Tallink Maijooks toimub tänavu virtuaalselt kuni 31. maini. Tule jooksma! | Sportland Magazine

Jaga „Tallink Maijooks toimub tänavu virtuaalselt kuni 31. maini. Tule jooksma!“

Tallink Maijooks toimub tänavu virtuaalselt kuni 31. maini. Tule jooksma!

Järjekorras juba 34. Maijooks toimub piirangutest tingituna sel aastal virtuaalsena. Traditsioonilisest kuvandist lähtuvalt ei lükata selle toimumist edasi – Maijooks toimub mais. 33 aasta jooksul on Maijooksust osa võtnud üle 200 000 naise, mis on teinud sellest Eesti kõige osavõturohkema naistele suunatud liikumissündmuse.

Järjest ilusamaks muutuvad ilmad ja leevenevad piirangud soosivad liikumist. Tallink Maijooksu virtuaaljooksule saab end kirja panna ja osaleda kuni 31. maini. Tulemusi on võimalik üles laadida kuni 4. juuni keskööni. Tasub võimalust kasutada nagu ütleb ka tänavuse jooksusündmuse üleskutse: Maijooksus on kevadet.

Jookse või kõnni endale sobival ajal ja kohas

Tallink Maijooksu virtuaaljooksu traditsiooniliseks põhidistantsiks on 7 km, mida võib läbida joostes, käies või kepikõndi tehes, kas ajavõtuga või ilma. Uue võimalusena on programmis 3 km Rimi Tütarlastejooks, millest võivad osa võtta kuni 26-aastased neiud ja naised. Lastevanemate vabal valikul läbiviidaval lastejooksul saavad osaleda kuni 12-aastased tüdrukud ja poisid. Pärast valitud distantsi läbimist tuleb osalejal jooks.ee internetilehel seda kinnitada. Samas saab endale alla laadida elektroonilise diplomi. Kõigile virtuaaljooksul osalejatele saadetakse DPD pakiautomaadi kaudu unikaalne medal ning toetajate poolne kingitus. Lastejooksude medali saavad kõik väikesed maijooksulised posti teel.

Maijooks-virtuaaljooks,-rimi-tütarlastejooks,-lastejooks-medalid-600x600px

Selle aasta medal sümboliseerib elulille

Emotsionaalselt keerulisel ajal on korraldajad mõelnud kõikide oluliste detailide peale, mis võiksid tõsta osalejate tuju ja motivatsiooni. Nii on ka sel korral kõikidele osavõtjatele auhinnaks unikaalne medal. Maijooksu medalid on sel aastal ajendatud elulille sümbolist, mis aitab inimesi liita ja tekitab sünergiat ka üksteisest eemal olles, sobides suurepäraselt virtuaaljooksu osavõtjate motivatsiooni tõstma. Elulill on geomeetriline sümbol, mille ringidest moodustatud muster loob kujutised täiesti sümmeetrilistest lilledest. Usutakse, et elulille sümbol kätkeb endas elu ja kõigi omavahelist seost. Elulille spirituaalsest tähendusest lähtuvalt öeldakse, et selle sümboli lähedus aitab paranda tähelepanu ja keskendumisvõimet. Seega on kõigil unikaalse medali teeninutel lootus olla edaspidi veelgi loomingulisem, fokusseeritum ja teotahtelisem.

Maijooks2018-0424_PriitGrepp
Foto: Priit Grepp

Kingkott ja loosiauhinnad

Maijooksu hea maine ja suur osalejate arv on ikka pakkunud suurepäraseid turundusvõimalusi ning virtuaaljooksu tingimustes ei ole partnerite huvi koostöö vastu sugugi vähenenud. Lisaks medalile saadetakse osalejatele toetajate poolt komplekteeritud kingikott. Terve maikuu jooksul loositakse erinevaid soodustusi ja auhindu kõikide osalejate vahel. Võitjatest antakse teada Maijooksu veebilehel ning võetakse eraldi ühendust.

Järgi ausa mängu reegleid ning hoia loodust

Korraldajad panevad inimestele südamele, et enda poolt valitud rajal liikudes järgitaks kõiki liikluseeskirju ning võimalikke koroonareeglitest tulenevaid piiranguid seltskonna suuruse ja muude reeglite osas. Samuti peaksid kõik osalejad hindama adekvaatselt oma tervislikku seisundit ning valima läbimiseks endale sobiva tempo. Ausa mängu reeglitest kinni pidades, ei tohi valitud distantsi läbimiseks kasutada kõrvalist abi ehk liikuda jalgratta, auto või mõne muu transpordivahendiga. Sõnadetagi on selge, et looduse ja keskkonna hoidmine on meie kõigi kohus ehk keelatud on igasugune pakendite, joogipudelite ja muu prahi maha loopimine.

Maijooks
Foto: Silver Muru

Osaleda saab ka ilma nutiseadmeta

Pärast valitud distantsi endale sobival moel läbimist on tulemus võimalik üles laadida iseteeninduskeskkonnas kas nutiseadme failidena või kinnitada osalemine käsitsi, sisestades alustamise ja lõpetamise aja ning distantsi. Kuni 4. juuni südaööni on juba sisestatud andmeid võimalik vajadusel ka muuta. Täpsema info ja juhised leiab www.jooks.ee.

Stardinumber ja fotod tekitavad melu!

Maijooksu registreerimiskeskkonnas on võimalus endale välja printida ka stardinumber, mille võib jooksusärgile kinnitada. Särginumber ei ole kohustuslik, aga võib kaasa aidata õige Maijooksu tunde tekitamisel. Korraldajad kutsuvad üles virtuaaljooksul tehtud pilte ja videoid jagama, et positiivsed emotsioonid ka teiste osalejateni jõukasid. Lisa pildile #tallinkmaijooks või leia meid sotsiaalmeedias @tallinkmaijooks.

Kes võitis?

Virtuaaljooksul paremusjärjestust ei selgitata. Küll aga avaldatakse www.jooks.ee kodulehel tähestikuline finišiprotokoll.

Ilusat ning sportlikku kevadet!

Tekst: Kärt Radik

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Sportlandis on rattad valla

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus