Eesti - Küprose suur jalgpallimatš toimub juba 24. märtsil | Sportland Magazine

Jaga „Eesti – Küprose suur jalgpallimatš toimub juba 24. märtsil“

Eesti – Küprose suur jalgpallimatš toimub juba 24. märtsil

Otsustavates mängudes Rahvuste Liiga play-offis lähevad Eesti ja Küpros jalgpalliplatsil esmalt kokku 24. märtsil Tallinnas ning seejärel 29. märtsil Larnacas. Kokkuvõttes kahe mängu võitja jätkab Rahvuste liiga C-divisjonis, kaotaja langeb D-divisjoni.

Vastavalt Vabariigi Valitsuse hiljutistele otsustele on kaotatud üritustest osalejate piirmäärad ning seega võib kohale tulla kasvõi täismaja.

Kaheteistkümnes mees paltsil

„Kohtumine Küprosega on mäng, mis peaks staadionile tooma iga jalgpallifänni, kelle südames põksub sinimustvalge süda. Nendest mängudest sõltub kogu 2022. hooaeg, kas me jätkame suurte seas või hakkame Euroopa kääbusriikidega madistama, kuigi ka kõige pisemate käest on pea kõik hammustada saanud. Kuna piirangud on kadunud, siis saame pakkuda oma võistkonnale igakülgset toetust n-ö kaheteistkümnenda mängija näol,“ paneb Sportland Football kaupluse juhataja Sören Rothberg kõikidele fännidele südamele.

A. Le Coq Arenal asuv Sportland Football pood on mänguks valmistunud ning kõik suuremad ja väiksemad jalgpallisõbrad leiavad poest salle, särke, pasunaid ja igasugu muud nänni, et tribüünid siniseks värvida. Pood on avatud mängu lõpuni, lisaks on välialal toimetamas kaks pop-up poodi ning üks lett staadionil.

sportland
Foto: Sören Rothberg

Platsil on peaaegu kõik meie parimad pojad

Eesti rivistuses näeb üle mitme aasta kaitse tugisammast Ragnar Klavanit, kes teist hooaega järjest kuulub Paide Linnameeskonda. See täiendus on ülioluline, sest vigastatud on hetkel nii Märten Kuusk kui ka Taijo Teniste. Lisaks neile kahele põhimängijale, ei saa Eestit aidata väravavaht Karl Jakob Hein.

Endine Liverpooli ja praegune Paide Linnameeskonna keskkaitsja Ragnar Klavan (36) kuulub esmakordselt pärast 2019. aasta septembrit Eesti koondise nimekirja. Klavan on seni esindanud Eesti A-koondist 127 mängus, millest viimane oli kodune EM-valikmäng Hollandi vastu, mille sinisärgid 0:4 kaotasid.

„Küprose mängijaid ma nii hästi ei tunne, kuna Euroopa liigades neid eriti ei kohta, aga Eesti mängijad on loodetavasti heas seisus, sest hooaja ettevalmistus on tehtud ning liigamängud täies hoos. Matvei Igonen väravas suudab kindlasti väga hästi Heina asendada. Klavan on kaitses igal juhul suurepärane täiendus nii füüsiliselt kui mentaalselt. Tamm ja Mets on hetkel väga heas vormis. Ründajatest rääkides pole Sappinen vist päris väravasoonele saanud. Anier on Tais väga heas vormis ja saanud intensiivselt mängida. Kui minnakse kahe ründajaga, siis usun, et nemad kaks on siiski meie esiründepaar. Poolkaitsejatest väärib algkooseisu kohta Käit, vanameister Vassiljev on samuti heas vormis. Usun, et ka Vaštšuk mahub algkoosseisu,“ annab Sören endapoolse kiire hinnagu.

koondis
Foto: Jana Pipar / EJL

Pigem kole võit kui ilus kaotus

Eesootav mängu on üks neist, kus lõpptulemus on tähtsam, kui mängu ilu. „Arvan, et pigem alustab meie meeskond ettevaatlikult. Eelmise hooaja koondise mänge oli muidugi lust vaadata, isegi suurte tiimide vastu alustati julgelt. Aga Küprose mängul on hoopis suurem kaal ja ennustan mitte väga atraktiivset mängupilti. Eks taga üritatakse nulli hoida ja ees midagi tekitada. Kuna Eesti liiga alles alustas, siis mängupilt võib olla veidi rabe ning seetõttu tuleks vältida lihtsat praaki, et vastased ei saaks kergeid väravaid,“ ütleb Sören.

Vastased väärivad teineteist

Taasiseseisvumisest alates on Eesti ja Küpros kohtunud omavahel kaheksa korda. Küpros on teeninud kolm võitu, Eesti kaks ning kolmel korral on mäng lõppenud viigiliselt. Omavaheline viimane mäng toimus 2017. aastal Tallinnas, kui Eesti teenis Mattias Käiti väravast 1:0 võidu.

sportland
Foto: Sören Rothberg

Eesti koondise koosseis mängudeks Küprosega

Jalgpalliliidu kodulehe jalgpall.ee info kohaselt kogunevad 20. märtsil peatreener Thomas Häberli kutsel 26 mängijat, kelle seast valitakse mänguks välja 18.  Väravavahtidest Mihkel Aksalu, Matvei Igonen ja Karl Andre Vallner, kaitsjad  Ragnar Klavan, Sander Puri, Karol Mets, Artur Pikk, Joonas Tamm, Michael Lilander, Maksim Paskotši, Henrik Pürg, Marco Lukka.

Poolkaitsjate ja ründajate valikusse mahtusid Konstantin Vassiljev, Sergei Zenjov, Henri Anier, Henrik Ojamaa, Rauno Sappinen, Mattias Käit, Vladislav Kreida, Erik Sorga, Vlasiy Sinyavskiy, Martin Miller, Markus Poom, Robert Kirss, Bogdan Vaštšuk, Markus Soomets.

Sappinen
Foto: Jana Pipar / EJL

Tule varakult kohale !

Mängupiletid alates 13 eurost on saadaval Piletilevis ning kohapeal.
Mäng algab 19.00, väravad avatakse 17.00.
Lisainfo mängu ja viimaste uudiste kohta Eesti Jalgpalliliidu kodulehel.

Staadionil näeme!

Tekst: Kärt Radik

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Kümnevõistleja Kristjan Rosenberg: üle kõige meeldib mulle võita!

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus