Südasuvine jooksusündmus rannakuurortis ootab peresid ja liikumissõpru | Sportland Magazine

Jaga „Südasuvine jooksusündmus rannakuurortis ootab peresid ja liikumissõpru“

Südasuvine jooksusündmus rannakuurortis ootab peresid ja liikumissõpru

Eesti üks kõige mõnusama atmosfääriga jooksusündmus REVIN GRUPP Südasuve Challenge 2022 toimub pühapäeval 17. juulil Lääne-Virumaal Võsul.

Kavas on 10 km ja 4 km distantsid ja lastejooksud kuni 13-aastastele noortele stardi- ja finišialaga imeilusal rannaalal. Kohtade arv on spordipeol piiratud, seega tasub end ürituse veebilehel registreerida esimesel võimalusel.

Sündmuse peremees Marko Torm tunnistab, et kohaliku kaluriküla võistlus on jooksusõprade südameis leidnud oma kindla koha. „Alustasime Võsul 2014. aastal täispika maratoniga, kuhu tuli tuhatkond osalejat, kuid jõudsime lõpuks arusaamiseni, et väiksem perekeskne formaat sobib siia olustikku tegelikult väga palju paremini ning meeldib ka meie korraldajate perele rohkem.“

Võsu, Triin Raa (49)

Rada on kiire ja ilus

„Uus lähenemine andis meile parema võimaluse kasutada ära Võsu ja Käsmu vahele loodud kergliiklusteed ning tuua võistluskoridor mere piirile võimalikult lähedale, mis annab üldisele meeleolule väga palju juurde. Kesksuvise lõõskava päikese käes on 10 km jooksmine üsna mõnus väljakutse ning osalejate soovil mullu kavva lisandunud 4 km distants on absoluutselt jõukohane igas eas ja vormis liikujale. Seda ei pea joostes läbima, sest päeva lõpuks on liikumisrõõm ikka kõige tähtsam,“ innustab peakorraldaja kõiki osalema.

Ta lisab: „Võimaluse sündmusega virtuaalselt kaasas olla jätsime me ka tänavu alles, kuigi parima elamuse saab siiski kohapeal.“

Võsu, Triin Raa (54)

Põhilised fännid on alati kohal

Rakverelane Maie Alaots on tulemused kirja saanud kõikidel Võsu südasuvistel väljakutsetel ning loomulikult saab temaga stardikoris arvestada ka tänavu.

„Võsu jooksusündmus on minu suur lemmik väga mitmel põhjusel, seda nii korralduse poolelt kui trassi osas, millest lõviosa kulgeb asfaldil ning on oma profiililt võimetekohane ka juba veidi soliidsemas eas liikujatele. Tulla tasub juba looduse ja vaadete pärast, mida pakub meri. Päikeselisel päeval on veel eriti mõnus pärast pingutust otse karastavasse vette joosta ning elamisest siiralt rõõmu tunda,“ sõnab ta.

Südika Maie suhe jooksmisega sai alguse 35 aastat tagasi suurejoonelisel Tallinnas peetaval Maijooksul. „Ma olin 1988. aastal stardis ning mõnes mõttes võib seda lugedagi tõsisema teekonna alguseks. Algul läksin ilma ootusteta end proovile panema, aga sealt edasi tekkis juba väike hasart ning juba varsti leidsin end poolmaratoni stardist ning lõpuks jõudsin välja ka maratonini,“ räägib ta.

Maie leiab, et jooks rahustab ja lisab, et teeb seda peamiselt vaid liikumise ja seltskonna pärast. „Tihti ei vaata ma protokollist oma aegagi ning üldiselt lähen võistlustele alati nautima, sest peamine on iga rada hea tundega ning tervena läbida.“ Jooksusündmustel läbitud kilomeetreid naine peast arvutada ei oska. „Neid ikka tuleb!“ tõdeb ta ja täpsustab, et enamus on kogutud Lääne-Virumaal.

„Võsul loovad erilise atmosfääri minu jaoks kõik särasilmsed korraldajad, kes tõesti leiavad lahenduse igale küsimusele ja panevad sind tundma oodatuna. Kõik on hingega asja juures ning lisaks on ka jooksupeo peremees alati kohal, võtab oma külalisi suure rõõmu ja õhinaga vastu ning saadab hea sõnaga teele. Meeskonna ühtsust on tõesti igal sammul tunda,“ tunnustab Maie.

Võistlust korraldab sõpruskond

Marko Torm leiab, et võistluse õnnestumisse panustavate inimeste klapp on suurepärane. „Oleme sõpruskond ja suuresti ka õhinapõhised tegutsejad, kes tulevad spetsiaalselt kokku, et teistele mõnusat väljakutset pakkuda. Meile on väga oluline, et inimesed päriselt ka liikuma tuleksid. Võsu jooks on üsna väike üritus, oleme kõik siit piirkonnast pärit ning paljude osalejatega isiklikult tuttavad. Kogukonna tundele annab see palju juurde ning ilmselt paistab see ka teistele välja,“ arvab ta.

„Mulle isiklikult on see spordisündmus väga hingelähedane, olen ise need rajad välja mõõtnud ja kujundanud, meeskonnaga koos ära tähistanud, sõpradest joogipunktide ja sekretariaadi tiimid moodustanud ning lõpuks ka kõikide osalejate tagasiside ära kuulanud ning vastavalt sellele plaane teinud,“ lisab peakorraldaja.

Võsu, Triin Raa (339)

Uued tulijad innustavad

Marko Tormi arvates on rakverelase Maie eeskuju kiiduväärt. „Neid inimesi on palju, kes ka meie tiimi algatatud jooksuüritustelt saadud elamuste tuules edasi tegutsevad. Iga uue inimese terviserajale liikuma saamise üle tuleb uhkust tunda. Tunnemegi ning pingutame kõvasti, et see juhtuks. Kõige keerulisem on kodust välja tulemine, sest tegelikult on meie loodud võimalused ka algajatele jõukohased.“

Lubada võib, et stardikoridoris tunglemiseks ei lähe. „Aastal 2019 anti meile jooksuinnovatsiooni preemia selle eest, et viisime rahvajooksul sisse intervallstartide süsteemi ehk iga kümne sekundi järel pääseb rajale kümme inimest. Suur tunglemine jääb ära ning tõsisemad jooksjad saavad end kohe n-ö realiseerima hakata. Sellest tulenevalt sai välja arvutatud ka maksimaalne osalejate arv, et kõik mõnusalt rajale ära mahuksid ning saaksid elust, suvest, Eestimaa loodusest ja üheskoos liikumisest lihtsalt rõõmu tunda.“

Kohtumiseni 17. juulil Võsul!

Võsu, Triin Raa (160)

Tekst: Marta Vasarik  
Fotod: Triin Raa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Jõhvis toimub 21. juunil kõrgetasemeline kergejõustikuõhtu

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus