Kas igaüks suudab läbida IRONMAN 70.3 triatloni? | Sportland Magazine

Jaga „Kas igaüks suudab läbida IRONMAN 70.3 triatloni?“

Kas igaüks suudab läbida IRONMAN 70.3 triatloni?

Kas sina oled juba uueks aastaks endale väljakutse esitanud? Kui mitte, siis siin on sinu võimalus.

Veel mõned aastad tagasi mõtles ilmselt enamik spordisõpru, et triatlon on ainult tippsportlastele ning tavalisel inimesel sinna asja ei ole. Nüüd aga on head eeskujud Tanel Padar, Raivo E. Tamm ja Märt Avandi tasapisi seda arusaama murdnud ning tõestanud, et piisavalt ette valmistades oleme me kõik võimelised triatloni läbi tegema. Kui sinagi oled mõelnud triatloni rajale asumisest, siis anna ennast üles, sest Sportland teeb kahele õnnelikule poolpikal triatlonil osalemise eriti lihtsaks – nimelt otsime kahte täiesti tavalist inimest: ühte meest ja ühte naist, kes on valmis seadma oma järgmise aasta eesmärgiks läbida IRONMAN 70.3 Otepää ja toetame teda sellel teel algusest peale. Kõikidel, kes on võistluse toimumise ajaks vähemalt 18 aastat vanad, on kuni selle aasta lõpuni võimalik projekti kandideerida.

Mida selleks teha?

“Oma peas võiks välja mõelda, miks just sina tahad IRONMANi läbi teha ning mida sport ja vähemalt pool aastat spordile keskendumist sulle annaks. Kui see on selgeks mõeldud, siis tuleb minna Sportlandi kodulehele ja motivatsioonikiri valmis kirjutada,” ütleb Sportland Eesti turundusjuht Maarja Nigol. “Meie südameasi on see, et inimesed liiguksid rohkem, et neil oleks motivatsiooni ja nad suudaksid olla eeskujuks teistele,” selgitab Maarja, miks Sportland selle konkursi üldse ellu on kutsunud.

Võimalus ennast ületada

Muidugi võib triatloni läbimine tunduda esmapilgul väga keeruline ülesanne, kuid miks peakski suuri asju kergelt saavutama? IRONMAN 70.3 Otepää ja IRONMAN Tallinn peakorraldaja ning treener Ain-Alar Juhanson kinnitab, et triatlonile tullaksegi eelkõige ennast ületama või endale seatud eesmärki täitma. “Finišeerimine IRONMANil on hinnatud maailma kõige emotsionaalsemaks spordihetkeks, järelikult see on midagi, mille nimel vaeva näha,” ütleb Juhanson, kelle käe all hakkavad koos Raivo E. Tammega harjutama ka need õnnelikud, kes konkursi raames välja valitakse. Ain-Alari sõnul on triatloniks valmistumisel kõige olulisem tahe ning järjekindlus. “Päeva lõpuks on vaja soovi, tahtmist, peale hakkamist ja taibukat lähenemist. Hea eeskuju projektist on järele jäänud palju jälgi ja sealt tuleb välja, et kõige olulisem faktor on järjepidevus – kui sa käid järjepidevalt trennis, siis võivad muutused olla drastiliselt suured,” kinnitab treener oma kogemusest.

Elada tuleb täiega

Näitleja Raivo E. Tamm, kes pea täpselt aasta tagasi andis nõusoleku osaleda hea eeskujuna 2017. aasta IRONMAN 70.3 Otepääl teab täpselt, mida sellise väljakutse vastu võtmine tähendab – talle tähendas see tohutul hulgal tööd, ligi 20 kg kaalukaotust ja märkimisväärselt paranenud enesetunnet. Oma pingutusele vaatab ta tagasi ülimalt positiivsete tunnetega. “Olen kohtunud väga toredate inimestega, kogenud tohutult head emotsiooni kõikidel võistlustel, kus kirsiks tordil oli Otepää ja mul on ülihea meel, et mulle see ettepanek tehti,” ütleb Raivo, kes jätkab hea eeskuju saadikuna ka uuel aastal ja on nüüd sihiks seadnud IRONMAN Tallinna.

Tänaseks on Raivo ka väga paljudele tõeliseks eeskujuks ja saab selles osas palju tagasisidet. “Päris tore on see, et minult ei tulda küsima, et “mis sa arvad, kas ma võiksin ka trenni teha”, vaid tullakse rääkima, et juba ongi tehtud ja tullakse mulle tulemusi ette lugema. Mul on selle üle väga hea meel,” räägib ta ja julgustab kõiki elumuutust ette võtma, isegi siis, kui tundub, et see ei ole näiteks kiire elutempo tõttu võimalik. “Kõik on võimalik! Mina leidsin oma tiheda prooviperioodi ja etenduste ajal selle aja, et trenni teha. Kui ikka tahtmine on, siis leiab võimaluse, kui tahtmist ei ole, siis pole midagi. Elada tuleb täiega,” soovitab Raivo.

Ideaalsed tingimused

Järjepidevalt treenima ning tahtmist omama peavad loomulikult osalejad ise, aga kõik muu on projekti korraldajate poolt. Võitjatele koostatakse individuaalsed treeningkavad, nad saadetakse tervisekontrolli ja neil hoitakse silm peal kogu treeningperioodil. MyFitness annab osalejatele liikmekaardi, mis võimaldab kogu ettevalmistusperioodi vältel MyFitnessi klubides treenida ning kõigi kolme ala treening- ja võistlusvarustuse paneb välja Sportland, andes osalejatele Bottecchia, Salomoni ja Zooti tooted.

Kõige krooniks saavad kaks väljavalitut mõistagi megaemotsioonid, võimaluse teha midagi uskumatult lahedat ja tõestada iseendale, et kõigega on võimalik hakkama saada.

Pane ennast kirja ja tõesta, et just sinu sees elab raudmees või raudne naine ja kõik on tõepoolest võimalik!

Kandideerida saab kuni 1.01.2018 südaööni

5.01.2018 kuulutatakse välja 10 finalisti

10.01.2018 selguvad võitjad

Tekst: Merilin Piirsalu

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Ameeriklane, kes on pannud oma hinge Eesti sporti

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus