Kevade suurimad spordiüritused toimuvad sel aastal virtuaalselt. Löö kaasa! | Sportland Magazine

Jaga „Kevade suurimad spordiüritused toimuvad sel aastal virtuaalselt. Löö kaasa!“

Kevade suurimad spordiüritused toimuvad sel aastal virtuaalselt. Löö kaasa!

Kui tavaliselt on maikuu paljudele harrastussportlastele võistlushooaja alguseks, kus kohtuda tuhandete teiste spordisõpradega ning ennast üheskoos proovile panna, siis tänavu on asi pisut teisiti.

Kehtiva eriolukorra tõttu ei saa suuri spordiüritusi korraldada. Kuid see ei tähenda, et võistelda pole võimalik. On küll, aga seda hoopis teistmoodi ehk virtuaalselt. Muidugi ei tähenda see arvuti teel osalemist, vaid ikka reaalsete jooksu- ja rattadistantside läbimist looduses.

Nende võistluste peamine erinevus traditsioonilistest võistlustest ongi see, et ühist suurt spordipidu ei toimu, vaid igaüks läheb starti iseseisvalt ning endale sobival ajal. Võistluste toimumise periood on ka pikem kui üks päev või nädalavahetus. Samuti ei riputata osalejatele medaleid kaela finišis, vaid need saadetakse kohale posti teel.

Virtuaalsed üritused jätkavad traditsioone

Maikuus ootavad spordisõpru muuhulgas ees Tartu Maastikumaraton, Tallink Maijooks ja Tartu Rattaralli. Kehtivas eriolukorras oleksid võinud korraldajad tänavused üritused ka ära jätta või proovida edasi lükata, kuid otsustati nende toimumise kasuks just kevadel.

„Otsustasime üritused virtuaalkujul korraldada esiteks seetõttu, et pakkuda osalejatele tuge ja motivatsiooni jätkata regulaarset liikumist ja treeninguid ka eriolukorras. Teiseks – nii Tartu Maastikumaraton kui ka Tartu Rattaralli on väga pikkade traditsioonidega üritused, mõlemad olnud Eesti spordimaastiku suursündmused juba neli aastakümmet. Virtuaalvormis läbiviimine ei lase järjepidevusel ja traditsioonidel katkeda. Kolmandaks põhjuseks on klubi tegevuse järjepidevus – tänastes muutlikes ning meist mitte sõltuvates oludes peame ellujäämiseks suutma oma tegevust kohandada ning uusi lahendusi leida,“ selgitab Klubi Tartu Maraton kommunikatsioonijuht Kristina Hallik.

Tavapärast melu sellekevadistel spordivõistlustel ei ole. Foto: Kristo Parksepp
Tavapärast melu sellekevadistel spordivõistlustel ei ole. Foto: Kristo Parksepp

„Otsustasime Maijooksu korraldada virtuaalselt, et kõigil naistel, kes peavad liikumisest lugu ja soovivad Maijooksu iga kevadist traditsiooni au sees hoida, oleks võimalik ka sel kevadel 7 km distants läbida ja kaunis medal enda kollektsiooni lisada. Usume, et Tallink Maijooks annab eesti naistele motivatsiooni liikumiseks ning ei puudu ka Maijooksule kohased boonused: kaunis medal, virtuaalsed soodustused ja magusad loosiauhinnad,“ ütleb MTÜ Spordiürituste Korraldamise Klubi sekretariaadi juht Kadi Möller.

Mis täpsemalt ees ootab?
 
38. Tartu Maastikumaraton

Toimub 1.-17. mai

Distantsid 5 km, 10 km, 24 km ja 42 km

Joosta või kõndida võib sobilikul distantsil vabalt valitud rajal. Võimalusel peaks vältima asfaltkattega teid, sest Maastikumaratoni ametlikud rajad kulgevad peamiselt kruusakattega metsateedel – need on ka 1.-17. maini looduses tähistatud.

Jooksuraja valikul ning distantsi läbimisel peab järgima kehtestatud eriolukorra piiranguid ning täitma kõiki liikluseeskirju.

Distants tuleb läbida ühe korraga, fikseerida oma aeg mõõteseadmega ja edastada korraldajatele. Täpsem info võistluse kohta siit.

Maastikumaraton 2019 Foto: Adam Illingworth
Maastikumaraton 2019 Foto: Adam Illingworth

Tallink Maijooks

Toimub 23.-31. mai

Traditsiooniliselt on üritus mõeldud õrnema soo esindajatele – virtuaaljooksul võivad osaleda kõik naised, neiud ja tütarlapsed, kellele on 7 km läbimine jõukohane.

Osaleda saab enda poolt välja valitud 7 km pikkusel rajal kas joostes, käies või kepikõndi tehes.

Kõik virtuaaljooksust osavõtjad peavad distantsi läbimise kohta lisama kinnituse stardinimekirja, misjärel kantakse nad lõpuprotokolli. Ajavõtuga distantsidel tulemuse fikseerimiseks peab osavõtja oma tulemuse sisestama kas elektrooniliselt või käsitsi.

Osavõtjad panustavad ka heategevusse, sest osalustasudega toetatakse sel aastal Eesti Vähiliidu mammograafiabussi jaoks uue ja kaasaegse 3D mammograafi ostu, millega saavad kõik osalejad omalt poolt kaasa aidata rinnavähi ennetamisele ja varajasele avastamisele Eestis.

Täpsem info Maijooksul osalemise kohta siit.

Maijooks
Maijooks 2018 Foto: Priit Grepp

39. Tartu Rattaralli

Toimub 29. mai – 14. juuni

Distantsid: 25 km, 58 km, 128 km

Koht, kus sõiduring teha, jääb iga osaleja enda otsustada, kuid korraldajad ulatavad siin ka abikäe valmistades ette ning tähistades rattaralli traditsioonilised rajad marsruudil Tartu-Elva-Otepää stardi-ja finišipaigaga Tartu kesklinnas. Neile, kes Lõuna-Eesti kanti tulla ei saa, pakutakse kõigi kolme distantsi läbimiseks koostöös rattaklubidega välja võimalikud rajavariandid Eesti erinevais paigus. Nii saab igaüks valida endale osalemiseks just sobivaima ning turvalisima marsruudi.

Rohkem infot siit.

Tartu Rattaralli Foto: Tarmo Haud
Tartu Rattaralli Foto: Tarmo Haud

Teistmoodi kogemused ja elamused

Suured virtuaalsed spordisündmused pakuvad uusi kogemusi ja väljakutseid nii osalejatele kui ka korraldajatele, kellele see tähendab mõnevõrra teistmoodi ettevalmistust.

„Kui tavaolukorras on enamik meist ürituste nädalatel n-ö välitöödel, siis virtuaaljooksu ja -ralli puhul on ainsaks välitööks radade ettevalmistus. Virtuaalvõistlused on meie tiimile esmakordseks kogemuseks ning püüame teha need viisil, et osaleja saaks kogeda uuel kujul spordi- ja maratoniemotsiooni,“ lausub Kristina Hallik.

Kadi Möller tõdeb, et arvutiekraanide taga tuleb veeta palju rohkem aega kui traditsioonilist Maijooksu korraldades. „Korraldajatena on ka kurb, et ei näe tuhandeid vägevaid naisi korraga stardis ega saa näha nende liikumisest õhetavaid kuid rõõmsaid nägusid finišis.“

Virtuaalsel spordivõistlusel osalemine annab kindlasti ka spordisõpradele hoopis teistsuguse elamuse ning kuna paljud sellised võistlusformaadis varem võistelnud ei ole, siis tasub see kindlasti ära proovida.

Tekst: Merilin Piirsalu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Väljakutse #karu 1000 – 31 päeva, 1000 kilomeetrit, 1,5 miljonit sammu matkaradadel

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus