Fenster Rapla Selveri Suurjooks meelitab laia distantsivaliku ja kiire rajaga | Sportland Magazine

Jaga „Fenster Rapla Selveri Suurjooks meelitab laia distantsivaliku ja kiire rajaga“

Fenster Rapla Selveri Suurjooks meelitab laia distantsivaliku ja kiire rajaga

Mai viimasel laupäeval toimuv kevadine Fenster Rapla Selveri Suurjooks on jooksjate jaoks ikka olnud viimane peaproov enne suure suvise jooksuhooaja algust. Kes on heas vormis, soovib teada-tuntud kiirel rajal ka isiklikku rekordit parandada. Kes rekordinumbreid taga ei aja, saab lihtsalt jooksurõõmu nautida.

Eelmisel aastat tähistas Fenster Rapla Selveri Suurjooks väikest juubelit, sest jooksul täitus kümme aastat. See on ühe spordivõistluse toimumise kohta juba täitsa korralik number. Võrreldes esimese jooksuga on aja jooksul üht-teist ka muudetud. „Kõige suurem muudatus korralduslikus pooles on see, et distantse on järjest juurde tulnud. Alustasime 5 km ja 10 km jooksudega, et osalejatel oleks võimalik teha mingi valik. Poolmaraton lisandus põhjusel, et ka pikemate võistlusmaade fännidel oleks võimalus Raplasse jooksma tulla. Seejärel tuli juurde 5 km pikkune noortejooks, millest saavad osa võtta kuni 26-aastased. 10. sünnipäeva otsustasime tähistada täispika maratoniga lisamisega, mis toimus siis mullu esimest korda,” räägib peakorraldaja Donatas Narmont.

Suurjooks22

Osavõtjate hulk on aastast aastasse järjest kasvanud. Kui esimesel aastal loodeti starti saada 500 spordisõpra, siis tegelikkuses läks palju paremini ning kohale tuli 600 jooksjat. „Esimesel aastal oli eesmärgiks saada märk maha ning viia läbi üks korralik jooksuvõistlus, mille sarnast pole osavõtjate arvu mõttes Raplas kunagi korraldatud. Aasta-aastalt oleme osavõtjate hulka kasvatanud ning enne koroona puhkemist oli osalejaid juba rohkem kui 2000. Sellel aastal loodame stardis samuti näha üle 2000 jooksusõbra. Seda siis koos lastejooksudega,” kirjeldab Donatas arenguid.

5 km on kõikidele jõukohane

Suurjooks22Rapla jooksukavast leiab iga spordisõber tänavugi endale sobiva distantsi. Valida saab 5 km, 10 km, poolmaratoni ja maratoni vahel. Iga distants kannab ühtlasi mõne toetaja nime. „Kõige lühem võistlusmaa, 5 km on kavas nii traditsioonilise Pae Farmemi noortejooksuna kui ka Sportlandi nimelise rahvajooksuna. Meie hea koostööpartner ja selle distantsi nimitoetaja Sportland kutsub kõiki inimesi liikuma ja spordist rõõmu tundma ning rahvadistants on selleks väga sobiv. Seal pole oluline lõpuaeg, vaid osavõtt, kuigi soovi korral saab ka oma tulemusele pilgu peale heita. Kõige lühema distantsi võib endale jõukohases tempos läbi joosta, kõndida ja võtta vajadusel kepid abiks, lubatud on ka lapsevankrid. Kõik on oodatud,” kutsub peakorraldaja.

Suurim konkurents on 10 km distantsil

Kõigil, kes soovivad end tihedas ja Eesti mõistes kõrgetasemelises konkurentsis proovile panna, soovitab Donatas valida Atla 10 km. „Möödunud juubeliaastal toimusid sellel võistlusmaal ka Eesti meistrivõistlused. Raplasse tulevad kevadel ikka parimad kokku, sest rada on kiire. 10 km ei ole ka nii pikk, et segaks pikemateks jooksude ettevalmistust, samuti taastub sellest suhteliselt ruttu. Rapla on parim koht kevadel isikliku rekordi parandamiseks,” annab peakorraldaja head nõu.

Suurjooks22

Poolmaraton ja maraton uuel rajal

Võrreldes eelmise aastaga on poolmaratoni ja maratoni rada on veidi muutunud. „Harvikeri poolmaraton joostakse ühel ringil, kus alguses läbitakse 10 km võistlusrada ning seejärel minnakse teisele poole Raplat Türi suunas. See on väga kiire ja looduskaunis rada, pole ei tõuse ega tuult. Capital Milli maratoni jooksjad peavad sama rada läbima kahel korra. See on kindlasti hea uudis, sest eelmisel aastal oli maratoonaritel vaja joosta neli korda ühte ringi.”

Lapsed lippavad koos rebastega

Mamma lastejooksud kuni 12-aastastele toimuvad Sadolini spordihoone juures. Lastejooksudel on fookus hea tuju ja jooksuarmastuse loomisel, joostakse pehmel murul. Finišis ootavad lõpetajaid auhinnakott ja medalid. Kohal on ka väikestele jooksusõpradele juba tuttavad Rapla rebased ja Lotte. Muide, rebased külastavad kevadel ka kohalikke lasteaedu, et lapsi liikuma kutsuda.

Suurjooks22

Uusi radu on äge avastada

Raplas on jooksurõõmu nautimas käinud ning kindlasti tulevad ka tänavu Sportland Team´i liikmed. Sportland Eesti tegevjuht Nelli Nilson käis Rapla jooksul eelmisel aastal esimest korda. „Sportland Team´il oli 2022. aastal äge spordiväljakutse SPORT-bingo, kus ühe võimalusena sai osaluse kirja ka Rapla Selveri Suurjooksul. See oli osalemiseks pragmaatiline põhjus. Samas naudin alati uutel radadel jooksmist. See oli emotsionaalne põhjus,“ kommenteerib ta. „Osalesin 5 km distantsil. Jooks kulges mõnusalt, aga kuna jooksuvorm polnud tookord parim, siis võtsin rahulikult ja nautisin. Jooksu ajal oli ilm kohati päikeseline, aga eriliselt jäi meelde, et pärast tuli kõva padukas, sadas nii vihma kui rahet. Siinkohal suur tänu Eesti Ööjooksu eestvedajale Marko Tormile, kelle telgi all sain suurema saju heas seltskonnas mööda saata.“

Sel aastal läheb Nelli Raplas poolmaratoni stardijoonele, et taas ühte uut rada avastada. Ta julgustab ka kõiki teisi Raplasse tulema. „Jooksu eestvedaja Donatas Narmont on väga kirglik spordientusiast ning soovitan alati üritusi, mida sellised inimesed korraldavad, sest seal on energiat ja uudsust. Teiseks on uued rajad ägedad avastamiseks. Sportlandis anname endale alati ka pragmaatilise põhjuse rohkem sportida ja uusi radu vallutada. Sel aastal on meil käsil väljakutse „Avasta sportides Eestimaad“, kus täispangale minnes on vaja ka Rapla maakonnas sportida.“

Linda ja Nelli
Linda ja Nelli. Foto: erakogu

Sportland Eesti digiturunduse juht Linda Lepassalu on varasemalt osa võtnud 5 km distantsist, kuid nüüd paneb end proovile 10 km rajal. „Käin nädalas kord-paar jooksmas ning osalen hea meelega erinevatel rahvaspordiüritustel. Rapla puhul meeldis mulle eelmisel aastal raja ülesehitus, mis kulges läbi pargi ja väikeste tänavate. Vahepeal jooksime ka asfaldil ning sõidutee ääres. Kokku oli selline mõnus vahelduv maastik ja ümbrus,” meenutab Linda ning läheb rõõmuga Raplasse tagasi.

Tule ja avasta Raplat!

Rapla jooksurajad on kindlasti avastamist väärt ning kes kohale tuleb, saab kuhjaga toredaid elamusi. Suurimaks linnakese vaatamisväärsuseks ja ühtlasi Rapla maamärgiks, on kindlasti Maarja-Magdaleena kirik, mis on ehitatud 1901. aastal. Suuruselt ja välimuselt sarnaneb Rapla kirik Tallinna Kaarli kirikuga, millel on samuti kahe torniga fassaad. Kõikide jooksudistantside esimene pool möödubki imposantsest kirikust ja kulgeb ka jõeäärsel promenaadil. Kui pikematel distantsidel tuleb joosta ka mööda turvatud maanteed, siis 5 km distantsil saab näha kõiki Rapla suurimaid vaatamisväärsusi. Lisaks kirikule ja promenaadile joostakse mööda koolidest, staadionist, näeb Raplat läbivat Vigala jõge ning eramaju, mille aiad on kenasti hoolitsetud ja muutuvad iga aastaga kaunimaks.

Pärast sportlikku pingutust saab keha kinnitada võistluskeskuses või Rapla Kultuurikeskuse ümber paiknevates eriilmelistes söögikohtades. Tule Raplasse ja veeda üks sportlik kevadpäev!

Suurjooks22

11. Fenster Rapla Selveri Suurjooksu ajakava 27. mail

9.00 Capital Mill maraton
9.00 Harviker poolmaraton
10.00 Mamma lastejooksud (Sadolin spordihoone juures)
13.00 Pae Farmer 5 km noortejooks
13.00 Sportland 5 km rahvadistants
14.30 Atla 10 km jooks

Lisainfo ja registreerimine: raplaselverijooks.ee

Põhidistantside võistluskeskus asub Rapla Selveri parklas.

Tekst: Kärt Radik
Fotod: Siim Solman

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

LHV Maijooksul tervitavad kõiki eriline atmosfäär, super seltskond, liikumisrõõm ning muidugi Sportland

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus