Vinged elamused wake-pargist | Sportland Magazine

Jaga „Vinged elamused wake-pargist“

Vinged elamused wake-pargist

Veelauasõit ehk wake on lahe veespordiala, milles on kombineeritud veesuusatamise, lumelauasõidu ja surfamise tehnika. See sobib kõikidele, kes armastavad vett, kes hoolivad väikesest adrenaliinilaksust ja tahavad end heas vormis hoida. Uurisime välja, kus Eestis sellega tegeleda saab.

Estrella wake-park

Estrella wake-park asub Tallinna lähedal Männikul Valdeku järve ääres. Seal on kolm eri rada pikkusega 200–215 m ja igal rajal on takistused, kus lahedalt trikitada. Lisaks veelauasõidule saad Valdeku järve ääres päevitada, ujuda, laenutada SUP-i, hüpata batuudil, mängida lauatennist või rannavõrkpalli. Kes ihkab veidi põnevust, saab end proovile panna slackline’il.Eelmisel hooajal avati eraldi fun park, mis on Eestis ainulaadne vees asuv takistusrada. Parki mahub korraga ligi 80 inimest ja see on lõbus koht, kus end koos sõprade või perega proovile panna.

Läheduses asub ka discgolfirada; discgolfikettaid renditakse samuti wake-pargis. Kõige pisemate jaoks on olemas kiiged ja liumägi. Peale sportimist saab mõnuleda tünnisaunas, mille kasutamine on klientidele tasuta.

Foto Lisa Nüüd
Foto: Lisa Nüüd

Rahinge wake-park

Rahinge wake-park asub Tartu lähistel Rahinge külas. Rahinge veelauapargis saavad kahel omanäolisel kaablil sõita nii algajad kui ka varem veelauasõiduga tegelenud spordisõbrad. Aega saab veeta rannas ja palliplatsidel saab mängida rannavollet, rannajalkat või rannatennist. Vee peal sõitmiseks saab rentida SUP-i, kanuu, kajaki või aerupaadi. Kõige väiksemad külastajad saavad lustida batuudil.

Foto Jorma Suumann
Foto: Jorma Suumann

Otepää wake-park

Otepää wake-park asub Lõuna-Eestis 1,4 km kaugusel Otepää linnast. Parki on paigaldatud veepinnast 10,5 m kõrgusel paiknev Wakestationi veoseade pikkusega 211 meetrit. Selle abil on võimalik teha kõrgete ja efektsete õhulendudega trikke. Kõiki hüppeid saavad kaldal ootavad sõbrad terves pikkuses hästi näha, sest tegemist on pikliku ja kitsa veekoguga. Veel saab sõita veesuuskade ja teiste huvitavate vahenditega nii selleks ettenähtud hüpetel, slaideritel kui ka siledal veel.

Eesti Otepää Foto Otepää wake-park
Foto: Otepää wake-park

Mõnusaks puhkuseks on kohapeal rentimiseks järvemajakesed, tünnisaun ja indiaanisaun. Samuti on võimalik kasutada võrkpalliväljakut, ujuda liivarannas, mängida sulgpalli või pinksi. Külastajatele on kasutada nii grillid kui ka lõkkekohad. Otepää wake-park korraldab ka meeleolukaid džunglimatku ettetellimisel.

Tekst: Merilin Piirsalu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Roheliste rattaretk sõidab Lahemaale

Retk „Kuidas elad, Lahemaa rahvuspark?“  toimub 21.-22. augustil 2021  marsruudil Kolga-Sae talu-Leesi-Juminda-Tapurla-Hara-Loksa-Suurpea-Pärispea-Viinistu-Vihasoo-Käsmu-Võsu-Altja-Vihula-Sagadi-Võsupere-Palmse-Ilumäe-Laukasoo-Joaveski-Nõmmeveski-Kolga. Kuna Lahemaa Rahvuspark peab tänavu 50. juubelit, on…

Järgmine postitus:

Miks tegeleda jooksmisega?

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus