Otepääl toimub kahevõistluse MK-etapp | Sportland Magazine

Jaga „Kahevõistluse maailmakarika etapp Otepääl – tõeline talispordipidu talvepealinnas“

Kahevõistluse maailmakarika etapp Otepääl – tõeline talispordipidu talvepealinnas

Talispordi sõbrad üle Eesti ning kaugemaltki on juba põnevil, sest veebruari teisel nädalavahetusel valmistub Otepää võõrustama kahevõistluse maailmakarika etappi. Võistluse korralduskomitee liige Kristi Loit jagab ülevaateid ettevalmistusest ja põnevatest uuendustest publikule.

Talispordialade rahvusvahelistel suursündmustel on alati oluline roll, sest need kutsuvad esile pealtvaatajate ja telepubliku huvi. Otepää maailmakarika etapp on olnud varasemalt edukas, kogudes eelmisel aastal ekraanide ette lausa 30 miljonit vaatajat.

Otepää kahevõistluse maailmakarikas pole aga pelgalt spordisündmus, vaid on tõeline talvine suurfestival. Tänavu on eriline rõhk pandud pealtvaatajate heaolule ning võistluspaik on muudetud publikusõbralikumaks. Murdmaadistantsid on viidud Tehvandi suurele suusastaadionile, pakkudes kompaktset elamust kõigile kaasaelajatele.

kahevõistlus
Foto: Adam Illingworth

Võistluse põnev formaat

Otepää MK-etapil on võistlus tules nii naised kui ka mehed. Reedel, 9. veebruaril toimuvad mass-stardid, millele järgnevad suusahüpped. Laupäeval, 10. veebruaril ja pühapäeval 11. veebruaril toimuvad individuaalsed normaalmäe võistlused Gunderseni meetodil.

Kõik kahevõistluse tippriigid on oma sportlastega kohal. „Tänaseks on end üles andnud 82 sportlast 14-st erinevast riigist. Kindlasti on tugevalt esindatud Soome, Jaapani, Norra, Saksamaa ja Austria koondised, kes kõik tulevad Otepääle oma parimate sportlastega,“ ütleb Kristi.

Muidugi läheb starti meie oma parim kahevõistleja Kristjan Ilves, kelle šansse hinnatakse kõrgelt. „Kristjani võimalused poodiumile jõuda on väga head, eriti just kodusel Otepää etapil. Kodus võistlemine on iga sportlase jaoks eriline,“ rõhutab Kristi. Enda riigi tippsportlase osalemine on ka korraldusmeeskonnale suur motivatsioon. „Tervet korraldustiimi motiveerib asjaolu, et meil on stardis võistleja, kes suudab konkureerida kõige paremate kohtade eest.“

Kristjan Ilves
Kristjan Ilves. Foto: Karli Saul

Väga vinge meelelahutusprogramm

Pealtvaatajatel tasub kohale tulla nii oma sportlastele pöialt hoidma kui ka lihtsalt hästi aega veetma, sest sel aastal pööratakse väga suurt tähelepanu meelelahutusele. Tegelikult on Otepää MK-etapiga seonduvad üritused juba väikese hoo sisse saanud. „13. jaanuaril toimus Unibet Sports Bar Tallinnas kahevõistluse Oberstdorfi MK-etapi ühisvaatamine, kus elasime kaasa Kristjan Ilvesele. Lisaks tähistasime ka Lillehammeri taliolümpiamängude 30. aastapäeva koos Ago Markvardti, Magnar Freimuthi, peatreener Tiit Tamme ja suurtoetaja Jüri Aigroga,“ räägib Kristi.

Kõige rohkem meelelahutust aga ootab Otepääl kohapeal. Kindlasti võiks tulla kogu perega, sest mõeldud on nii suurtele kui ka väikestele. Kohal on Selveri tibu, kes kutsub kõiki lapsi mängima ja koos Ramirendiga ehitatakse lumelinna, toimivad Unibeti ennustusvõistlused, avatud on Farmi kakaobaar, saab kaasa lüüa meelelahutuslikel Rannarootsi mälumängudel ja lastel on isegi võimalus proovida suusahüppe oskusi Maru suusahüppemäel. Raadio Ring FM teeb otsestuudiot külaliste telgist reedel ja laupäeval, kus ka päeva võitjad annavad õhtul otsesaates intervjuud. Reede ja laupäeva õhtul tõotab tulla tõeline suusapidu, sest siis on VIP-telk kõigile avatud ning lavale astuvad Nancy ja Traffic. Huvilistel tasub silma peal hoida Instagramil ja Facebookil, kust leiab toimuva kohta rohkem infot.

Afterparty

Toitlustus, transport ja parkimine

Korraldajad püüavad pealtvaatajate elu teha võimalikult mugavaks. Toitlustuspunktid pakuvad mitmekesist valikut. „Kindlasti on võimalik kosutav kõhutäis saada nii Tehvandi suusastaadioni külaliste telgi lähistel kui ka hüppemäel. Toiduvalik on mitmekesine ja igaüks leiab endale maitsva suutäie. Valikus on ka soojendavad joogid. Maksta saab nii kaardiga kui ka sularahas vastavalt toitlustajale.“

Kristi rõhutab, et korraldajad mõtlevad igati roheliselt, püüdes tekitada võimalikult vähe jäätmeid ning kogudes neid kohapeal liigiti. Toitlustuses kasutatakse jätkusuutlikke Ringo korduskasutatavaid nõusid „Kohapeal on võimalik nõud tagastada, kasutades oma mobiili. Ka rohesaadikud on abiks juhuks, kui keegi hätta peaks jääma. Kõik soovijad saavad sooja joogi või toidu osta ka enda nõudesse. Tagatud on jäätmete sorteerimise võimalused nii külaliste telgis, suusahüppemäel kui ka Tehvandi staadioni läheduses. Lisaks on auhinnatseremoonial lillekimpude asemel võitjatele autasuks kohalike tootjate Kristines Cakes, MAQUS ja Mäe-Püssa mesi tooted.“

Võistluste ajal on Otepää Tehvandi Spordikeskuse ja Otepää Gümnaasiumi pallimänguparklad tasulised. Parkimise päeva hind on 5 eurot ja seda saab maksta kohapeal. Külalistel on võimalik parkida kaugemal ka tasuta. Korraldajad on käima pannud Balcia fännibussi ning sellega saabudes ei pea parkimise pärast üldse muretsema. „Võistlustele saabumise oleme muutnud sujuvamaks läbi uuendusliku Balcia fännibussi, millega on igal võistluspäeval võimalik liikuda Tartust Otepääle ning pärast tagasi. Selleks, et jõuda ühelt võistlusareenilt teisele, ootab tavakülastajaid ees mõnus jalutuskäik umbes 1-1,5 km distantsil. Eksimiseks ei ole kindlasti võimalust, sest Sportland hoolitseb selle eest, et rada oleks hästi tähistatud ja selgelt arusaadav,“ räägib Kristi.

kahevõistlus
Foto: Ardo Säks

Noorte kaasamine ja kogukondlik haare

Rahvusvahelise suurvõistluse toomine Eestisse nõuab tohutut tööd ja missioonitunnet. Õnneks on mitu head põhjust, miks kodumaal sellist sündmus läbi viia. „Esiteks on meil maailmatasemel sportlane, kelle jaoks pingutada ja kodus nii suuremahulist sündmust korraldada. Just selleks, et ta saaks kodupubliku ees võistelda ja näidata oma parimaid oskusi. Teisalt on meil suur soov motiveerida noori kahevõistlejaid ja suusahüppajaid ehk tuua neile koju kätte suurvõistlus, mida kohapeal vaadata ning seeläbi oma iidolitele kaasa elada. Läbi selle võiks noortel tekkida veel suurem motivatsioon ise ühel päeval sellisel võistlusel võistelda. Kolmas punkt on vaat et isegi kõige tähtsam – see on ühiskonna liikuma motiveerimine. Vahet ei ole, kas talvel või suvel.”

Korraldajate eesmärk on motiveerida ka lapsi, näidates neile, mida selline suurvõistlus tähendab ning seetõttu on saadetud Eesti koolidele kutsed, kus neil on võimalik registreerida oma õpilased koos õpetajatega võistlustele ja saada üheks päevaks tasuta sissepääs ning melust osa saada.

Inimeste kaasamine on samuti oluline osa sündmusest. Nii kohalikud ettevõtted kui ka kogukond aitavad finantsiliselt ja praktiliselt. „Kohalikku kogukonda kaasame korraldusmeeskonnas erinevate ülesannete täitmisel. Sellel aastal tegime üleskutse, et leida huvilisi, kes soovivad korraldamisse oma panust anda,” selgitab Kristi. „Toitlustuse juures tulevad appi Naiskodukaitse Valgamaa ringkond ja Otepää kohalikud naiskodukaitsjad, kes pakuvad sportlastele ja korraldajatele alates neljapäevast maitsvat, suurtes kateldes valmistatud sooja lõunasööki.”

Otepää elanikele pakutakse kohapeal ka soodustusi – otepäälase kaardi esitamisel on kolme päeva piletid 30% soodsamad.

kahevõistlus
Foto: Adam Illingworth

Toetajate roll on oluline

Loomulikult ei puudu selliselt võistluselt suuremad toetajad, ilma kelleta sündmus ei saaks toimuda. „Meil on võistluste koostööpartneritega moodustatud kaks erinevat gruppi. Ühed on rahvusvahelised ning teised on Eesti ettevõtted. Rahvusvahelised on peamiselt need, keda on telepildis näha ja kes on soetanud endale rajal või staadionil bänneri kohad.“

Siiski on koostöö kohalike koostööpartneritega suurem ja laiamahulisem. „Peale selle, et kohalikud ettevõtted toetavad finantsiliselt või toodetega, teeme ka koostööpartneritega erinevaid tegevusi enne võistlust, võistlustel kohapeal ning mõnega isegi peale võistlust. Näiteks Sportlandiga on meil planeeritud keskkonnasõbraliku ürituse raames inimestelt koguda kasutatud kaelapaelu, mida me saaksime kahevõistluse maailmakarika etapil taaskasutada. Meil on väga palju häid lokaalseid koostööpartnereid, suuremad nendest on Neste, Balcia, Unibet, Sportland, Assa Abloy.“

kahevõistlus
Foto: Ardo Säks

Kõik on oodatud Otepääle!

Kristi suhtub nii oma töösse kui ka sporti väga kirglikult. „Sport on valdkond, kus suurel hulgal inimestel võivad kiiresti tekkida väga positiivsed emotsioonid ning pärast seda soovivad nad ka ise liikuma minna.“

Ta kutsub kõiki üles aasta suurimast talispordisündmusest osa saama. „Kahevõistluse Otepää MK-etapp on selle talve suurim rahvusvaheline spordisündmus koduses talvepealinnas. Ees ootab kolm põnevat võistluspäeva ning kaasa saab elada maailma parimatele kahevõistlejatele. Nende seas ka meie oma sportlasele Kristjan Ilvesele! Esimest korda on kavas mitmekülgne meelelahutusprogramm, mis kütab soojaks kõik sõrmed ja varbad. Kahel õhtul saab jalga keerutada tantsupõrandal heade Eesti artistide saatel.“

kahevõistlus
Foto: Ardo Säks

HEA TEADA!

● Kahevõistluse MK-etapp Otepääl toimub 9.-11.veebruarini.

● Pileteid ja Balcia fännibussi pileteid saab eelmüügist soetada Piletitasku piletimüügikeskkonnas.

● Kuni 11-aastased (k.a) lapsed pääsevad vanust tõendava dokumendi alusel võistlusi vaatama koos täiskasvanud külastajaga tasuta.

● Reedel ja laupäeval toimuvate järelpidude pileteid saab osta kohapealt.

● Täpsem võistluse ajakava ning info ametlikul kodulehel: www.owc.ee

Tekst: Karmen Kaljula
Avafoto: Ardo Säks

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Eesti-Läti korvpalliliiga noorimal meeskonnal Viimsil ei jää tahtmise ja motivatsiooni taha mitte midagi

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus