Sportland Viimsi - ruumilt väike, hingelt suur | Sportland Magazine

Jaga „Sportland Viimsi – ruumilt väike, hingelt suur“

Sportland Viimsi – ruumilt väike, hingelt suur

Sügisel viiendat juubelit tähistanud Sportland Viimsi asub Randverre ja Rohuneeme suunduva tee ringil Viimsi keskuses, olles mugavalt kättesaadav kõigile kohalikele elanikele. Üle kahe aasta kaupluse juhatajana töötanud Eva Vitsut ning outdoor-osakonna juht Marten Sark räägivad poe tegemistest lähemalt.

Sportland Viimsis töötab kokku seitse inimest – juhataja, outdoor-osakonna juht ning viis teenindajat. Kuna kollektiiv on väike, siis teevad kõik enam-vähem kõike, mida poes vaja. „Peame jõudma kauba välja panna, tegelema klientidega, saali korras hoidma,” tutvustab Eva tööd. Ta lisab: „Oleme mõnus kodupood, kelle klientuuriks on enamjaolt meie oma Viimsi inimesed. Ükski päev ei kordu, meeskond ja kliendid inspireerivad ning meie eesmärgiks on kõigile midagi pakkuda.”

Aasta algus on olnud väga kiire, sest tänu lumisele talvele käib müük meeletu hooga. Eva ja Marteni sõnul lähevad praegu eriti hästi kaubaks suusad, uisud, kelgud, soojad lumepüksid ja talvejoped, kuid koroona viiruse levikust tingitud kodukontoris töötamise tõttu on suur huvi ka koduste treeningvahendite ja trenniriiete vastu.

Ostufestival meelitab heade pakkumistega
 
Kui kauplust külastan, on parasjagu käimas ostufestival, kus seekord on väga paljude kaupade hinnad lausa miinus 60%. „Meil pole nii häid pakkumisi lumeriietele varem olnud. Huvi on suur ning miks mitte müüa kõik talveriided maha, sest hooaeg hakkab lõppema,” selgitab Eva kampaania loogikat. Ostufestival toimub samal ajal kõikides Sportlandi poodides ning kestab veel nädal aega. Kliendid on selle väga hästi vastu võtnud, sest allahindlused on tõesti allahindluste moodi. „Näiteks laste kvaliteetsed mäejoped on väga super hindadega ning lisaks veel palju talveriideid,“ lausub Eva.

Viimsi Sportland

Murdmaasuusatamine on endiselt au sees

Väga korralik talv on suurendanud tuntavalt murdmaasuusavarustuse müüki. Kuna Sportland on Norra tuntud kaubamärgi Madshuse maaletooja, siis leiavad valikust endale sobiva nii tipud kui ka harrastajad. „Suuski ostavad pigem täiskasvanud, sest koolis on suusatunde ikka toimunud ning lastel on varustus olemas. Siinsamas Viimsis asuvad korralikud rajad – Tädu ja Karulaugu, aga suusatamas käiakse ka kaugemal,” teeb outdoor-osakonna juht ülevaate. Ta mainib ka, et uisusuusk on sel aastal populaarsem kui klassika oma.

Suur nõudlus on ka suusahoolduse järele ning sellega tegeleb Viimsis samuti Marten. Kui eelnevatel talvehooaegadel on rohkem tööd olnud Alpidesse ja mujale Euroopasse suusatama suunduvate klientide mäesuusa- ja lumelauavarustuse hooldusega, siis reisipiirangute tõttu on see segment sel aastal praktiliselt kadunud. Kuna tänavu toimus aga täispikkuses Tartu maraton, on suusahoolduse osas põhirõhk murdmaavarustusel, sest lisaks kohapealsele hooldusele kanti hoolt maratonisõprade suuskade eest. „Tallinnas võtsime maratonile minejate suusad vastu, viisime Otepääle ning enne maratoni sai klient valmis suusad kätte. Kliendi jaoks väga mugav, isegi suuski ei pidanud ise Lõuna-Eestisse kaasa vedama,“ räägib Marten. Kuna 7. märtsil seisab ees Sportland Kõrvemaa Suusamaraton, siis läheb suusamäärimise hooaeg samuti edasi.

Viimsi Sportland

Ujumine on aasta läbi fookuses

Väike pood seab kaubavalikule teatud piirid, mis tähendab suuremat väljakutset. „Talveasjadest oleme keskendunud murdmaale, mäesuusavarustus lihtsalt ei mahu meie poodi. Ujumine on aga meil aasta läbi fookuses, sest Viimsis on meri lähedal ja meil on kaks spaad, seega seda kaubagruppi ei saa kunagi tähelepanuta jätta,“ ütleb Eva ning jätkab: „Viimsi potentsiaal on tegelikult väga suur. Meie pood on heas asukohas. Ka sportimisvõimalused on siin aasta läbi suurepärased, lisaks rannale on meil murdmaarajad ja Vimka suusamägi, kergliiklusteed, tenniseväljakud ja spordiklubid.”

Kliendi soovid saavad lahendatud

Suusahooaja lõppedes võtavad Viimsi poe piiratud ruumil koha sisse rulluisud ja maastikurattaid. Outdoor-osakonna juhi hooleks on siis muuhulgas ka mehaaniku ja nõustaja töö. „Nagu eelpool öeldud, käivad meie poes põhiliselt Viimsi omad inimesed. Läheneme neile personaalselt ja püüame olla väga paindlikud. Marten teab ratastest praktiliselt kõike. Oleme pidevalt ühenduses ka Sportlandi teiste poodidega ning mitmel juhul oleme kliendile leidnud sobiva ratta mõnest muust meie poest. Oleme selle ise ära toonud või on klient soovi korral ise järele läinud. Kliendi mure ei jää lahendamata, kui meil endal soovitud toodet poes pole,” kinnitab Eva.

NB! Kui ka Sina tahaksid kuuluda Sportlandi ägedasse tiimi, toimetada outdoor-osakonnas ja jagada oma teadmisi teistega, siis siin on suurepärane võimalus! Loe lähemalt töökuulutusest.

Tekst: Kärt Radik

Fotod: Sportland Viimsi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Kunnar Karu kasutab keha ja vaimu kosutamiseks maailma parimat nippi

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus