Tähista Eesti Vabariigi aastapäeva looduses ja tule Suru elamusretkele! | Sportland Magazine

Jaga „Tähista Eesti Vabariigi aastapäeva looduses ja tule Suru elamusretkele!“

Tähista Eesti Vabariigi aastapäeva looduses ja tule Suru elamusretkele!

Suru elamusretk ootab 24. veebruaril kõiki huvilisi avastama ilusat loodust ning veetma koos sportlike kaasmaalastega ühte mõnusat päeva.

Millal oleks veel õigem aeg minna kodumaad avastama, kui mitte meie riigi sünnipäeval? Olgu maa paljas või lumine, tähistamise meeleolu on elamusretkel igal juhul üleval. Panime kirja viis põhjust, miks tasub kohale tulla.

1.    Eestiteemaline elamusretk

Loomulikult on Vabariigi aastapäeval fookuses sünnipäeva tähistamine, mistõttu oodatakse kõiki matkalisi lipp käes ning sini-must-valges riietuses. Võib ka loota, et sünnipäeva puhul värvub samadesse toonidesse meie kodumaa kaunis loodus.

Tublidele matkalistele jagatakse mõistagi sooja teed ja snäkke, mille hulgast Vabariigi aastapäevale kohaselt ei puudu ka traditsioonilised kiluvõileivad ning supp! Lisaks sellele saab kõige temaatilisem ning lahedam kostüüm vääriliselt premeeritud.

Elamusretked

2.    Sobivad distantsid igaühele

Suru elamusretkel on võimalik valida kahe erineva distantsi vahel, esimene neist 10-12 km ning teine 7 km. Kusjuures lühemat rada saab läbida nii kell 11.00 päevavalges kui ka kell 16.00 õhtupimeduses. Radade läbimiseks kulub 3-5 tundi, olenevalt distantsist ning liikumiskiirusest.

3.    Kõndimine on hea treening

Külmal perioodil näeb harvem inimesi väljas liikumas ning pigem eelistatakse trenni teha jõusaalis või rühmatrennis. Seetõttu on Suru elamusretk suurepärane võimalus leida vaheldust oma tavapärasele treeningule ning tulla värskesse õhku pead tuulutama.

Teadagi hoiab liikumine inimese tervena ning kõndimine on kõige lihtsam ja loomulikum treenimise viis, milleks pole vaja eelnevat ettevalmistust.

Elamusretked

4.    Elamusretk toimub iga ilmaga
 
Õige sportlane ei lase ennast mõjutada ilmast ning elamusretkelised kogunevad iga juhul! Matk on plaanis räätsadel, kuid nagu näha, on sellel talvel lumeolud kesised. Seega, kui lund ei tule, liiguvad matkalised jalgsi, aga rajale minnakse iga ilmaga. Oluline on hommikul jälgida prognoosi ning tegutseda vastavalt. Ilmale kohased riided, mugavad jalanõud ning pudel vett on kõik, mida vaja!

5.    Avasta Kõrvemaa loodust

Paljud ehk polegi teadlikud, et praktiliselt Tallinna külje all asub niivõrd looduskaunis koht nagu Kõrvemaa, kus avastamisrõõmu jagub palju ning kus kulgeb ka Suru elamusretk. Isegi kui oled enne Kõrvemaa matkaradu külastanud, tasub seal ikka ja jälle seiklemas käia, sest loodus on pidevas muutumises ning ägeda matkajuhi suunamisel võib alati midagi uut avastada.

Elamusretked

NB! Kui juhtub, et sa Suru elamusretkele ei jõua, siis heida pilk peale teistele elamusretkedele, mis sellel aastal veel plaanis. Midagi avastamisväärset leidub nii kevadel kui ka sügisel. Vaata lähemalt siit.

Tekst: Kaisa Kiriland

Fotod: Kaimo Puniste ja Ardo Säks

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

10 asja, mida võiksid teada laskesuusatamise kohta

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus