Kaksikvennad pürgimas tipptennisesse | Sportland Magazine

Jaga „Kaksikvennad pürgimas tipptennisesse“

Kaksikvennad pürgimas tipptennisesse

Oleme tennisega tegelenud nii kaua, kui mäletame,” muigas üks kaksikvendadest, Mattias Siimar, ja lisas: „Ega selles vanuses alustamine polegi tegelikult väga haruldane. On teisigi, kes nii noorelt tennisega alustavad.”

Nende isa, endise korvpalluri Ivar Siimari sõnul pandi pojad tennist mängima just sellepärast, et sugulane Markus Pops mängis tollal korralikul tasemel tennist ning tema eeskujul viidi ka kaksikud sama ala proovima.

„Markus on Mattiasest ja Kristoferist kaheksa aastat vanem ja tal tuli tennisemäng hästi välja. Tema oli tähtis tõukeandaja. Ent määrav faktor, et nad selle ala juurde on jäänud, on kindlasti treener Märt Kivirähk, kes on väga hea laste treener. Väga toetav, empaatiline ja tugev treener.”

Treeningule minema pole kaksikuid kordagi sundima pidanud. Vastupidi. Kohe algusest peale on nad seda ala teinud suure kire ja armastusega. Vahepeal küll proovinud ka jalgpalli, judot ja ujumist, kuid tennise vastu pole ükski neist aladest saanud. Ent mis on neid nii kaua tennise juures hoidnud? Ühtekokku juba pea 13 aastat?

 

„Adrenaliin on pidevalt üleval. Võistlused on pikad ja võistelda meeldib. Seda enam, et seni on ka väga hästi läinud,” arutles Kristofer Siimar. Tema vend Mattias lisas: „Kindlasti on meid tennise juures hoidnud ka vanemate toetus. Võistlusi ja laagreid naudime kogu täiega ja praegu võtavadki need koos treeningutega lõviosa ajast.”

„Oleme tasemelt üsna võrdsed. Kord võidab üks, kord teine. Paljuski on see õnnes ka kinni,“ Mattias

Mingisugust omavahelist konkurentsi Tallinna Reaalkooli 10. klassis õppivate poiste vahel nende endi sõnul pole. Viimati jäi omavahelises mängus peale Kristofer. „Pigem toetame teineteist. Oleme tasemelt üsna võrdsed. Kord võidab üks, kord teine. Paljuski on see õnnes ka kinni,” avaldas Mattias. Nende isa Ivar Siimari sõnul oli nooremates klassides omavaheline konkurents suurem, nüüd aga ollakse teineteise suhtes pigem väga toetavad. Teineteist aidatakse, õpetatakse, treenitakse koos.

„Eesmärk oleks ikkagi maailma tipptasemel mängida.“
Mattias

Tänaseks on noortel ette näidata paarismängu hõbemedal juunioride olümpiamängudelt (2013), pronks Davis Cupilt (2014), finaalikoht Orange Bowlilt ja mitmed Eesti meistritiitlid nii üksik kui ka paarismängus. Ent mis eesmärgid on noormeestel tulevikuks? „Eesmärk oleks ikkagi maailma tipptasemel mängida. Kui mingi aeg on näha, et sinna ei jõua, siis tuleb elus teised valikud teha,” sõnas Mattias.

Eelmisel aastal loodi vendade ümber ka korralik tiim, kuhu kuuluvad lisaks treener Ekke Tiidemannile ka üldfüüsilise treener Ilo Rihvk ning massöör Jaanus Veske. „Kõik kolm on väga palju abiks olnud ja hästi olulised meile,” selgitas Ivar Siimar. Väga palju emotsionaalset tuge ja toetust on vennad saanud ka Pallase tenniseklubist. “Klubikaaslased on toetavad, käivad mänge vaatamas ja poistele kaasa elamas. Selline toetus on väga oluline.”

Seda, mis on vendade edu saladus, ei pea ilmselt kaugelt otsima. Lisaks headele üldfüüsilistele eeldustele on nad ka piisavalt töökad ning hingega tennise juures. „Töökus ja järjepidevus. Ja kui kehvemini läheb, siis oskavad nad sellest üle olla ja edasi minna. Aga eks arenguruumi on veel kõikjal,” arutles nende isa, kes samuti harrastustasemel tennist mängib. „Sel aastal tahame osaleda tugevamatel turniiridel, et teenida välja võimalus kaasa lüüa noorte Suurel slämmil,” selgitas Mattias.

Seda, kas ka tulevikus pühendutakse üksnes paarismängule, noored veel ei tea. Praegu nauditakse mängu, tehakse trenni ja võisteldakse. „Viimasel ajal on lihtsalt paarismängus natuke paremini läinud. Meile mõlemale meeldib ka üksikmäng väga. Eks tulevik näitab,” sõnas Kristofer.

[alert color=”violet” icon=””]Senised tulemused 

Mattias 

 • Metropolia Orange Bowl 2014 (U16) – Finals in Singles and Doubles
 • ITF Juniors European Davis CUP 2014 – Bronze with Estonian TEAM
 • ITF grade 2, Czech Republic 2014 – Finals in Singles, Semifinals in Doubles
 • Estonian U18 Championships 2014 – Gold in Singles, Doubles and Mixed Doubles
 • European U16 Championships 2014, Moscow – Doubles Gold
 • European Davis Cup 2014 – Team Bronze
 • Junior Olympics Festival 2013, Utrecht – Doubles Silver

Kristofer

 • Metropolia Orange Bowl 2014 (U16) – Finals in Doubles
 • ITF Juniors European Davis CUP 2014 – Bronze with Estonian TEAM
 • TF grade 5, Latvia, Venden Cup – Winner
 • Estonian U18 Championships 2014 – Gold in Doubles
 • European Davis Cup 2014 – Team Bronze
 • ITF Summer Cups 2014 B16 – Team Bronze
 • Junior Olympics Festival 2013, Utrecht – Doubles Silver [/alert]

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Ketsid-tossud otse megastaaride jalast

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus