Ander Ott Valge: nii tööl kui jalgpallis mängib suurt rolli oskus tegutseda meeskonnas | Sportland Magazine

Jaga „Ander Ott Valge: nii tööl kui jalgpallis mängib suurt rolli oskus tegutseda meeskonnas“

Ander Ott Valge: nii tööl kui jalgpallis mängib suurt rolli oskus tegutseda meeskonnas

Ander Ott Valge (21) töötab Sports Direct Nauticas, sest suure jalgpalliarmastuse tõttu tahtis ta ennast veelgi rohkem siduda spordimaailmaga. Lisaks on ta võtnud eesmärgiks end spordi- ja tervisevaldkonnas ülikoolis harida.

Ander Ott on juba lapsest saadik tegelenud aktiivselt spordiga ning kohe alguses tekkis tal suurem side jalgpalliga. Esimeses klassist liitus ta jalgpallitrenniga ning on sellest ajast saadik mänginud mitmete tugevate klubide ridades. Juba praegu on noormehel ette näidata väga häid tulemusi ning väravatest puudust ei tule. Tugev seos spordimaailmaga sai otsustavaks teguriks ka töökoha valikul.

Lisaks sportimisele ja tööle on Ander Ott võtnud eesmärgiks ennast koolipingis täiendada. Tema valikuks osutus Tallinna Ülikooli rekreatsioonikorralduse eriala. Rääkisime Ander Otiga lähemalt nii spordist kui ka tööst.

Millist rolli mängib sinu elus sport?

Sport mängib minu elus väga suurt rolli. Mulle on alati meeldinud sporti teha ning tegelikult ei olegi vahet, millist ala täpselt. Hetkel olen ma suuresti keskendunud jalgpallile, kuid kui jääb aega ja energiat üle, siis käin jooksmas, jõusaalis või kui ilm lubab, siis suusatamas.

Ander Ott Valge
Foto: Maarja Trauss

Miks hakkasid jalgpalliga tegelema?

Esimeses klassis kutsus üks klassikaaslane mind jalgpallitrenni ning sellest päevast alates olen selle alaga tihedalt seotud olnud. Jalgpall on minu elus nüüdseks olnud juba 15 aastat. Mängimist alustasin JK Loo meeskonnas, seejärel tegutsesin TJK Legionis ja FC Nõmme Unitedi ridades ning nüüd olen Paide Linnameeskonna tiimis.

Miks sulle jalgpall meeldib?

Jalgpall on üks populaarsemaid ja vaadatuimaid spordialasid maailmas. Mulle meeldib olla tähelepanu keskmes ning pakkuda inimestele häid emotsioone! Jalgpall kindlasti ühendab inimesi, kuna tegemist on meeskonna spordiga. Seal on oluline oma meeskonda läbi ja lõhki tunda ning omavahel hästi läbi saada. Vastasel juhul võib tiimis valitseda halb sisekliima ning selle pealt on raske soovitud tulemust saada.

Mida oled jalgpallis saavutanud ja millised on eesmärgid tulevikus?

Olen mitmel korral olnud oma liigas suurim väravakütt. Sellel hooajal lõin 9 väravat, mis on mu parim näitaja Premium liigas. Samuti olen mänginud noorte koondistes, kus eelmisel aastal lõin EM-valikmängus värava Läti eakaaslaste vastu. Paide Linnameeskonnaga saavutasime eelmisel hooajal 4. koha Premium liigas, mis on hetkel minu parim tulemus.

Eesmärgiks on teha debüüt Eesti A-koondises ning võita Eesti Premium liiga.

Räägi oma kodumeeskonnast. Mis teid tugevaks teeb?

Mängin Paide Linnameeskonnas juba viis aastat ning iga aastaga oleme teinud suure arengu edasi. Esimesel hooajal, kui ma Paide ridades mängisin, olime kindlalt 6. kohal. Kuid viimasel hooajal saavutasime juba 4. koha, jäädes vaid kolme punktiga eelnevast kohast tahapoole.

Meid teeb tugevaks näljaste jalgpallurite kooslus, kellel on palju kogemust. Igaüks täiustab tiimi ning annab mingi lisaväärtuse.

Ander Ott Valge
Foto: Jana Pipar

Mis sulle eelmisest hooajast meelde jäi?

Eelmisest hooajast jäi kõige eredamalt meelde U21 EM-valikmäng Läti koondise vastu, kus lõin võiduvärava ning tänu sellele võitsime seisuga 2:1. Kuna tegemist oli minu esimese rahvusvahelise väravaga, jääb see mulle kauaks meelde.

Töötad Sports Directis. Miks sa otsustasid sinna tööle minna?

Ma töötan Sports Direct Nauticas ning otsustasin selle kasuks, sest tahtsin töötada mõnes spordikaupluses. Kuna mul on pikk ajalugu jalgpallis, siis leidsin, et oleks hea mõte siduda oma hobi tööga, et samal ajal saada sealt uusi teadmisi.

Sportland on omal alal üks Baltikumi suuremaid tegijaid. Nad on paljudes spordiga seotud kohtades sponsorid ning Sportlandi töötajad saavad nendel üritustel tasuta osaleda, mis annab võimaluse uusi ja ägedaid kogemusi saada. Samuti on võimalik käia MyFitnessis treenimas, mis on paljudele sportlastele oluline boonus. Selliste rekreatiivsete tegevuste pakkumine on minu meelest väga tähtis.

Ander Ott ValgeKuidas ühendad töö- ja trenniaegu?

Töö- ja trenniaegade ühendamine võib tihtipeale olla keeruline. Õnneks olen sattunud nii heasse seltskonda, kus tullakse paljudele soovidele vastu ning saan oma tööajad sättida nii, et need ei sega mul trennis käimist.

Nii tööl kui jalgpallis mängib rolli meeskonnatöö. Miks see sinu arvates oluline on?

Meeskonnatöö on oluline, sest see annab toetust ja kindlustunnet, olgu seda siis jalgpalliväljakul või tööl olles. Tiimis olles ei pea kõike ise tegema, vaid on võimalik ülesanded jagada nii, et igaüks saab anda enda panuse. Sedasi saab töö tehtud hoopis kiiremini ja libedamalt!

Tekst: Kaisa Kiriland

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Tähista Eesti Vabariigi aastapäeva looduses ja tule Suru elamusretkele!

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus