Viimsi/Sportland korvpallimeeskond on teiseks kõrgliiga hooajaks valmis | Sportland Magazine

Jaga „Viimsi/Sportland korvpallimeeskond on teiseks kõrgliiga hooajaks valmis“

Viimsi/Sportland korvpallimeeskond on teiseks kõrgliiga hooajaks valmis

Esimesel hooajal kõrgemas seltskonnas näitas debütant KK Viimsi/Sportland, et sisu ja potentsiaali on neis kõvasti. PAF Eesti-Läti korvpalliliigas teeniti mullu väga tubli teine koht, alistades veerandfinaalis BK Ventspilsi ning poolfinaalis kange koduse rivaali Pärnu Sadama. Eesti meistriliigas jäädi pärast tuliseid mänge Tartu Ülikool Maks & Moorits vastu pidama veerandfinaali.

Algaval hooajal on suur panus tehtud oma klubi kasvandikele. Oma võimalust ootavad Kristjan Kokk, Kevin Sünd, Ron Laanemaa ning koduklubisse naasnud Birk Birger Arop ja Kaur Erik Suurorg. Kogenumatest mängijatest jooksevad platsile Devin Lee Harris, aga ka Viimsi oma kasvandikud Jorgen Rikberg ja meeskonna kapten Karl Johan Lips. Teistest klubidest on tulnud meeskonda tugevdama Aleksander Oliver Hint Tallinna Kalevist, Egert Haller Kalev/Cramost, Siim-Markus Post Eesti meisterklubist Pärnu Sadamast ning Malik Toppin Soome meistriks tulnud Kotka Basket ridadest.

Kaasa võetakse väärt kogemused

„Kuigi pärast väga edukat esimest hooaega Eesti-Läti ühisliigas on raske sama tulemust korrata, siis olen selleks väljakutseks valmis. Lisaks ühisliiga hõbemedalile, pean eelmist hooaega edukaks ka seetõttu, et mitmed mängijad tegid arengus sammu edasi. Eelmise hooaja kogemused olid hindamatud kogu treenerite meeskonnale ning usun, et kasutame neid teadmisi nii mängijate arenguks, kui hea tulemuse tegemiseks ka algaval hooajal,” sõnastab peatreener Valdo Lips eesmärgi.

Peatreener Valdo Lips
Peatreener Valdo Lips

Viimsi treenerite tiimiga on liitunud Ukraina treener Dmytro Kolomyichenko, kes on esindusmeeskonna treener ning duubelmeeskonna peatreener. Samuti hoiab ta silma peal Viimsi järelkasvul. Lisaks erialasele kõrgharidusele ja erinevatele täiendkoolitustele, on Dmytro lõpetanud Fiba Europe Coaching Certificate programmi. Mehel oli Ukrainas, Odessas ka oma korvpallikool, kuid sõda tõmbas selle edasisele tegevusele kriipsu peale.

Klubi tegevjuhi Tanel Einaste sõnul vajati Viimsis hädasti suurte kogemustega treenerit, et tegeleda mängijate personaalse arenguga. „Eelmise hooaja lõpus oli selge, et astumaks sammu edasi, vajame nii esindusmeeskonda, aga ka korvpallikooli lisajõudu. Uuel hooajal on esindustiimis palju noori, kellel on tarvis igapäevast personaalset juhendamist, et kõrgemal tasemel mängida. Samuti soovime arendada korvpallikooli tööd. Meie tavapärane praktika on olnud oma treenerite edutamine järjest ülespoole, kuid nüüd soovisime uusi ideid ja teadmisi hankida väljastpoolt. Dmytrol on Euroopa suurima koolitusprogrammi Fiba Europe Coaching Certificate tunnistus,“ on klubi pikaaegne juht ilmselgelt valikuga rahul.

Viimsi korvpall

Uus korvialune jõud tuleb lombi tagant

Malik Toppin on 25-aastane ja 2.06 cm pikkune mängumees, kes tuli möödunud hooajal Soome meistriks Karhu Basket ridades. Viimsi treenerite sõnul toob Malik kindlasti korvialusesse tsooni jõudu juurde ning temast on palju abi laua kontrollimisel. Samuti on ta võimeline hoidma kiiret mängutempot. „Olen väga tänulik, et saan liituda Viimsi korvpalliklubiga. Minu agendi kirjelduste põhjal on Eesti-Läti ühisliigas tugev tase ning soovin end tipptasemel proovile panna. Pärast Soome hooaja lõppu oli mul võimalus Tallinna külastada. Imeilus linn. Nüüd on mul suurepärane võimalus näha ja õppida Eestit lähemalt tundma. Ootan hooaja algust,“ on mees väga elevil.

Malik Toppin
Malik Toppin

Kogemused 3×3 rahvusvahelistelt võistlustelt

Viimsi mängijad teenisid suvel kogemusi, esindades suvistel turniiridel Eesti 3×3 võistkondi. 3×3 korvpalli World Tour’i tiimis mängis suvel klubiga liitunud Aleksander Oliver Hint ning U-18 vanuseklassi 3×3 korvpalli maailmameistrivõistlustel esindasid Eestit Viimsi noormehed Marten Trempi ja Ron Laanemaa.

„Hint ja Laanemaa on algaval hooajal esindusmeeskonnas ning kindlasti tahavad end heast küljest näidata ja palju mänguaega teenida. On igatpidi tervitatav, et nad said suvel end 3×3 formaadis rahvusvahelistel võistlustel proovile panna,“ on Tanel Einaste väga rahul.

Meeskonnavaim on hoitud

Jaak Salumets ja Tanel Einaste
Filmi “Kalev” ühisvaatamine. Jaak Salumets ja Tanel Einaste

Juba tõeliseks hitiks saanud korvpallifilmi „Kalev“ filmi said Viimsi korvpallurid ning nende suurimad sõbrad ja toetajad näha juba enne esilinastust. Lisaks mängijatele, treeneritele ja klubi personalile olid kohale tulnud mitmed toetajad.

„Kalev 1991 oli erakordne võistkond ning näeme, et paljude tollaste mängijate pühendumus on kandunud edasi nende lastele. Sokk, Kuusmaa, Kullamäe, Pehka, Drell – kui nimetada vaid mõned. Seda filmi peab lihtsalt nägema,” sõnas Tanel Einaste ühisel kinoõhtul.

Kalev

Hooaeg algab oktoobris

Hooaja esimeseks kohtumiseks sõidab Viimsi/Sportland külla mullusele Eesti meistrile Pärnu Sadamale. Mäng peetakse 1. oktoobril. Esimene kodumäng leiab aset nädalapäevad hiljem, kui 9. oktoobril võetakse vastu Tartu Ülikool Maks & Moorits.

Ostes hooajapääsme, kindlustad endale sissepääsu igale Viimsi/Sportland korvpallimeeskonna kodumängule 2022/2023 hooajal: Kaamos Karikavõistlustel, Eesti-Läti Korvpalliliigas ja Korvpalli Eesti Meistriliigas nii põhiturniiril kui ka play-offides. Kokku umbes 25 põnevat korvpalliheitlust. Pääsme saad osta Piletitaskust.

Lisaks saad soovi korral panustada ka Viimsi korvpallimeeskonna ja korvpallikooli käekäiku.

Hoia end kursis – kkviimsi.ee ja sotsiaalmeedias viimsisportland

Saalis näeme!

Viimsi korvpall

Tekst: Kärt Radik
Fotod: Martti Vaidla

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Erika Salumäe suvised hetked Eestimaal

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus