18. detsembril antakse start Narva esimesele ööjooksule | Sportland Magazine

Jaga „18. detsembril antakse start Narva esimesele ööjooksule“

18. detsembril antakse start Narva esimesele ööjooksule

Rakverele ja Tallinnale lisaks toimub ööjooks sel talvel esmakordselt piirilinnas Narvas. Neptunas Eesti Ööjooks – Narva Talv nime kandev sündmus stardib kesklinnast ning kulgeb tulede ja vilede saatel mööda vanalinna tänavaid.

Ööjooksu talvine versioon sai alguse 2018. aastal Rakveres, kui starti tuli üle 3000 jooksja. Järgmisel aastal võttis osa pea sama palju jooksu- ja liikumissõpru. Eelmisel aastal piirangute tõttu läbi viidud virtuaalsest jooksust võttis osa pea 2000 inimest. Sellel aastal otsustati talvine ööjooks läbi viia hoopis Narvas.

Starti oodatakse üle 1000 jooksja

„Narva jooksu mõte tekkis sellest, et soovisime ööjooksu fännidele pakkuda uusi elamusi. Kes on harjunud Rakveres, ja viimased kaks aastat Tallinnas, jooksma teavad, et meie üritusel on tähtsal kohal meelelahutus ja tulevärk. Narva on hetkel moes, seal puhuvad uued tuuled ning ööjooks sobib sinna hästi,” räägib peakorraldaja Marko Torm tagamaadest.

Lisaks toob ta olulise punktina välja vajaduse uute partnerite leidmise näol, samuti kohaliku omavalitsuse toe. „Station Narva nime kandev muusikasündmus on heaks näiteks, et piirilinnas tehakse ägedaid asju. Narva ööjooksu korraldades kohtusime kohalike spordihingedega, kes olid meile nõuga igati abiks. Narvakate südant võita pole lihtne, aga loodame stardis näha üle 1000 osaleja, nii kohalikke kui inimesi üle Eesti,” räägib Marko.

Korraldajad soovitavad tulla Narva kogu perega, jääda ööbima kesklinna või Narva-Jõesuusse, et nautida pühade-eelset aega, jalutada valgustatud promenaadil ja tutvuda piirilinna vaatamisväärsustega.

Kaunis ja müstiline Narva

„Talvisel ajal on oluline enne starti ja pärast finišit inimeste soojas hoidmine. Samuti on väga tähtis parkla olemasolu. Sellepärast asub võistluste sekretariaat Astri keskuse juures. Kontseptsioon on sarnane Tallinnale, Ülemiste keskuses toimuvale jooksule. Narvas on samuti 5 km pikkune ring,“ selgitab Marko trassi valikut.

Astri
Astri keskus

Osalejad saavad valida, kas joosta 5 km või 10 km, samuti võib rajale tulla käima või kepikõndi tegema. Aega võetakse 10 km jooksul. „Kogemus on näidanud, et jooksjad jagunevad suhteliselt võrdselt kahe distantsi vahel. Rajale on planeeritud kuus tehnilist meelelahutuspunkti, lisaks on oodata kohalikke esinejaid, kellega mehitame paar-kolm punkti. Plaanis on meelelahutus oma parimas mahlas,” kirjeldab ööjooksu isa sündmuse kvalitatiivset poolt.

Rada on väga atraktiivne, keerutades vanalinnas, möödudes taastatud Raekoja ja Narva kolledži hoonest. Trass kulgeb täielikult kesklinnas. Kohaliku politseijuhi sõnul pole Tallinnast sissetulevat peatänavat kunagi varem liikluseks suletud. Kroonijuveeliks rajal on valgustatud Narva ordulinnus, millest samuti möödutakse.

Kui suvistel ööjooksudel osalejad on harjunud, et kõik jooksjad lähevad rajale ühesugustes särkides, siis talvistel jooksudel seda traditsiooni ei ole. Küll aga saab igaüks finišis kaela medali. Korraldajad on uhked, et ööjooksu medal valiti Marathon100 portaali küsitlusel 2020. aasta kõige kaunimaks suurte jooksude kategoorias. Ka Narva medal ei jää välimuselt senistele autasudele sugugi alla.

Võib ka virtuaalselt joosta

Nagu viimasel ajal kombeks, saab ka ööjoooksu distantsi läbida virtuaalselt endale sobivas kohas ja ajal ning pingutust kroonib medal, mis toimetatakse igale osalejale talle sobivasse postkasti. Virtuaalsel jooksul saab osaleda 20. novembrist 18. detsembrini.

Uued tuuled 2022. aastal

Kui rääkida uue aasta plaanidest, siis on ööjooksude korraldajatel mõttes mõndagi uut. „Suurim muudatus on vahest see, et Rakvere ööjooks liigub tagasi juurte juurde ehk see toimub suve alguses, 4. juunil. Juuni alguses on Rakveres inimesi rohkem ning ise tunnetame, et praegusel keerulisel ajal oleks see pigem positiivne muutus,“ selgitab Marko.

Rajakorralduse osas saavad kõik jooksusõbrad rõõmustada, sest käiku läheb 2019. aasta plaan ehk start ja finiš staadionilt, mis tekitas rohkelt elevust. Seal on palju ruumi ning võistluskeskus asub lähedal.

Ülemiste ööjooks toimub 13. augustil. „Minu kui korraldaja jaoks on see endiselt väga põnev. Tallinnas jätkame sama atraktiivse rajaga. Samuti on hea meel et pealinn on olnud meile väga heaks partneriks,” lisab Marko.

18.12 Neptunas Eesti Ööjooks – Narva Talv kava

· Võistluskeskus asub Astri keskuses, aadressil Tallinna mnt 41 Narva linn.

Keskus avatakse 17.00

· Start ja finiš on Astri keskuse ees.

· Distantsid: 5 km (ajavõtuta) ja 10 km (ajavõtuga): jooks/käimine/kepikõnd.
Start kell 20.30

· 10 km osaleja läbib kaks korda 5 km ringi ja 5 km osaleja läbib ühe ringi.

Osavõtutasud

· 5 km ajavõtuta – 10 eurot

· 10 km ajavõtuga – 15 eurot

· 5 km virtuaaljooks (sisaldab medali saatmise kulu) – 15 eurot

· 10 km virtuaaljooks (sisaldab medali saatmise kulu) – 15 eurot

NB!

Juhul kui sündmust ei ole võimalik terviseriske ja osalejate turvalisust hinnates läbi viia kontaktsena kohapeal toimub see ainult virtuaaljooksuna. Kõik osalejad kantakse sel juhul virtuaaljooksu nimekirja (osalustasu tagasimakseid ja edasi kandmisi järgmisesse aastasse ei toimu).

Virtuaalse osalemise võimalus on olemas ka sündmuse tavapärasel korraldusel (virtuaalne osalemine ja tulemuse üleslaadimine 20.11-18.12.2021) – medal postitatakse.

Tekst: Kärt Radik

Fotod: Kaido Kabral

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Sportandi sotsiaalmeedia juht Keisy Põldsam: mul on võimalus ellu viia maailmatasemel asju

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus