Elva Südaööjooks - unustamatu spordisündmus sumedas suveöös | Sportland Magazine

Jaga „Elva Südaööjooks – unustamatu spordisündmus sumedas suveöös“

Elva Südaööjooks – unustamatu spordisündmus sumedas suveöös

Elva on suurepärane sihtkoht spordi ja aktiivse elustiili harrastajatele. Mitmekesiste spordisündmuste, kauni looduse ja erinevate vabaaja veetmise võimalustega linnas leiab nii põnevust kui ka lõõgastust. Üheks suve tippsündmuseks on männilinnas kujunenud aga Elva Südaööjooks.

Selle aasta 16. juunil toimus Elva Südaööjooks juba kuuendat korda. See ainulaadne üritus meelitab kohale jooksusõpru üle Eesti ning pakub osalejatele unustamatuid elamusi öises Elvas. Hilisel ajal toimuvad jooksud linnatänavatel on kahtlemata ühed viimaste aastate meeleolukamad rahvaspordiüritused, mille osavõtjate arv on aasta-aastalt kasvamas. Seda kinnitab ka Elva Südaööjooksu peakorraldaja Marek Pihlak. “Kui esimesel jooksul oli stardis 268 osalejat, siis tänavusele üritusele kogunes juba 687 spordisõpra, millele lisanduvad veel virtuaaljooksu osavõtunumbrid,” sõnab ta.

Elva

Ainulaadse atmosfääriga spordisündmus

Elva Südaööjooks, mille start antakse tund aega enne südaööd, on tuntud unikaalse atmosfääri poolest. See loob erilise meeleolu nii osalejatele kui ka pealtvaatajatele. Öine linnamaastik annab jooksule salapärase hõngu ning lisab adrenaliini ja põnevust. Valgustatud tänavad ja kohalike korraldatud elamuspunktidega ääristatud jooksurada muudavad selle sündmuse visuaalselt samuti väga eriliseks.

Madli
Madli Jentson. Foto: erakogu

Ainulaadset jooksu kiidab ka  Sports Direct Lõunakeskuse juhataja Madli Jentson, kes 2019. aastal, pärast Sportlandiga liitumist, leidis taas tee spordini ning osales juba samal aastal esimest korda Elva Südaööjooksul. „Nüüdseks olen saanud sellest toredast üritusest osa võtta juba kolm korda. Esimest korda osaledes arvasin, et tuleb tavaline jooks ega osanudki midagi väga oodata, kuid üsna kohe sain aru, et toimub midagi erilist. Iga korraga on Elva Südaööjooksul kõik ainult uhkemaks läinud ja alati on korraldajatel pakkuda midagi uut. Näiteks sel aastal oli platsis isegi MyFitnessi soojendustiim. Mulle meeldib vaadata, kuidas rahvas üles köetakse ja kaasa elama pannakse,” ütleb Madli.

Talle meeldib ka, et rõõmsad inimesed ergutavad raja ääres, lasevad muusikat ja elavad kaasa. “See annab nii palju power´it juurde. See on ainulaadne ja elamusi täis jooks ning kohalikud kõigi vildede ja tuledega kaasaelajad teevad sündmuse väga huvitavaks ja eriliseks. Erinevad pillimängijad, lauljad ja kohalikud tantsutrupid on raja ääres. Lihtsalt vau, pole sõnu! Jää kasvõi seisma ja vaatama!“

Kogukond paneb käed külge

meeste poodiumSuurepärane korraldus on üks põhjus, miks Elva Südaööjooks on aastate jooksul nii populaarseks muutunud. Korraldajad on pühendunud jooksusündmuse kvaliteedile ning pidevale arendamisele. Nad on loonud sujuva registreerimissüsteemi, rajanud hästi märgistatud jooksuraja ning taganud jooksjatele turvalise keskkonna. Hästi korraldatud rada kiitis ka tänavuse jooksu võitja Rauno Laumets, kelle lemmikradade hulka kuulub just Elva Südaööjooksu trass.

Suure panuse jooksu toimumisse annab Elva rahvas. „Südaööjooks ongi Elva kogukonna jooks. Ettevalmistamisel ja läbiviimisel on suur roll vabatahtlikel – sel aastal kuulus korraldusmeeskonda üle 40 inimese. Abikäe ulatavad Elva spordiklubid, muusikakool, huvialakeskus ja toetajad. Oleme väga tänulikud kõikidele toetajatele – Sportland, Elva Vald, A.LeCoq, Tartumaa Spordiliit, Eesti Kultuurkapital, Ubala Röstikoda,” ütleb Marek Pihlak.

Osalejad hindavad kõrgelt

2022. aastal hindasid osalejad Marathon100 korraldatud tagasiside küsimustikus Elva suurima jooksusündmuse 5 palli sklaalas 4,92 punkti vääriliseks ja jooks pärjati keskmise suurusega jooksude seas kolmanda kohaga.

Korraldusmeeskond on teinud ka eelnevate aastate tagasisidest lähtudes korrektuure, et pakkuda kõikidele ainulaadset emotsiooni ja elamust. Lisaks suurepärasele korraldusele toovad osalejad välja ka iga-aastased ägedad medalid. Alates 2019. aastast on medalitel kujutatud öise eluviisiga linde ja loomi (öökull, nahkhiir, hunt, ööbik, siil). Eelnevatel aastatel on Marathon100 korraldatud ilusaima jooksuvõistluse medali konkursil Elva medalid jõudnud kolme parima hulka ja kahel korral rahvahääletuse tulemusena võitnud ka esikoha.

Medali erilisuse toob esile ka Madli. „Otsustasin Elvasse jooksma minna seetõttu, et olen lapsepõlves Elvas elanud, aga mind paelus ka imeilus medal,” ütleb ta.

Elva

Suvine Elva ootab külla

Järgmise aasta jooksu ettevalmistused on juba täies hoos ning järjekorras seitsmes Elva Südaööjooks toimub 21. juunil 2024. Aga korraldajad mõtlevad veelgi kaugemale. “Viie aasta pärast võiks Elva Südaööjooks olla uuel põneval rajal koos ägedate elamuspunktide, osalejaid ergutavate pealtvaatajatega ja vingete osavõtu medalitega, et jooksu lõpetajad tuleks üle finišijoone naerul nägudega ja lubadusega järgmisel aastal taas stardis olla!” ütleb jooksu peakorraldaja.

naiste üldarvestuse kiiremadJa kuigi järgmise Elva Südaööjooksu toimumiseni on pea aasta, siis Elvasse tasub suvel ikkagi minna, sest aktiivse puhkuse veetmise võimalustest seal puudu ei tule. Lisaks klassikalistele spordiharrastustele nagu kõndimine, jooksmine ja rattasõit saab Elvas ning selle lähistel aktiivselt vaba aega sisustada ka seikluspargis, Verevi järvel SUP-polot proovides või Arbi järvel aerulaudu katsetades.

“Elva on teada tuntud spordi- ja suvituslinn. Radu, kus kepikõndi teha, joosta, rattaga sõita või lihtsalt ringi uitada on palju – staadioni metsapark, hüppetorni mets, Tartumaa Tervisespordikeskuse rada ja Tartu Maratoni rada. Sõida Elvasse, tõmba tossud jalga ning mine naudi liikumist ja loodust!” kutsub Marek Pihlak.

Fotod: Marek Pihlak
Avafoto: Ragnar Vutt

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

SUP matkad Kõrvemaal pakuvad aktiivset puhkust ja unustamatuid elamusi maalilises looduses

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus