Jalgpalliklubid ootavad Euroliigade vastaseid | Sportland Magazine

Jaga „Jalgpalliklubid ootavad Euroliigade vastaseid“

Jalgpalliklubid ootavad Euroliigade vastaseid

Iga-aastased Euroopa jalgpalliklubide tähtsaimad karikavõistlused saavad peagi taas avalöögi! Sedapuhku debüteerib UEFA Meistrite Liigas valitsev Eesti meister FCI Tallinn ja Euroopa Liigas panevad end proovile Nõmme Kalju, FC Flora ja FC Levadia.

Meistrite Liigas osaleb 78 Euroopa parimat klubimeeskonda. Esimese kvalifikatsiooniringi paaride loosimine toimub juba 19. juunil ning FCI Tallinna esimene mäng leiab aset 27. või 28. juunil. Igas kvalifikatsiooniringis mängitakse kaks mängu, üks kodus ja teine võõrsil, mille tulemusena selgub järgmisesse ringi pääseja. Play-off’i jõudmiseks on vaja võita kolm ringi.

FCI Tallinn ei ole varem UEFA Meistrite Liigas mänginud, kuid väärt kogemused on neil omandatud möödunud aasta UEFA Euroopa Liigast, mil mõõtu võeti Šotimaa klubilt Heart of Midlothian FC. Meie meistrite eesmärgiks on ka seekord anda vastastele kõva lahing Eesti jalgpalli nimel, saada uusi arendavaid kogemusi ja panna end proovile nii füüsiliselt kui vaimselt.

Meistrite Liiga kõige kõigemad

Möödunud hooajal võitis UEFA Meistrite Liiga karika Madridi Real, kes on 12 võidetud tiitliga kõige edukam klubi ajaloos. Vähema kui võidu järgi ei minda ka tänavu. Riikidest on kõige rohkem karika ilu lähimalt näinud Hispaania ja seda koguni 16 korral. Kõige rohkem väravaid on löönud Cristiano Ronaldo – 105, kellele järgneb 94 väravaga Lionel Messi. Kusjuures kui klubi on võitnud turniiri kolm korda järjest või kokku vähemalt viiel korral, on tal õigus võidukarikas jäädavalt endale saada. Selliseid õnnelikke klubisid on hetkel viis – Madridi Real (1966, 2014), Amsterdami Ajax (1973), MĂĽncheni Bayern (1976), AC Milan (1994) ja Liverpool F.C. (2005).

UEFA Euroopa Liiga

Tähtsuselt teisele Euroopa jalgpalliklubide prestiižikale turniirile pääseb mängima ülejäänud Euroopa koorekiht. Nende väljavalitute hulka kuuluvad Eestist ka Nõmme Kalju, FC Flora ja FC Levadia.

Nõmme Kalju - FC Flora Premium liigas
Nõmme Kalju – FC Flora Premium liigas. Foto: Siim Semiskar

Suur kogemustepagas

Nõmme Kalju on turniiridel kaasa löönud alates 2009. aastast. Siiani on klubi parimad tulemused pärit hooaegadest 2013/2014, mil mängiti hoopis 2012. aasta Eesti meistritena UEFA Meistrite Liigas, ja 2016/2017. Mõlemal korral jõuti välja kolmandasse kvalifikatsiooniringi. Seniste tulemustega on Nõmme Kalju rahul olnud, ent tänavuseks eesmärgiks on seatud veelgi kaugemale jõudmine. Paralleelselt rahvusvahelisel areenil võistlemiseks tuleb mängijatel topelt kõvasti valmistuda ja topelt kõvasti pingutada, sest ära ei tohi unustada ka koduse liiga tähtsust.

AndreevNikita
Esiplaanil Nikita Andreev FC Levadiast. Foto: Jana Pipar (EJL)

Euroopas nõrku vastaseid ei ole

FC Levadia on UEFA Euroopa Liigas mänginud alates 1999/2000 hooajast ja klubi parimaks tulemuseks on siiani olnud play-off mängudeni jõudmine. Sellelgi aastal on seatud miinimumeesmärgiks esimese kvalifikatsiooniringi läbimine. Kolmandasse ringi jõudmine oleks klubile juba väga hea tulemus ja kõik sealt edasi suurepärane boonus. Rahvusvahelised mängud on klubi kalendris väga olulisel kohal ja mängijatele suureks väljakutseks. Euroopa sarjas mängides nõrku vastaseid loosiõnnega ei oodata, sest neid lihtsalt ei ole. FC Levadia loodab, et euroliiga mängud pakuvad rahvale suurt huvi ja hulgaliselt publikut tuleb alati Eesti jalgpallile platsi kõrvale kaasa elama.

FC Flora loodab läbimurrule

FC Flora jaoks sai teekond Euroopa jalgpalliväljakutele alguse aastal 1994, kus esmalt jäädi UEFA karikasarjas kahel korral 0:3 alla Taani klubile Odense BK. Esimene võit saavutati aasta hiljem kui kodus alistati Lillestrom SK 1:0, kuid kahe mängu kokkuvõttes tuli siiski tunnistada vastaste paremust. Ainuke edasipääs euroväljakutel õnnestus FC Floral sepistada 2006. aastal alistades Oslo Lyn võistkonna. Klubi jaoks on kahetsusväärne fakt, et kogu FC Flora eksistentsi jooksul on vaid korra esimesest kvalifikatsiooniringist edasi pääsetud. Tänavuse hooaja eesmärgiks on muidugi seda parandada. Rahvusvahelisel areenil mängimine on meeskonna jaoks tohutult tähtis selleks, et saavutada läbi tugeva konkurentsi parimaid tulemusi. Euroopa Liiga mängud pakuvadki just selliseid võimalusi ning õpetavad valmisolekut uuteks väljakutseteks. FC Flora töötab selle nimel, et klubi areng kajastuks ka tugevas välismaailma konkurentsis ning et võidud oleksid pigem traditsioon kui harv juhus.

Esimene vastaste loosimine toimub juba esmaspäeval, 19. juunil ning esimese vooru mängudele saab kaasa elada juba 29. juunil ja 6. juulil.

FK Kukesi vs. FC Flora Foto: FC Flora

UEFA Euroopa Liiga rekordid

Möödunud aastal võitis Euroopa Liiga karika Manchester United kui Stockholmis peetud mäng võideti Ajaxi vastu 2:0. Võiduga teenis inglise klubi õiguse mängida tänavu hoopis Meistrite Liigas. Enim võite on karikavõistluselt pälvinud Hispaania klubi Sevilla ja seda suisa viiel korral. Kõige rohkem väravaid on turniiri ajaloo jooksul löönud rootslane Henrik Larsson, kes sahistas võrku kokku 40 korral.

Tekst: Liisi Rist

Avafoto: FC Flora

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Sportland Bottecchia Team jätkab tasemel

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus