Trenn on üks võimalus immuunsüsteemi tugevdamiseks ja haiguste ennetamiseks | Sportland Magazine

Jaga „Trenn on üks võimalus immuunsüsteemi tugevdamiseks ja haiguste ennetamiseks“

Trenn on üks võimalus immuunsüsteemi tugevdamiseks ja haiguste ennetamiseks

Praegune aeg sunnib igapäevaselt mõtlema, kuidas olla tervem ja tugevam. Kuigi meil ei ole võimalik ennast 100% maailmast isoleerida ning viiruste eest kaitsta, saame igapäev midagi tervise ja immuunsüsteemi tugevdamiseks teha.

Just spordil ja liikumisel on suur roll immuunsüsteemi tugevdamisel ning iga inimene võiks selleks oma päevakavas aega leida. Kuna praegu ei ole soovituslik rahvarohketes kohtades viibida, siis on treeninguteks mõistlikum valida metsajooks, rattasõit, discgolf või teha hoopis väike matk.

Kõrvemaa

Samas on hea valik teha trenni kodus. Selleks pole vaja isegi erilisi vahendeid, sest harjutused oma keharaskusega on juba iseenesest väga hea treening füüsilise vormi parandamiseks. Väljaasted, kätekõverdused, istessetõusud  ja plank on lihtsad harjutused, mida igaüks saab sooritada. Kui aga endal jääb kava koostamisel mõtetest puudu, saab alati ammutada ideid YouTube’ist.

Spordiklubis pööra tähelepanu hügieenile

Kes teeb trenni spordiklubis, võiks veidi rohkem tähelepanu pöörata sellele, kuidas ennast võimalike viiruste eest kaitsta. „Kõik, kes käivad spordiklubides – ole veidi rohkem Monk – kasuta oma matti või puhasta hoolikalt üldkasutatavad matid, kasuta käte desinfitseerijat (võta enda oma kaasa, see on OKEI), ära puutu oma nägu pesemata kätega, joo vett rohkem kui tavaliselt,“ soovitab treener ja GraceFiti looja Shalini Mody. „Kui Sa ei soovi hetkel rahvarohkeid kohti külastada, tee kodus online-kavasid. See on tänasel päeval igati mõistlik,“ lisab ta.

Shalini Mody
Shalini Mody

Mida veel tähele panna?

Sportimise ja liikumise kõrval on veel mitmeid faktoreid, mis aitavad immuunsüsteemi tugevdada ja tervem püsida.

·      maga piisavalt;
·      toitu tervislikult;
·      proovi hoiduda liigsest stressist;
·      nakkushaiguste vältimiseks pese käsi;
·      vajadusel võta vitamiine;
·      ära liialda alkoholiga;
·      ära suitseta.

Vajadusel puhka ja ravi

Kui tunned ennast väsinult või oled suisa haige, siis ei maksa trenniga üle pingutada. Kui väsimuse korral võib abi olla ka väikesest jalutuskäigust, siis haiguse korral peaks aja täiesti maha võtma ning puhkama ja ennast ravima. Kui lähed haigena trenni, siis on see organismile liiga suureks koormuseks ning toob kasu asemel pigem kahju.

Mõistlikkus eelkõige

„Me ei saa kunagi kontrollida kõike, mis toimub maailmas. Ja me ei saa ennetada kahjuks kõike, mis meiega juhtuda võib, aga me saame siiski anda endast maksimumi ja iga päev kontrollida seda, milliseid valikud teha, milliseid mõtteid mõelda ja kui palju ma armastan (soovitan seda teha alati 100% kogu oma südamega ja piirideta),“ ütleb Shalini Mody.

Tema sõnul võiks kõik praegu jälgida üldiseid riiklikke soovitusi. „Siinkohal ole pigem kümme korda ettevaatlikum ja alalhoidlikum. Kunagi pole mõtet silmi kinni pigistada. Igasugused kohad, kus on palju rahvast, pole täna teema. Küll tuleb selleks jälle aeg. Praegu on aeg rohkem kodus püsimiseks, oma asjadega tegelemiseks, vaikselt olemiseks. Tuleb adapteeruda suuremate vooludega,“ arvab Shalini.

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus / Ksenia Gureeva

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Kümnevõistleja Janek Õiglane: sport on minu jaoks nii hobi, töö kui armastus

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus