LHV Maijooksul tervitavad kõiki eriline atmosfäär, super seltskond, liikumisrõõm ning muidugi Sportland | Sportland Magazine

Jaga „LHV Maijooksul tervitavad kõiki eriline atmosfäär, super seltskond, liikumisrõõm ning muidugi Sportland“

LHV Maijooksul tervitavad kõiki eriline atmosfäär, super seltskond, liikumisrõõm ning muidugi Sportland

Esimesest Maijooksust möödub tänavu juba 35 aastat. Eesti läbi aegade suurim naistele suunatud tervise- ja liikumissündmus on aja jooksul sportlikult aega veetma meelitanud üle kahesaja tuhande tubli naise. Sel aastal toimub LHV Maijooks laupäeval, 20. mail ning mõistagi on naisi kohapeal inspireerimas ja üritusel kaasa löömas ka Sportland.

LHV Maijooksul saavad naised ja tütarlapsed osaleda kahel distantsil: 3 km pikkusel RIMI tütarlastejooksul või 7 km pikkusel LHV Maijooksu põhidistantsil, kus võib osaleda nii joostes, käies kui kepikõndi tehes. Valida saab ajavõtuga ning ajavõtuta distantside vahel. Start ja finiš toimub Tallinna Lauluväljakul ning rajad viivad osalejad lauluväljaku ja Maarjamäe ümbruses kulgevatele teedele ja terviseradadele. Kindlasti tasub kohale tulla kogu perega, sest kavas on ka Limpa Lastejooks ning põnevaid väljakutseid pakub Meestehoid. Lauluväljakul toimub traditsiooniline kevadkontsert, kus esineb Karl-Erik Taukar Band ning aega saab veeta tervisemessil.

Jane Lanno
Jane Lanno

Sportland inspireerib ja motiveerib

Oma pop-up poega on lauluväljakul kohal ka Sportland, et inspireerida ja motiveerida kõiki liikuma ning aktiivsemalt elama. Sportland Eesti e-poe süsteemi andmebaasi administraator Jane Lanno on Maijooksul Sportlandi teenindajana kohal olnud kolmel aastal ning läheb ka tänavu. „Otsustasin väliüritusele tööle minna, sest tahtsin teada, kuidas see protsess käib. Soovisin ennast proovile panna ning just Maijooksu väliüritus oli esimene, kus sain seda teha. Nii suurel üritusel pop-up poega kohal olla tähendab eelnevalt väga suurt töömahtu, mida ma alguses ei osanud ettegi kujutada. Töökeskkond, kaaslased ja tiimijuhid, kellega kokku puutusin, andsid mulle nii palju energiat, emotsioone ja initsiatiivi, et sellistel väliüritustel edaspidigi osaleda,“ meenutab Jane esimest kogemust.

Sportland Team
Sportland Team

Tema sõnul on melu lauluväljakul ja Sportlandi telgis alati väga äge. „Nii põnev on kõrvalt näha, kuidas üritus püsti pannakse ning kui palju tööd inimesed selle nimel teevad. Rahvahulk, mis Maijooksule kokku tuleb näitab, et inimestele läheb üritus korda. Mäletan hästi 2019. aasta Maijooksu, kui väljas oli tohutult palav ja meie läbipaistva katusega pop-up pood oli väga kuumaks köetud. Inimesi oli palju, aga vaatamata sellele olid kõik nii positiivsed ja sõbralikud. Keegi ei lasknud ennast häirida tohutust kuumusest või suurest rahvamassist.“

Maijooksu telki kaupa valides lähtub Sportland sellest, et tegemist on naistele suunatud liikumissündmusega. Seega pakutakse suurel hulgal naiste jooksuriideid ja -jalatseid ning aksessuaare. „Inimesed on juba teadlikud, et oleme oma parimate kollektsioonidega kohal ja tulevad varakult nendega tutvuma ja endale vajalikku soetama. Kõige enam küsitakse nõu jooksujalatsite kohta, et leida endale kõige meelepärasem ja vajadustele vastav jalats,“ ütleb Jane.

Maijooks

Maijooksu atmosfäär annab energiat

Ta on ka ise Maijooksul jooksmas käinud ning see on alati olnud positiivne ja meeldejääv kogemus. „Maijooks on minu jaoks üks nendest spordisündmustest, millest tahan võimalusel alati osa võtta. Olen seal jooksnud alates 2017. aastast, kui Sportlandiga liitusin. Sportland motiveerib töötajaid osalema spordiüritustel ning tänu sellele olen ka mina leidnud tee spordini. Lemmik hetk Maijooksul on see, kui seisan stardikoridoris koos kõigi nende tublide naistega. Seal valitsev atmosfäär annab nii palju energiat ja motivatsiooni,“ ütleb Jane. „Maijooks on äge üritus, sest toob kokku palju positiivseid inimesi, eeskätt naisi, kes on motiveeritud liikuma ja tervislikku eluviisi propageerima. Programm pakub tegevust kõigile ja väga paljud tulevadki perega ja naudivad koos toredat päeva,“ lisab ta.

Maijooks

Merili Saage
Merili Saage

Janega nõustub Sportland Team’i liige Merili Saage, kes on Maijooksul käinud juba kümme korda. Merili töötab Sportland Lõunakeskuse klienditeenindajana ning Maijooks on tema jaoks kindlasti põhjus, miks Tartust pealinna sõita. „Maijooks on üks mõnus sportlikult veedetud päev koos kolleegidega. Kindlasti toob mind sinna igal aastal tagasi melu, mis on lauluväljakul alati väga lahe. Tullakse peredega, kuna lisaks naistele jagub tegevusi ka lastele ja meestele. Avatud on suur sporditurg, meestehoid, toimuvad lastejooksud ning kindlasti ka kontsert. Rada on samuti jõukohane kõigile. Kes soovib saab joosta, aga võib ka kõndida. Lisaenergiat annavad ergutuspunktid ja muusika, mis loovad rõõmsa meeleolu. Raja ääres kaasaelajad on alati nii toredad ja toetavad,“ räägib Merili.

Millise jooksutossuga rajale minna?

Nii Merili kui Jane oskavad oma kogemusest soovitada jooksutosse nendele, kes Maijooksule lähevad. „Enda kogemuse põhjal soovitaksin jooksusõpradel valida Nike Air Zoom Pegasus või Nike Zoom Fly mudeli. Mõlemad jalanõud on piisvalt paksu tallaga, et põrutust ära hoida, olles samas ka väga mugavad,“ ütleb Jane.

Merili soovitab samuti Nike Air Zoom Pegasust, mis on pehme ja stabiilne ning sobib hästi ka jooksmisega alles tutvust tegevatele sportlastele, sest õhkpadi pehmendab igat sammu. „Hea valik on ka New Balance Fresh Foam, mis on keskmisest paksema tallaga, pakkudes tunnet nagu jookseks pilvedel. Tossude pealmine osa on kootud kangast, mis hoiab selle hästi jala ümber ning annab väga hea hingavuse.“

Ainulaadne seemnemedalLHV Maijooks 2023 medalid

Maijooksule tasub kindlasti minna eelkõige liikumisrõõmu, ägeda seltskonna ja melu pärast, aga boonusena ootab kõiki lõpetajaid hinnaline kingikott, traditsiooniline laevareisi pakkumine Tallinkilt ning ainulaadne seemnepaberist medal. Selle saab igaüks hiljem sobivas paigas kasvama panna. „Suure liikumisürituse korraldajatena püüame pidevalt leida keskkonnasõbralikumaid alternatiive. Kui mullu loobusime ühekordsest pakendiprügist, siis sel aastal katsetame traditsiooniliste medalite asemel seemnemedaleid, millest võrsuvad suvelilled, mis loovad juurde elurikkust, aitavad säästa keskkonda ja jäävad osalejatele meenutama Maijooksu,“ selgitab Maijooksu peakorraldaja Mati Lilliallik.

Osaleda saab ka virtuaalselt

Kes ei saa aga 20. mail jooksma minna, ei pea Maijooksust loobuma, sest kogu maikuu kestel saab kaasa teha virtuaalsel lastejooksul ja Maijooksu kombol, mis sobivad igale liikumisharrastajale. Kuna esimesest Maijooksust möödub 35 aastat, siis on selle auks tänavune virtuaalne Maijooksu kombo just 35-kilomeetri pikkune. Distants tuleb kuu aja vältel läbida kas joostes või käies jõukohaste osade kaupa, kuni 35 kilomeetrit täis saab. Igaüks saab kehtestatud reegleid järgides Maijooksu kombo läbida oma väljavalitud marsruudil. Kõigile Maijooksu kombo ja virtuaalse lastejooksu läbijatele saadetakse postiga virtuaaljooksu medalid, mis on inspireeritud Eesti armastatud suvelilledest – meelespeadest.

Eesti suurimale naiste liikumissündmusele LHV Maijooksule saab registreerida: www.jooks.ee

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: Sportland / erakogu

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Mille järgi valida tõukeratast?

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus