Bosch Eesti maastikurattasari ootab peresid seiklema! | Sportland Magazine

Jaga „Bosch Eesti maastikurattasari ootab peresid seiklema!“

Bosch Eesti maastikurattasari ootab peresid seiklema!

Bosch Eesti maastikurattasarja 2018. aasta hooaja võistluskalendri järgi saavad rattasõbrad alates aprilli lõpust Eestimaa eri paigus kokku seitsmel etapil mõõtu võtta. Võitjad selguvad seekord sarja ühel raskeimal trassil 19. augustil Rõuges.

Sarja juhi Enno Eilosõnul arvestavad võistluste korraldajad radade koostamisel varasemast veel rohkem noorsportlaste ja peredega. „Noorte- ja matkasõidurajad on maastiku poolest huvitavates kohtades ja distantsid jäävad enamasti alla 20 kilomeetri. Arutasime noorteklubide treeneritega trassi pikkuse teemat ja leidsime ühiselt, et pikem rada oleks liiga kurnav noorukitele, kes soovivad poolmaratonil tõsisemalt võistelda,“ ütleb Eilo.
Kes soovib sõitu rohkem matka vormis nautida, saab seda teha turvaliselt ja mõnusas melus. „Lapse jaoks peab spordikogemus olema igal juhul positiivne, see mõjutab märkimisväärselt ka tema hilisemaid aktiivse eluviisiga seotud valikuid. Noorte- ja matkasõiduga saab kenasti hakkama isegi kaheksa-aastane rattasõber. Lapse ja vanema jaoks on rajal koos veedetud aeg kihvt ja kasulik elamus! Kui noor spordisõber esialgu pikemat seiklust pelgab, saadame ta lastesõidurajale ning kui on tunne, et tegelikult võiks proovida pikemat distantsi, saab end kohapeal kirja panna,“ soovitab sarja juht.
Rattamaratonid

Taseme ja klassi järgi

„Pühendunud sportlastele on Bosch Eesti maastikurattasarjas kolm suurimat katsumust kindlasti Tallinna, Jõelähtme ja Rõuge maratoni XXL-sõidud, kus tänavu on esimest korda ka naisteklassi arvestus. Lubame, et need on päris vinged. Jõelähtme etapil selguvad lisaks Eesti meistrid maastikurattamaratonis. Põhidistantside mõõduvõtud on sarjas umbes poolesaja kilomeetri pikkused ning trassid keskmise raskusega.Need annavad nii hea koormuse kui ka toreda spordielamuse,“ lubab sarja juht.
Osalejate soovil lisandub uuel hooajal võistlusklass N40. „Naised on starti väga oodatud. Kutsume kõiki ratturitest mehi üles oma elukaaslasi, sõbrannasid või kolleege innustama. Teinekord on puudu just ühest toetavast sõnast või abikäest, et maratonipaika jõuda.“

RattamaratonidTänavused uuendused

Sari lõpeb eelmiste aastate maratonidest pea kuu aega varem. „Otsus korraldada viimane võistlus enne septembri algust sündis teadlikult. See annab lapsevanematest ratturitele piisavalt aega, et oma võsukesed kooliks ette valmistada. Lisaks jääb pikemate sõitude armastajatele aega valmistuda Tartu rattamaratoniks ja Haanja 100-ks,“ selgitab Eilo otsuse tagamaid.
Bosch Eesti maastikurattasarja eestvedaja sõnul pakutakse tänavu väikest motivatsioonipaketti sarja viiel etapil tulemuse kirja saanud ratturitele. „Saadame nad huvi korral lätlaste Vivus.lv MTB Maratonsi sarja viimasele etapile, mis toimub 8. septembril Vastse-Roosas Võrumaal. Starditasu jääb meie kanda,“ lubab Eilo.

Rattamaratonid

Tallinna rattamaraton toimub Kõrvemaal

On märkimist väärt, et Eesti esimene rattamaraton toimus just Kõrvemaal. See oli 7. juunil 1998 ja 54 km pikkusel distantsil oli 95 lõpetajat. Võitjaks kuulutati Alges Maasikmets, teiseks tuli Sigvard Kukk ja kolmandaks Urmas Välbe. Lühemal, 27 km pikkusel distantsil oli kokku 149 lõpetajat. Maratoni üks korraldaja oli Jüri Voodla, kes on küll organiseerimise praeguseks noorematele üle andnud, kuid peab endiselt rajameistri ametit.
Kõrvemaa rajad on mõnusad ja sobivad ka neile, kes iga päev rattaga ei sõida. Maratonideks valitud trassi pinnas on enamjaolt liivane ning seal pole kilomeetrite pikkuseid mudaseid rabalõike, sest juurikatel turnimine ja puude vahel ukerdamine nõuab juba paremaid tehnilisi oskusi. Raskemat proovikivi eelistavatele rattasõpradele on valikus XXL-sõit, mis võib oma vaheldusrikka rajaprofiiliga olla kohati paras pähkel. Kes soovib kevadist sportimist vabalt võtta ning minna üritusele kogu perega, võib end kirja panna noorte- ja matkasõidule. Lastesõitude rajad on noorte sporditähtede jaoks lausa lust ja rõõm.

Võistluskalender

19.05.2018 – 21. Tallinna rattamaraton
09.06.2018 – 12. Jõelähtme rattamaraton
17.06.2018 – 16. Rakvere rattamaraton
15.07.2018 – Škoda Laagri 18. Rakke rattamaraton
19.08.2018 – 20. Rõuge rattamaraton

Tekst: Marta Vasarik

Fotod: Viktor Tund

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Triatlonisuve tipphetked Otepääl ja Tallinnas

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus