Uuenenud Sportland Rakvere rõõmustab nii kliente kui ka töötajaid | Sportland Magazine

Jaga „Uuenenud Sportland Rakvere rõõmustab nii kliente kui ka töötajaid“

Uuenenud Sportland Rakvere rõõmustab nii kliente kui ka töötajaid

Maikuus avati Rakveres uuenenud Sportlandi kauplus. Laiem kaubavalik ja suuremad ruumid teevad head meelt nii klientidele kui ka töötajatele.

„Meie vana pood läks põhimõtteliselt täies mahus lammutamisele ning kõik ehitati nullist üles. Seoses sellega saime ka ruutmeetreid juurde. Uuenenud on kogu kaupluse sisustus, mis on nüüd väga innovatiivne ja üliäge. Saali on paigaldatud läbipaistvad klaasseinad, kus saab tooteid veel paremini esile tuua. Poes on palju LED-ekraane ja nendega ühendatud TV- tower’eid, kus jooksevad toodete reklaamid ja erinev info. Klientidele on loodud proovikabiinide juurde väike istumisala, kus saab oma kaaslast oodata või lihtsalt jalgu puhata. Ka töötajad said endale värsked ja kenad olmeruumid ning vanemteenindajad ja juhataja said uue kontoriruumi,“ räägib kaupluse juhataja Kattre Sokolov muudatustest.

Suurenenud pindala võimaldas laiendada ka kaubavalikut ning uute brändidena leiab Sportland Rakvere lettidelt Championi meeste- ja naistetekstiili, New Balance vabaaja jalatseid ning laiema valiku New Era nokamütse ja rõivaid.

Kevad meelitab liikuma

Sportland Rakvere juhataja tõdeb, et uuenenud kaupluse avamine vahetult pärast koroonapiirangute leevendamist tõi kohe palju külastajaid. „Kõige rohkem osteti peale avamist jalatseid, eriti lastele, sest just nende valimiseks soovib klient kohale tulla ja proovida. Neid soetati mitte ühe paari kaupa, vaid ikka kaks-kolm paari korraga,“ räägib kaupluse juhataja. „Kuna suvi pole enam mägede taga, lähevad hästi kaubaks ka plätud, nokamütsid ja suveriided,“ lisab ta.

Rakvere Sportland

Soojemaks muutuvad ilmad meelitavad aina enam välja ning ka seda on klientide huvidest tunda. Kattre märgib, et hetkel uuritakse väga palju tõukerataste kohta. Neid soovitakse osta nii trikitamiseks kui ka niisama ringi kruiisimiseks. „Trikitõuksid on konstruktsioonilt tugevamad ja väiksemate ratastega, mis tagab vastupidavuse. Cruiser tüüpi tõukerattal on suuremad rattad, mis tagavad kiirema veeremise, reguleeritav ja kõrgem käepide, jala toetusala on laiem. Seda on lihtne kokku panna ja endaga näiteks ühistransporti kaasa võtta,“ selgitab juhataja lühidalt kahe sõiduvahendi erinevust.

Tehakse tublit tööd

Rakvere usinal tiimil on uuenenud poes igatahes käed-jalad tööd täis ning seda tehakse rõõmuga. „Mul on vedanud, sest meil on väga tore kollektiiv. Kiidan oma töötajaid kui väga vastutulelikke ja mõistvaid inimesi, sest viimane kuu on pannud meid kõiki proovile ning pole olnud kõige kergem. Remont ja uue poe avamine koos väga paljude klientidega avamisnädalatel on toonud pikad tööpäevad ja tihedama töögraafiku. Vaatamata sellele on tüdrukud väga mõistvad ja abivalmis – suur, suur aitäh teile!“ tunnustab kaupluse juhataja.

Enamik Rakvere kaupluse töötajaid ongi Kattre sõnul n-ö vanad kalad, kellega koos on ujutud neli, viis või isegi üle 10 aasta. Raudvara hulka kuuluvad ka vanemklienditeenindajad Reelika Kalames ja Kristi Nahkur, kes rõõmustavad samuti uuenenud kaupluse üle. Samuti kinnitavad nad, et kuigi tööaastaid on selja taga märkimisväärne arv, pole siiani rutiini tekkinud.

„Olen töötanud Sportlandis 13 aastat ning see on olnud üks tore ja pikk teekond. Mul on head kolleegid, kellega saame suurepäraselt läbi. Väga hea on see, et iga tööpäev on erinev ning kuna meie kauplus sai just värske kuue, siis on nüüd kõik veel eriti põnev ja tore,“ ütleb Reelika.

10 aastat Sportland Teami kuulunud Kristile meeldib samuti, et klienditeenindaja töös on kogu aeg on midagi teha ning tegevused on väga erinevad. „Võiks ju arvata, et nii pika aja peale on tööpäevad läinud üksluiseks ja igavaks, kuid tegelikult on vastupidi. Vanemteenindajana tegeleme kõigega. Võtame kaupa vastu, saadame kaupa, teenindame kliente, hoiame saali korras, õpetame uusi töötajaid välja jne. Iga tööpäev on erinev ning kunagi ei tea, milline põnev väljakutse järgmiseks oodata võib,“ ütleb ta.

Kaupluse juhataja töö on teenindaja omast mõnevõrra erinev, aga Kattre sõnul pole ka see kunagi üksluine. „Mulle meeldib, et minu töö on väga vahelduv. Lisaks kohustustele, mida tuleb arvuti taga lahendada on palju tööd saalis ja laos, kus aju saab natuke mõttetegevusest puhata. Mulle meeldib teha hommikul list ülesannetest, mille pean päeva peale tehtud saama. Kui õhtuks on kõik punktid maksimumi lähedaselt täidetud, on eriti hea tööpäeva lõppedes uks sulgeda ja koju minna,“ ütleb ta.

Reelika, Kattre ja Kristi
Reelika, Kattre ja Kristi

Toetav tööandja

Kõigil kolmel naisel jätkub häid sõnu ka tööandja suunas. „Sportlandi puhul hindan seda, et siin märgatakse kõiki tublisid töötajaid ja tunnustatakse neid,“ sõnab Reelika.

„Kuna mul on lapsed, siis väärtustan võimalust tööaega sättida nõnda, et asjad oleksid tehtud, kuid kui mul on väga vaja, saan lastega arsti juures käia või teha midagi muud kiireloomulist. Mis iganes erakorraline asi vahele tuleb, on võimalus see mure lahendada. Sportandi suur väärtus on ka oskus kuulata – kui ise oskad abi küsida, siis on alati olemas toetav meeskond, kes püüab aidata,“ kiidab Katre.

Kristi lisab, et Sportland on ettevõte, kus on võimalik edasi areneda ja vaheldust leida. „Nii õnnestus ka minul mugavustsoonist välja astuda ja Rakvere kauplus Kattre lapsehoolduspuhkuse ajaks üle võtta. See oli ääretult põnev ja kiire aeg. Kui sa ise vähegi soovid ja tahad on sul võimalus erinevaid väljakutsed leida,“ kinnitab ta.

Spordipisikut levitades

Tööalaste arenguvõimaluste kõrval pakutakse Sportlandis ka mitmeid teisi igapäevaseid väljakutsed ning sageli on need sportlikud. „Hiljuti lõppes meil näiteks challange, kus oli eesmärk Sportlandi Teami peale kahe kuuga koguda 180 miljonit sammu. Võimas! Mulle meeldib, kuidas Sportland motiveerib igapäevaselt liikuma,“ ütleb Kristi. „Siin töötatud aja jooksul olen hakanud minagi rohkem nautima sörkimist ning jalutuskäike rabades ja matkaradadel. Kui kooliajal tegelesin kõikvõimalike spordialadega, mida pakuti ja lemmikuks oli korvpall, siis hetkel hindan kõige rohkem just värskes õhus liikumist,“ lisab ta.

Ka Reelika ja Kattre ammutavad uut energiat just liikumisest ja spordist. „Nüüd, mil ilmad on soojad ja ilusad, meeldib mulle rattaga sõita ja olen ka jooksüritustest osa võtnud. Päris kindlat lemmik spordiala mul pole, küll aga olen veendunud, et sport on meie tervis ja annab hea enesetunde,“ sõnab Reelika.

Kattrele meeldib sporti teha võimalusel koos perega. Kevadel ja suvel on nende pere sageli nii rulluisu-, ratta- kui ka matkarajal. „Sportimine pakub mulle võimaluse vaimselt puhata nii tööst kui argielust, olgu selleks kas õhtune jalutuskäik või mõni intensiivsem treening. Kõige rohkem meeldib mulle sportimine looduses, sest see pakub kosutust nii hingele kui vaimule. Üldse võiksid inimesed rohkem eelistada sportimist välitingimustes,“ arvab ta.

Kui varem leidus rohkelt võimalusi mõne ürituse raames ka koos kolleegide sportima minna, siis koroonaaeg on seda oluliselt vähendanud, aga tulevik paistab helgem. „Tööväliselt pole olnud kahjuks viimasel ajal võimalust väga midagi korraldada, aga suvi on ees ning kindlasti võib meid ühiselt kohata mõnel matkarajal või spordiüritusel,“ on Kattre lootusrikas.

Igatahes istub spordipisik Sportland Rakvere töötajates sügavalt sees ning nad levitavad seda hea meelega ka oma klientide seas. Uuenenud kaupluses on seda veel eriti vahva teha.

Tekst: Merilin Piirsalu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Liina Ariadne ja villemdrillem innustuvad muusikast ja spordist

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus