kaua oodanud, et just mõni selline challenge ellu põnevust lisaks, ning kui see Sportlandis välja kuulutati, otsustasingi kohe osaleda.

Mari Jušin
Mari Jušin

Väike võistlusmoment annab samuti mõnusat motivatsiooni. Kui mõnel päeval ongi samm raskem ja minekut pole, siis challenge motiveerib ära tegema.

Rajale innustab minema ka enesetunne, mis on pärast kõndimist super ning emotsioon, mis teeb juba kõndimise ajal väga õnnelikuks. Liigun alati naeratus näol, sest tõesti naudin seda. Mu väike eesmärk on see, et kilomeetri aeg tuleks iga kord parem. See pole challenge’is otseselt oluline, aga ma jälgin seda, sest see paneb mind rohkem pingutama ja teeb sportimise huvitavamaks.

Kui motivatsioon hakkas veidi kaduma, siis sain uue tõuke tänu uutele radadele. Olles eelnevalt kogu aeg ühte trajektoori käinud, hakkasin vahelduse mõttes teisi huvitavamaid radasid proovima ning see lisas kindlasti inspiratsiooni ja põnevust.

Kogu väljakutse jaoks ma endale otseselt eesmärki pannud ei ole, aga läbin igal juhul kilomeetreid alati endast parimat andes ning teen seda suure rõõmu ja tahtmisega.”

Sven Luks, Sportland Ülemiste. Juunis 1 432 km ja Sportland Veereb 1. koht 

“Miks mitte osaleda, kui töökoht teeb ägeda ürituse? Mina olen alati valmis kaasa lööma ning panin end osalejana kirja.

Sven Luks
Sven Luks

See väljakutse minu liikumisharjumustes küll otseselt midagi ei muutnud, liigun ikka sama palju nagu ilma selletagi seda teeksin. Kui näiteks eelmise aasta numbreid vaadata, siis läbisin aasta jooksul umbes 12 000 kilomeetrit. Peamiselt rattaga, aga sekka ka jooksu, suusatamist, uisutamist ja matkamist.

Praeguses väljakutses olen kõik kilomeetrid kogunud jalgrattaga. Möödunud pühapäeval saabusin näiteks 500 km pikkuselt rattamatkalt. Meil on sõpradega traditsiooniks igal aastal teha rattaga Eestis üks nädalane trip. Tänavu käisime Aegviidu ja Kauksi matkaradadel. Mulle lihtsalt meeldib rattaga sõita. Elan Kehras ja tavaliselt lliigun sealt Ülemistesse tööle samuti rattaga. Üks ots on 45 km.

Mul ei ole enda liigutamiseks lisamotivatsiooni vaja. Varem sai end ehk võistlustega motiveeritud, aga sel aastal tuli koroona ning sain aru, et tegelikult suudan ilma võistlemata ka. Ühel võistlusel olen siiski ka tänavu joonel käinud, nimelt osalesin Rakvere Rattamaratonil.

Minu jaoks on tore, kui saan kedagi teist motiveerida. Tean vähemalt ühte kolleegi, keda ma just Rakveres väikese naljaga innustasin. Ütlesin talle, et nii vähesega, kui tema seni on sõitnud, ei saagi head tulemust saavutada. Nüüd on ta hästi tubliks hakanud, nii et olen oma väikese panuse andnud.

Challenge’iga seoses mul otsest eesmärki pole, aga kuna olen praegu liidripositsioonil, siis see soov on ikka, et see lõpuni nii jääks. Selles mõttes jagub põnevust ning hoian ikka silma peal, milline tabeliseis on.”

Ketlin Edela, Sportland Lõunakeskus. Juunis 949 km ja Sportland Veereb 4. koht

“Kuna olen kogu aeg spordiga tegelenud, siis saan seda kõike challenge’iga kenasti siduda. Väljakutse formaat on väga loogiline ja jõukohane igaühele. Osaleda saavad kõik – kellele meeldib ratast sõita, kellele joosta, kellele kõndida.

Ketlin Edela
Ketlin Edela

Kuna käin niikuinii sageli jooksmas ning mul on koer, kellega käin jalutamas, siis otsustasin väljakutses põhirõhu panna hoopis rattasõidule. Jalgrattaga olen varem rohkem niisama sõitnud ning enamasti maastikul, aga nüüd olen kilomeetreid kogunud maanteel, ja endalegi üllatuseks on see mulle väga meeldima hakanud. Kui vaba päev või vähegi aega on, üritan ringile minna ning juunis sedasi ligi 950 km koguneski.

Muidugi on mul alati endale eesmärgid seatud ning ilus unistus oleks väljakutse lõpus olla mõlemas challenge’is esikümnes, aga kui ei õnnestu, pole midagi hullu. Rattas olen endale ka kindla eesmärgi pannud, mida kõva häälega välja veel ei ütle.

Loodan, et need, kes pole veel väljakutsega liitunud, jõuavad seda teha, sest üle poole sellest on ju alles ees. Tore on jälgida, kuidas kolleegid liiguvad ning enda eesmärke täidavad, sest kindlasti on kõigil osalejatel endale väiksedki eesmärgid püstitatud. Loodetavasti saame varsti juba taas kõik koos rajal olla ja kilomeetreid koguda!”

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: Reigo Teervalt / erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Miks koos oma koeraga Kõrvemaale matkama ja treenima tulla?

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus