Jõhvis toimub 21. juunil kõrgetasemeline kergejõustikuõhtu | Sportland Magazine

Jaga „Jõhvis toimub 21. juunil kõrgetasemeline kergejõustikuõhtu“

Jõhvis toimub 21. juunil kõrgetasemeline kergejõustikuõhtu

Teisipäeval, 21. juunil  toimub HEINO LIPP 100 projekti raames uuel Jõhvi staadionil kõrgetasemeline rahvusvaheline kergejõustikuõhtu, kus osalevad Eesti paremad kergejõustiklased ning mitmed maailma tippatleedid.

Meeste kettaheites on kohal maailma edetabelijuht ja Teemantliiga liider Kristjan Čeh Sloveeniast, naiste kõrgushüppes MM-hõbe Yuliya Levchenko Ukrainast.

Legendaarse Heino Lipu sünnist möödub 100 aastat

Tänavu, 21. juunil möödub 100 aastat Ida-Virumaal sirgunud legendaarse Eesti kergejõustiklase, omaaegse Euroopa parima kuulitõukaja ja maailma tippu kuulunud mitmevõistleja Heino Lipu sünnist. Heino Lipp olnuks peafavoriit kümnevõistluse olümpiavõidule Londonis (1948) ning olümpiamedalisoosik Helsingis (1952), ent kahjuks sekkus poliitika ja suurt sportlast ei lastud piiri taha võistlema.

Virumaal sündinud ning Jõhvis koolis käinud suure sportlase sajandal sünniaastapäeval toimub Heino Lipu nime kandval uhiuuel Jõhvi kergejõustikustaadionil esimene täisprogrammiga rahvusvaheline kergejõustikuõhtu. Ida-Virumaa spordisõbrad saavad esmakordselt oma kodustaadionil vahetult kaasa elada nii kõrge tasemega jõuproovile.

Kergejõustikuõhtu peakorraldaja on Mati Lilliallik, Spordiürituste Korraldamise Klubist.

Rajal on ka maailma neljas sprinter Karl-Erik Nazarov

Kergejõustikuõhtu algab teisipäeval kell 18.05 tulise meeste 4×100 meetri teatejooksuga, kus Eesti sprindikoondis, eesotsas sisemaailmameistrivõistluste neljanda mehe Karl Erik Nazaroviga, hakkab jahtima kiiret aega pääsemaks Euroopa meistrivõistlustele Münchenis. Mõõtu võetakse Läti koondiselt ning esindatud on ka Eesti B-koosseis. Kuuldavasti on mehed teatejooksuks spetsiaalselt valmistumas ning sihiks on seatud Eesti rekord 39,52 sekundit.

Mikkel Larsen
Karl-Erik Nazarov treener Mikkel Larseniga. Foto: erakogu

Teatejooksus osalevad sprinterid tulevad stardijoonele ka 100 meetri jooksus. Võttes arvesse, et Karl Erik Nazarov pole tänavu sel distantsil veel kordagi soodsa pärituule toel oma vormi realiseerida saanud, võib Jõhvi publik hea õnne korral näha Marek Niidu nimel oleva Eesti rekordi (10,19) purunemist.

Kettaheites astub ringi Gerd Kanteri õpilane

Meeste kettaheide tõotab kujuneda üheks kergejõustikuõhtu peaalaks, sest stardinimekirjas on maailma edetabelijuht ja tänavu kolm Teemantliiga etappi järjest võitnud Kristjan Čeh Sloveeniast, kes võib ennast Jõhvis tunda nagu kodupubliku ees. On ju tema vasaraheitjast tüdruksõber Anna Maria Orel siinsete juurtega ning sloveeni treeneriks on eestlasest olümpiavõitja Gerd Kanter, kelle ema on Jõhvis koolis käinud. Enam kui kahemeetrise vägilase poolt sel kevadel heidetud Sloveenia rekord 71 meetrit ja 27 sentimeetrit jääb sakslase Jürgen Schulti maailmarekordile (74.08) alla vähem kui kolme meetriga. Čehi peetakse kõige tõenäolisemaks maailmarekordi ohustajaks juba lähiajal. Jõhvi võistluse korraldajadki on selle võimalusega arvestanud, olles kohalike sponsorite kaasabil valmis maailmarekordi eest väärilise tasu välja käima. Eriboonus pannakse välja ka siis, kui sünnib Eestis heidetud pikim kettakaar, milleks on praegu 2009. aastal Kanteri poolt Kohila BIG Kuldliiga etapil saavutatud tulemus 71.64.

KristjanCeh2
Kristjan Čeh / Foto: Marko Mumm / EKJL

Kettaheites võib juhtuda, et saab taas teoks Kanteri-Alekna duell, sest suure tõenäosusega on Jõhvi tulemas kahekordse olümpiavõitja ja maailmameistri Virgilijus Alekna 19-aastane poeg Mykolas Alekna (isiklik rekord 68.73), kes on valitsev juunioride maailma- ja Euroopa meister. Põhjamaist eksootikat toob kettaheitesektorisse ala seitsmekordne Islandi meister ja riigi rekordiomanik Gudni Valur Gudnasson (isiklik rekord 69.35).

Naiste kõrgushüpe tõotab tulla põnev

Naiste kõrgushüppes lööb kaasa ukrainlannast maailmameistrivõistluste hõbemedalivõitja Yuliya Levchenko (isiklik rekord 2.02). Temaga konkureerib kunagine Euroopa juunioride meister Kateryna Tabaschnyk (1.99) ja Eesti kõrgushüppajad.

Eesti parimad löövad samuti kaasa

Eesti koondislastest on praeguse info kohaselt lubanud Jõhvis kaasa lüüa Keiso Pedriks, Kreete Verlin ja Grit Šadeiko tõkkesprindis, Hans-Christian Hausenberg kaugushüppes, Karel Tilga kettaheites, Ida-Virumaa parimad kergejõustiklased Viktor Morozov ja Anna Panenko kolmikhüppes ning mitmed teised.

Esikolmikusse tulnud sportlasi autasustatakse Heino Lipp 100 mälestusmedaliga ning rahaliste auhindadega. Eesti rekordi püstitajatele on ette nähtud kopsakas eripreemia.

4×100 teatejooksu meeskond läheb EM-i pääset püüdma / Foto: EKJL

Võistlusõhtu lõpeb vabaõhukontserdiga, kus esineb Eesti laulu poolfinaalis osalenud Ida-Virumaa ansambel Boamadu.

Jõhvi kergejõustikuõhtu lõplik stardinimekiri avaldatakse 20. juunil Jõhvi vallavalitsuses toimuval pressikonverentsil.

Võistluste ajakava

Tekst: Kärt Radik

Avafotol: Jõhvi staadion Foto: Erik Setškov

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Lõppes Sportland 3x3 koolispordi meistrivõistluste 10. hooaeg

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus