Tõnis ja Henry Sildaru kutsuvad osalema Sportland Kõrvemaa Rattamaratonil! | Sportland Magazine

Jaga „Tõnis ja Henry Sildaru kutsuvad osalema Sportland Kõrvemaa Rattamaratonil!“

Tõnis ja Henry Sildaru kutsuvad osalema Sportland Kõrvemaa Rattamaratonil!

Tahad septembrikuu viimasel nädalavahetusel teha midagi sportlikku? Siis tule Sportland Kõrvemaa Rattamaratonile, mis toimub pühapäeval, 26. septembril. Teiste hulgas asuvad stardijoonele Tõnis ja Henry Sildaru.

Tulla tasub kindlasti kogu perega, sest vaheldusrikkal maastikul kulgev Sportland Kõrvemaa Rattamaraton on mõeldud igas vanuses ja igasuguse tasemega osalejatele.

Mis on kavas?

Sportlikule päevale antakse Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses start Mesikäpa lastesõitudega. Kell 10 saavad kõige väiksemad ratturid minna 400 m rajale ja 10.40 lähevad pisut suuremad vallutama 1 km pikkust maastikurada. Lastesõidud on väikestele rattasportlastele tasuta. Finišis ootab magus üllatus ja vesi. Pärast sõitu saab ronida madalseikluspargis või mängida footpool’i.

Noortesõidu 7 km distants saab alguse kell 11. Sõitma on oodatud kõik lapsed ja noored, kellele on 7 km läbimine ratta seljas jõukohane. See distants sobib ideaalselt ka kõikidele nendele, kes passi järgi enam noorte vanuseklassi ei kuulu, aga on hingelt noored ning kel pole soovi pikematele radadele minna.

Kui lapsed ja noored on stardid saanud, jõuab kord põhidistantsidel osalejate kätte. 45 km sõitjad lähevad rajale kell 12 ja 18 km osalejad saavad ratta selga hüpata kell 13.

Pere eeskuju toob rattarajale

Kõige pikemale distantsile on end kirja pannud ka Henry ja Tõnis Sildaru. „Otseselt me rattaspordiga tegelenud ei ole, aga rattad on kodus alati olnud ja suviti oleme sageli sõitmas käinud,“ räägib Tõnis.

Rattavõistluste võlud avastasid isa ja poeg tasapisi eelmise suvel. Tänavusel hooajal on neil selja taga juba kümmekond starti erinevates rattasarjades. „Suurem väntamine sai alguse tänu Henry vanaisale, kes on juba 10 aastat rattamaratonidel osalenud. Vanaema sõidab samuti kaasa,“ selgitab Tõnis, et võistlusradadele tõi vanemate eeskuju.

Kuigi rattasõit otseselt freestyle-suusataja treeningprogrammi ei kuulu, on see hea füüsiline ettevalmistus. „Iga sportlik tegevus toetab ettevalmistust suusahooajaks. Rattasõit annab võhma ja lisab jalgadesse jõudu. Kasuks on igal juhul,“ toob treenerist isa välja ühe põhjuse pedaalimisega tegeleda.

Kui Tõnis osaleb Sportland Kõrvemaa Rattamaratonil esimest korda, siis Henry oli stardis juba möödunud sügisel. „Osalesin eelmisel aastal 45 km distantsil. See oli mul esimene kord rattaga nii pikka maad sõita. Distants oli täpselt paras, rajal oli nii langusi, tõuse kui ka siledat maad. Mulle meeldis, et sõit oli vaheldusrikas. Eriti jäi meelde Kõrvemaa ilus loodus,“ meenutab noormees.

Tõnis ja Henry Sildaru
 
Konkurents viib edasi

Spordimeestena on Sildarude jaoks oluline ka see, kumb esimesena üle lõpujoone jõuab. Nad tunnistavad, et senised mõõduvõtud on lõppenud üpris tasavägiselt. Hooaja esimeses pooles oli Tõnis pisut kiirem, aga viimastel sõitudel on Henry väledam olnud. „Eks näis, kumb Kõrvemaal peale jääb,“ muigavad nad.

Kuigi mehed vaatavad lõpuprotokolli ja võrdlevad tulemusi, ei ole see siiski peamine, miks rattavõistlusele minna. „Mulle meeldib rattaga sõita, aga kõige toredam on see, et kogu pere võtab sportlikust päevast osa. Rattamaratonid toimuvad alati ilusa loodusega kohtades ja rajad on huvitavad,“ ütleb Henry.

Tõnise sõnul on samuti esmatähtis kvaliteetaeg lähedastega. „Mulle meeldib kõige rohkem, et rattavõistlus on mõnus sportlik ajaviide kogu perega. Kui stardipauk käib, siis muidugi adrenaliin tõuseb ja läheb võidusõiduks. Vahel võib ka väga raskeks minna ja tuleb hambad ristis pingutada, kui näed, et teine hakkab eest ära sõitma. Kokkuvõttes jääb aga alati hea emotsioon, mida koduteel ja järgmisel päeval on hea meenutada,“ kinnitab ta.

Tule osalema!

Kõrvemaale tasub tulla kõikidel, kel liikumispisik veres. Kui ei ole sellel aastal veel ratast teistega joonele pannud, on hea võimalus seda siiski teha. Need aga, kes on suve jooksul võistlemas käinud, saavad siin hooajale ilusa punkti panna.

Rajad on vaheldusrikkad, leidub mõnusaid singleid, tõuse ja laskumisi, aga õige tempo- ja distantsivaliku korral ei käi sõit kellelegi üle jõu. Boonuseks on varasügisene kirju loodus ja värske õhk.

Sportland Kõrvemaa Rattamaraton on ühtlasi viimane etapp Sportland Kõrvemaa Neliküritusest, mille raames on sel aastal toimunud triatlon ja metsajooks. Kindlasti tasub kohale tulla nendel, kes kahel eelmisel etapil osalesid, sest kõik, kes on finišeerinud tänavusel kolmel Nelikürituse etapil, saavad auhinnaks Nike Pegasus 38 jooksutossud.

Kõik lõpetajad saavad end pärast sõitu kosutada Mamma supi ja maitsvate pannkookidega. Avatud on saun.

Kõrvemaale saab mugavalt kohale ka Elroni rongiga. Väljuda tuleb Aegviidu peatuses ja sealt saab juba mõnusalt mööda kergliiklusteed matkakeskusesse vändata.

Internetis saab registreerida kuni 25. septembri õhtuni.

Kohapeal saab rattamaratonile kirja panna võistluspäeval alates kella 10-st. Registreerimine lõpeb 15 minutit enne starti.

NB! Tule kohale ainult siis, kui oled terve. Tulenevalt Vabariigi Valitsuse nõuetest lubatakse osalema need, kes esitavad kohapeal tõendi, et on COVID-19 viiruse vastu vaktsineeritud, viiruse läbi põdenud või teinud vähem kui 72 tundi tagasi negatiivse testi. Kui eelnimetatud tõendid puuduvad, saab teha kohapeal tasulise kiirtesti meditsiinilise personali käe all.

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: Sportland

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Anname loodusele tagasi - Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses istutati puid

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus