Triatlonisõbrad kohtuvad Otepääl | Sportland Magazine

Jaga „Triatlonisõbrad kohtuvad Otepääl“

Triatlonisõbrad kohtuvad Otepääl

Saabva nädalavahetuse spordisündmus number üks on kahtlemata Otepääl toimuv triatlon SiS IRONMAN 70.3 Otepää presented by Ferroline Group. See on võistlus, mille starti tulevad nii tipud kui harrastajad ning eriline emotsioon on garanteeritud kõikidele.

Ükski tõsine spordisündmus Eestis ei möödu ilma Sportlandi osavõtuta. Ka Otepääl astuvad laupäeval individuaaldistantsi stardijoonele kuus kanget Sportlandi esindajat ning võistkonnavõistluses läheb rajale kaks tiimi.

Sportand Eesti teenindusjuht Nelli Nilson läheb Otepää IRONMAN 70.3 individuaaldistantsile, sest talle meeldivad natuke hullumeelsed väljakutsed, kus saab oma võimeid testida. „Antud võistluse näol on tegemist maailmatasemel sündmusega, mida ümbritseb mõnus professionaalne melu ehk siis kogu sealt saadav emotsioon on kirjeldamatu,“ arvab Nelli. Varasemalt on naine läbinud kaks n-ö rahvatriatlonit – Sportland Kõrvemaa Triatloni ja eelmisel aastal IRONMAN 70.3 võistluse koos tiimiga. „Toona oli minu alaks jooksmine, kuid kevadel tegin läbi Tartu Rattaralli 135 km distantsi ja olen jooksnud paar maratoni, seega usun, et saan hakkama.“

Nelli Nilson
Nelli Kõrvemaa triatlonil

Põnev ja lõbus

Nellile meeldib triatloni mitmekülgsus. „Igav kindlasti ei hakka ning vahetusaladesse paigutatavad asjad peab enne korralikult läbi mõtlema – see teeb triatlonile mineku põnevamaks kui lihtsalt jooksu- või rattaüritusel osalemise,“ leiab ta. „Minu eesmärk on võimalikult mõnusa olemisega kogu distants läbida ning naeratus näol finišisse jõuda. Kuna võistlusdistantsid on korralikud – 1,9 km ujumist, 90 km jalgratast ja 21,1 km ehk poolmaraton jooksu, siis ajalises plaanis proovin esimesel korral tagasihoidlik olla ja alla kaheksa tunni hakkama saada,“ paneb Nelli sihid paika ja kinnitab, et triatlon on fun! „Kõigil, kes ujuda oskavad, soovitan triatlonit proovida, sest lühemad rahvatriatlonid on jõukohased kõigile, kel natukene sportlikkust veres!“

Eesmärgiks nautida

Ka Sportland Zeppelin juhataja Taivo Pallotedder soovitab triatlonit vahelduseks teistele spordialadele sealt saadavate vägevate emotsioonide pärast. Taivo on läbinud juba üle 30 triatloni, seepärast võib tema sõnu uskuda. „Lähen sellepärast, et sõbrad ja kolleegid lähevad ning tore on nendega mõõtu võtta. Triatloni puhul meeldib mulle see, et kolm erinevat ala pakuvad vaheldust nii treeningutel kui võistlustel. Eesmärk Otepääl on nautida võistlust ja lõpetada ainult positiivsete emotsioonidega,“ lausub Taivo.

Taivo
Taivo Kõrvemaal

Annad sõrme, võtab käe

Sportland Eesti haldusjuht Marek Kõiv läheb Otepää rajale teist korda, kuid kõiki triatloneid, kus ta osalenud on, enam kokku lugeda ei jõuagi. Miks ta aga Otepääl starti läheb? “Hea küsimus. Olen seda endale mitmeid kordi esitanud, aga ei ole veel suutnud õiget vastust leida. Pigem arvan, et kui annad kuradile sõrme, võtab see järgmine kord käe,” muigab Marek.

Ka Marek hindab triatloni mitmekülgsust. “Kolm täiesti erinevat ala – ujumine, rattasõit ja jooksmine. Mitmekülgsus on see, mis mind triatloni juures köidab, seal ei teki rutiini,” ütleb ta.

Marek
Marek

Võistlus iseendaga

Mareki jaoks on triatlon võistlemine pigem iseendaga kui kaasvõistlejatega. “Kuna eelmisel aastal jäi nibin-nabin viie tunni piir saavutamata, proovin sel korral jõuda finišisse kas või üks sekund alla viie tunni. Kuigi vaadates ilmaprognoosi, saab see väga raske olema – tugev vastutuul tagasisõidu lõigus, mis pärsib heas konditsioonis jooksule minekut ja arvestades, et juba 2,5 km peal on jooksudistantsil mõrvaritõus, kus eelmisel aastal inimesed üles “roomasid”, siis … ei saa kerge olema,” mõtiskleb Marek.

Tõelist spordimeest aga raskused ei heiduta ja nii julgeb Marek soovitada triatlonit teistelegi. “Triatlon on lahe, mitmekülgne ja ei ole nii ohtlik kui mõni ratta grupisõit. Triatlonis saad võistelda enda rütmis, ei pea kellegi taga passima. Mingil põhjusel arvavad kõik, et triatlon on raskem kui teised spordialad. Eks ta raske ongi, aga kõik sõltub ikka sinust endast – mis on sinu eesmärgid, ja sealt ka pingutuse tase,” ütleb Marek ja lisab: “Nii et- rajal näeme!”

Annika
Annika

Sportland Women

Sportland Women tiimis lähevad rajale aga kolm sportikku naist – ujujana Sportland Eesti brändijuht Annika Tuisk-Ilves, ratturina Sportland Eesti andmebaasi administraator Riina Ütt ja jooksjana Sportland International Group’i ostudirektor Marge Kaarma. Põhisüüdlaseks saab pidada Riinat, kes juba eelmise aasta jõulupeol hakkas Annikat ja Marget vaikselt ette valmistama, et 5. augustil tehakse naiste tiimina võistlus Otepääl. Annika ei ole siiani ühtegi triatlonit individuaalselt läbinud, kuid möödunud aastal tegi ta oma elu esimese triatloni tiimiga. Riina alustaski aga triatloniga suuresti tänu Sportlandile, kes kinkis talle 2013. aastal sünnipäevaks triatlonikombe lisaklausliga: Kõrvemaa stardis näeme. Sealt alates on Riina läbinud 3-5 triatlonit aastas. Marge tegi oma triatlonidebüüdi samuti 2013. juulis Kõrvemaal ja kohe pärast seda, Trismile 111 triatlonil, sõitis Marge 100 km ratast nii, et istus esimest korda elus maanteerattale ja läbis distantsi vilkurite saatel naeratus näol. Selline kange tiim!

Marge
Marge

Emotsioonid on võimsad

Mis aga naistele triatloni puhul meeldib? Annika ütleb, et talle meeldib ujuda ja seda eriti looduses. „Eelmisel aastal oli Pühajärvel müstiline udu ja esimest korda kalipsoga ujuda oli ka väga lahe. Kui finišeerijaid piisavalt kaua vaadata, tekib endal ka tahtmine kogu võistlus läbi teha, need emotsioonid on lihtsalt nii võimsad,“ ütleb ta.

Riinale meeldib võistlusmelu ja tähelepanu. „Kui sa piisavalt aeglaselt ujud, siis külavõistlusel võib juhtuda, et saad rohkem eetriaega ja avalikku ujumistehnika süvaanalüüsi kui kiired ujujad,“ teab ta.

Marge lisab, et talle meeldib emotsioon ja eneseületus. „Kui sa oled 100 km ratast sõitnud Otepää kuppelmaastikul vilkurite saatel ja finišis saad teada, et rattal oli pidur peale jäänud …“

Riina
Riina

Lõpetuseks soovitab Sportland Women tiim üksmeelselt: „Kuna meie tiimis ei ole kõik liikmed veel individuaalselt triatlonit läbinud, siis meie soovitus ongi teha triatlonit tiimiga. Kui mõnel alal oskust või jaksu vajaka jääb, siis sõprade/tuttavate hulgast ikka leiab kellegi, kes antud alal osav on.“

Spordipidu kestab Otepääl ka pühapäeval, kui toimub lühitriatlon 4:18:4, kus läheb starti ka neli Sportlandi tiimi liiget.

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Surfar, crossfitter ja Roxy tüdruk Kristiin Oja

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus