Kuidas ketse hooldada? | Sportland Magazine

Jaga „Kuidas ketse hooldada?“

Kuidas ketse hooldada?

Ketsid on lahutamatud kaaslased nii tööl, koolis kui ka vabal ajal. Kuidas aga teha nii, et armastatud jalavarjud näeksid alati head välja ning nende eluiga oleks võimalikult pikk?

Sellele küsimusele on üks väga loogiline vastus. Kui tahad, et mingi asi näeks hea välja, tuleb selle eest ise hoolt kanda. Täpselt sama põhimõte kehtib ka ketside puhul. Õnneks on erinevad tootjad selle peale mõelnud ning sina ei pea enam pead murdma, milliste vahenditega oma jalatsite eest hoolt kanda.

Jalatsihoolduskomplektid on olemas nii Timebrlandil, Tokol kui ka Vansil. Timberlandi ja Vansi komplektid sisaldavad puhastus- ja kaitsevahendit ning värskendavat spreid, Tokol on olemas kaitsevahend ja värskendaja. Vahendit valides pööra kindlasti tähelepanu sellele, millisest materjalist jalatsite jaoks see on mõeldud.

Timberlandi jalatsihooldusvahend

Mustuse eemaldamine

Korralik jalatsihooldus koosneb kolmest etapist – mustuse eemaldamine, kaitsevahendiga katmine ja värskendamine. Kõige olulisemat rolli selles kolmikus mängib ketsidelt mustuse eemaldamine, sest kui see jääb tegemata, pole kahest viimasest kasu.

Ketsid saavad kandes ikka kokku tolmu, pori ja muu mustusega. Mõistlik on peale igat kasutamist suurem mustus eemaldada, et see ei imbuks sügavamale. Pikemat aega puhastamata jalatsite materjal kaotab oma tehnilised omadused ja vastupidavuse ning loomulikult näevad puhastatud ketsid ka palju paremad välja.

Enne kui võtad ette põhjalikuma ketsipuhastamise protseduuri, eemalda paelad. Neid võid pesta eraldi pesumasinas või sooja vee ja seebiga. Seejärel klopi ketse vastamisi, et eemaldada nendelt suurem tolm ja sodi, pärast seda puhasta jalatseid pehme harja või lapiga, et eemaldada mustus, mis kloppides maha ei tule. Siis pihusta tossudele puhastusvahendit, et sisseimbunud plekid kõrvaldada, liigne niiskus pühi hiljem ära kuiva rätikuga.

Vans jalatsikaitsevahend

Ketside kaitsevahendid

Kui oled ketsid puhtaks saanud, kata need kaitsevahendiga, milleks sobib spetsiaalne spreipudelis vedelik. Kaitsesprei imbub sĂĽgavale jalatsisse, taastab pealismaterjali elastsuse ning kaitseb mustuse ja niiskuse eest. Sprei pihustamine on väga lihtne – hoia pihustit jalatsist vähemalt 25 cm kaugusel ning pihusta seda nii, et ketsid saaks ĂĽhtlaselt kaetud. Parima võimaliku kaitse saamiseks peaksid jalatsid peale vahendi kasutamist kuni 24 tundi kuivama.

Toko freshVärskus pudelist

Selleks, et saaksid ketsid taas täiesti rahuliku südamega jalga tõmmata, ära unusta jalatsite värskendamist. Sellega saad anda oma lemmikutele viimase lihvi. Värskendamine kõrvaldab jalatsitest igasuguse ebameeldiva lõhna.
Ketse võid spreiga värskendada peale igat kasutamist, aga enne kui need taas jalga paned veendu, et ketsid on täielikult kuivanud. Niiskete jalatsitega käimine loob soodsa pinnase bakterite tekkimiseks ja levimiseks.

Valged tallad säravaks

Ketsidel on sageli valged tallad, mis näevad efektsed välja, kuid valge kipub ka kõige kiiremini määrduma. Timberlandil on olemas spetsiaalne hooldusvahend, mis on mõeldud välistaldade puhastamiseks. Sellega saab eemaldada rohu, pori jms plekid. Enne kasutamist loksuta pudelit, kanna vahend aplikaatori abil otse tallale, puhasta tald ringjate liigutustega põhjalikult ja ühtlaselt, siis pühi liigne niiksus pehme lapiga ära, ning ongi valmis.

NB! Kui ketsid on saanud märjaks, tuleb need alati korralikult kuivatada. Seda ei tohi aga teha radika ja elava tule ääres või otsese päikesevalguse käes.

NB2! Kuigi vahel võib tekkida kiusatus pesta ketse pesumasinas, siis see ei ole mõistlik. Kuum vesi, pesuvahend ja suur kogus vett kahjustavad jalatseid ning vähendavad nende vastupidavust ja eluiga.

Tekst: Merilin Piirsalu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Millistes ketsides suve nautida?

Ketsid on juba ammu jõudnud spordisaalidest tänavale ja peopõrandatele ning neid kantakse igal pool ja sobitatakse igasuguse riietusega. Kindel on…

Järgmine postitus:

Be 1st x soovitused: VEEBRUAR

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus