Fitnessi põnev maailm | Sportland Magazine

Jaga „Fitnessi põnev maailm“

Fitnessi põnev maailm

Pärnu Kaubamajaka Sportlandi juhataja Kuido Jõgisalu fitnessitee algas tänavu jaanuaris, mil ta hakkas Ott Kiivikase juhendamisel jälgima toitumis- ja treeningukava. Tihe jõusaalis treenimine vajas eesmärki ja nii tuligi Jõgisalul mõte proovida ala nimega men’s physique ehk rannafitness. Võistlejad on sel juhul rannariietes – lühikestes pükstes, palja ülakeha ja jalanõudeta – ning hindamise võtmesõnad on “tervis” ja “sportlikkus”.

Sports Direct Norde poe juhataja Hiie-Liin Tamm on fitnessis enda sõnul üsna uustulnuk. Ta hakkas sihipäraselt bikiinifitnessiga tegelema pisut rohkem kui aasta tagasi. Kuigi algul pelgas Hiie-Liin teadmatuse tõttu jõusaali minna, sai hirm tänu uutele tuttavatele ületatud ning aina enam külastas ta rühmatreeningute asemel jõusaali. Ka tema vajas kindlamat eesmärki ja väljakutseid, mida bikiinifitness kindlasti pakub.

Hiie-Liin soovitab bikiinifitnessi kõigile, kes tahavad mingit eesmärki ja uudsust oma treeningutesse, sest fitnessimaailm on põnev ja täiesti midagi muud kui igapäevane elu. “Siiski soovitan ma enne alustamist põhjalikult kõik aspektid läbi mõelda ja arutada asja ka oma lähedastega,” sõnab ta.

Mõlemad fitnessi harrastajad möönavad, et tegemist on distsipliini nõudva alaga, mis ei kujuta endast ainult jõusaalis kangide tõstmist. Ent just see neid paelubki. Lisaks raskele trennile on sama oluline osa õigel toitumisel, mis aitab saavutada head vormi. Kuido tunnistab, et kuigi enne võistlusi tekib dieedi tõttu suur isu magusa järele, on see ohjeldatav.

Spordiala kui elustiil

Nii ranna- kui ka bikiinifitnessi puhul on tegemist elustiiliga, mis on nõudnud igapäevaelu ümberkujundamist ja muutmist. Süüa tuleb toitumiskava järgi vähemalt neli korda päevas, iga kolme-nelja tunni tagant, et ainevahetus korralikult toimiks. “Üldsusele on vist jäänud mulje, et piisab mõnest trennist, ilusast soengust ja meigist ning ongi kõik. Tegelikkuses on selle taga vähemalt viis korda nädalas raskeid treeninguid ja pidev toitumise jälgimine,” tunnistab Hiie-Liin.

“Suures osas olen kogu oma elu kujundanud ümber selle – töögraafikut või muid igapäevaseid plaane tehes pean alati arvestama, et treeningud saaksid tehtud ning toit oleks olemas. Võistlushooajal on kogu elu väga täpselt paigas,” sõnab Hiie-Liin.

Kuidol on toitumise ja treenimise režiimi jälgimisel suureks abiks elukaaslane, kes käib samuti usinalt jõusaalis ja toitub samamoodi. “Kahekesi on sel rajal kindlasti kergem püsida ja ka mõistlikum,” sõnab Kuido. Ta lisab, et algul tundus pidev isevalmistatud toidu karpidega kaasavedamine keeruline, kuid sellega harjub. “Tegelikult on see isegi lihtsam kui iga poeskäigu ajal nuputada, mida osta, ja õhtul mõistatada, mida süüa teha. Nüüd on kindel toiduainete nimekiri, mida vaja soetada ja eri toidukordade ajal süüa.”

Võistlused ja eesmärgid 

Aasta algul rannafitnessi tõsisemalt käsile võtnud Kuidol on juba ette näidata nii mõndagi. Oma esimesel võistlusel – Lõuna-Eesti karikavõistlustel – saavutas ta esimese koha +178 cm algajate seas. Eesti karikavõistlustel kulturismis ja fitnessis saavutas Kuido kolmanda koha +178 cm kategoorias. Seni viimasel võistlusel, milleks oli IFBB Latvia Open Championships 2015, sai ta +178 cm kategoorias kuuenda koha.

Ka Hiie-Liinile oli tänavune kevad esimene võistlushooaeg, kus ta tegi kaasa samadel võistlustel nagu Kuido. Treeneriga arutades otsustati sügishooaeg vahele jätta ja pühenduda lihasmassi kasvatamisele, et astuda uuel kevadel lavale juba parema vormiga.

Kuido soovitab rannafitnessi neile, kes ei soovi arendada suurt lihasmassi, kuid tahavad atleetlikku ja hea vormiga keha.

[alert color=”violet”] Meeste rannafitness on ala, kus näidatakse meeste sportlikku vormi ja kehailu – ei hinnata suurt lihasmassi, vaid mõõdukat toonuses muskulatuuri. Võisteldakse lühikestes pükstes, palja
ülakehaga ja jalanõudeta.

[/alert]

[alert color=”grey”] Bikiinifitnessi puhul on pearõhk kehavormi treenitusel ja esteetikal. Võisteldakse kaheosalises napis ja säravas rannarõivas, tähtsad on kaunis lavameik ja soengud ning graatsiline liikumine.

VAATA VIDEOT professionaalsest bikiinifitnessi võistlusest SIIN.

[/alert]

Vaata lisaks Myfitnessi uusi treeningstiile https://www.myfitness.ee/treeningud/treeningstiilide-tutvustus

Vaata ka:  instagram.com/sportlandeesti #minaviitsin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Saskia Alusalu - uisutav kaanetüdruk

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus