Under Armour kaupluse juht Joonas: kõhulihased nutavad, kui trennipäev vahele jääb! | Sportland Magazine

Jaga „Under Armour kaupluse juht Joonas: kõhulihased nutavad, kui trennipäev vahele jääb!“

Under Armour kaupluse juht Joonas: kõhulihased nutavad, kui trennipäev vahele jääb!

Joonas Järveläinen on Viru Keskuse Under Armour kaupluse juhataja olnud alates 2022. aasta septembrist. Sama uus kui on Under Armour Baltimaades, on ka Joonase töökarjäär – Sportland on nimelt tema esimene töökoht, sest varasemalt oli noormees pühendunud korvpallile.

Korvpallur

Joonas on lõpetanud Tartu Ülikooli riigiteaduste õppekava ning teeb hetkel magistrikraadi Tallinna Tehnikaülikoolis juhtimise ja turunduse vallas. „Riigiteaduste valik oli tegelikult suhteliselt juhuslik. Ma ei teadnud veel 12. klassi märtsikuuks, mis eriala võiksin edasi õppida. Juura tundus prestiižne, aga teadsin, et see on liiga mahukas. Kuna minu unistused olid seotud korvpalliga, valisin eriala, kus ma ei peaks nii-öelda oma akadeemilisi võimeid ületama ning saaksin pühenduda professionaalsele korvpallimängule. Riigiteaduste kasuks rääkis asjaolu, et mulle meeldisid koolis politoloogia, sotsioloogia ja filosoofia. Mulle meeldib analüüsida, juurelda ning selgitada sotsioloogiliste nähtuste tagamaid.”

Joonas lisab, et tema hilisem valik teha magistritööd juhtimises ja turunduses oli samuti juhuslik, aga see valdkond tundus, ja on senini, huvitav. Kas see on ka tema kutsumus ja kirg, seda näitab aeg.

Joonas alustas spordikarjääriga Tartu Ülikooli korvpallimeeskonnas ja mängis mitu aastat ka TalTechi korvpalliklubis. Kuna tema sportlikud tulemused olid piisavalt head, sai ta õppida spordistiendiaadi kohaga. Hetkel on ta Tallinna Kalev/Audentes võistkonna nimekirjas.

UA pood

Silmaringi avardav kogemus

Nagu öeldud, on töö Sportlandis Joonase esimene sedalaadi ametikoht, sest seni on ta leiba teeninud professionaalse korvpallurina. „Mu sõber ja endine võistkonnakaaslane Maasu Viilup ning tema isa Janno on mõlemad Sportlandi süsteemis ning ühel hetkel tuli jutuks, et tulemas on Under Armour brändi kaupluse avamine ning Sander pakkus, et võiksin kandideerida juhatajaks. Arvasin, et vaevalt mind kui kogemusteta inimest keegi tööle võtab, aga kuna sõber soovitas proovida, siis katsetasingi. Ja läks hästi!”

Juhataja töö tähendab Joonase sõnul olla esimeseks lüliks kontori ja kaupluse vahel, igapäevased ülesanded on paberimajandus, personalitöö, müügieesmärkide täitmine. „Seoses avamisega oli muidugi erakorralisi tööülesandeid rohkem. Kaupluse avamine on kaunis mahukas protsess ja nii mõnelgi õhtul tuli südaööni kohal olla. Aga olen väga rahul, et sain selles protsessis algusest lõpuni osaleda, kaasaarvatud töötajate valimine. Tootevalik ja kaupluse disain tehti küll oma ala professionaalide poolt, ent mina tegelesin kauba ja mööbli vastuvõtu ja väljapanekuga. See oli äärmiselt silmaringi avardav. Väärtustan saadud kogemusi kõrgelt.”

Korvpall

Ta kiidab väga Sportlandi teiste töötajate tuge. „Kollektiiv on tõesti ääretult abivalmis, näiteks Sportland Viimsi juhataja Kristel Villumson on mulle nagu vanem õde, kes õpetas kassasüsteeme, laonüansse ja aruandlust. Ja Evely Heinpalu kontoripoolelt oli minu jaoks sõna otseses mõttes nagu Sportlandi ema! Ta aitas töötajatega intervjuusid teha ning vastab igale kontoriga seotud küsimusele.”

Under Armour on põnev Ameerika elustiilibränd, mis oma uudsuse tõttu vajab Eestis veel tutvustamist. „Under Armour toodab spordirõivaid, jalatseid ja aksessuaare. Brändi loojad ja arendajad on veendumusel, et läbi nende ühise kire disaini ja innovatsiooni vastu muutub sportlaste maailm paremaks. Nende eesmärk on leida veelgi nutikamaid lahendusi ja vastata ka kõige nõudlikuma atleedi soovidele,” tutvustab vastne kaupluse juhataja. „Under Armour on keskendunud aktiivsele ja sportlikule inimesele – meie poe kaubavalikus pole riideeset ega jalatsit, mida ei saaks kasutada sporditegemisel.”

UA poe tiim

Lisaks korvpallile paeluvad autod ja kiirus

Korvpalli kõrvalt on Joonasel ka teine sportlik hobi: autode ringrajasõit talvel jäärajal, suvel ringrajal. „See on kahjuks kallis harrastus, muidu ma tõenäoliselt püüaksin end ka võistlustel teostada. Mulle meeldib nii-öelda võistelda iseendaga ja jälgida oma progressi. Iga ringiga tahan olla kiirem, ennast ületada, piire nihutada,” selgitab ta. „Lisaks toob see muidugi kaasa ka autoharrastuse teise poole – vahepeal tuleb ka käed õliseks teha. Insenertehnilised lahendused on üldiselt tehtud võimalikud lihtsad, eriti sellise argise tarbekauba puhul nagu auto. Seega pole autoremont minu jaoks probleem, kuid ega ma seda tegelikult eriti ei naudi.”

Autoga sõitmas

 

Kõigil sportlikel inimestel on liikumise järele füüsiline vajadus. Joonas nendib, et kaupluse avamise eel oli vahepeal raske leida aega treeninguks. „Muidugi on hea vahepeal võtta mõni vaba päev, aga minul on raske minna magama füüsilise koormuseta. Kõhulihased nutavad, kui ei ole saanud trenni! Minu jaoks on sport oluline ja kehaliselt vajalik.“

Samamoodi on sportlik ka Joonase elukaaslane, kes harrastas kooliajal samuti aktiivselt korvpalli. Kahe pikka kasvu vanema laps on küll alles pisike, saades varsti 3-aastaseks, ent ka temal on kodus juba väike korvpallikorv püsti pandud. „Ja kui ta issiga tööle kaasa tuleb, siis pean alati kõik Sportlandi kaupluste põrandale joonisatud jooksurajad temaga läbi jooksma. Need on tõesti inspireerivad!” muigab Joonas.

Tekst: Gerli Ramler
Fotod: Erakogu, Iti-Pätrik Järve, Damien Pudner

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Suurel jalgpallipeol Kataris jookseb 13 rahvuskoondist platsile Nike vormis

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus