Linnamaraton meelitab jooksusõbrad sügisesse Tartusse | Sportland Magazine

Jaga „Linnamaraton meelitab jooksusõbrad sügisesse Tartusse“

Linnamaraton meelitab jooksusõbrad sügisesse Tartusse

Tartu Linnamaraton meelitab igal aastal kokku aina suurema hulga spordifänne. Oodatud on pika ja lühikese distantsi jooksjad, kuid samuti kõik kepikõnni ja käimise huvilised. Pane ennast proovile ning veeda Tartu tänavatel üks sportlik päev!

Tartu Linnamaraton on kindlasti üks erilisemaid Eestis, olles Tartu Sügisjooksu järeltulija. Tänavu toimub jooksuvõistlus 5. oktoobril ning päeva esimene start antakse kell 9.30, kui rajale lähevad maratonijooksjad.

Lisaks huvitavale ajaloole, on Tartu Linnamaraton unikaalne oma raja poolest – kogu maratoni distants läbitakse ühel ringil ning suurem osa jooksust kulgeb linna südames.

Samuti on see üks kõige kiiremini kasvava osalejaskonnaga Klubi Tartu Maratoni üritus. Eelmisel aastal võttis sellest osa rekordiliselt üle 3700 inimese põhidistantsidel ning ligi 3000 noorukit lasteüritustel. Tänavu on igati reaalne ületada põhidistantsidel ka 4000 osaleja piir.

Tartu Linnamaraton
Foto: Kaimo Puniste

2017. aastal lisandus sarja õhtujooks Friday Night Run, mis toimub päev enne Tartu Linnamaratoni. Sellele jooksule on oodatud kõik, kes tahavad enne pikemat distantsi saada mõnusa emotsiooni ja korraliku energialaengu, sest lisaks 4 km läbimisele saavad spordisõbrad osa meeleolukast kontserdist.

Igal juhul täitub Tartu oktoobri alguses paljude spordisõpradega ning oodata on ägedat nädalavahetust!

Foto: Tarmo Haud
Foto: Tarmo Haud

Võimalus ennast proovile panna

Jooksmine on üks lihtsamaid viise, kuidas enda keha ja tervist korras hoida. Mõni leiab selle aja, et vahel oma pea mõtetest tühjendada, teised aga treenivad järjepidevalt, et käia ka võistlustel. Igal juhul saavad sellest kasu kõik. Nii avastas jooksmise enda jaoks ka Sportland Lõunakeskuse vanemteenindaja Ketlin Edela, kes naudib seda ala just seetõttu, et saab siis omi mõtteid mõelda. „Jooksmine on üks odavamaid sportimise viise, mida saab harrastada igas vanuses. Tuleb lihtsalt tossud jalga tõmmata ja uksest välja astuda, nii lihtne see ongi,“ ütleb naine.

Riin Foto: erakogu
Riin Foto: erakogu

Sama meelt on ka Sportland Ülemiste klienditeenindaja Riin Kustavson, kes lisab: „Jooksmisega võiks tegeleda, et saada rahulolu tunne ka kõiges muus. Sellel ajal saab peas rahulikult mõelda ning probleeme lahendada.“

Tartu Linnamaraton annabki suurepärase võimaluse tulla ning ennast proovile panna. Kuna valmisolek, füüsiline vastupidavus ja ettevalmistus on inimestel erinev, siis valikus on erinevad distantsid. Jooksma saab tulla 10 km rajale, mis on Tartu Linnamaratoni lühim distants, keskmise variandina on võimalik end proovile panna poolmaratonil ehk 21 km pikkusel rajal ning loomulikult on kõikidele maratonihuvilistele kavas 42 km distants.

Iga asja edukalt lõpuni viimine annab häid emotsioone. Jooksmine on ka üksinda metsarajal väga hea tegevus, kuid selleks, et ennast veelgi rohkem proovile panna võiks osaleda mõnel rahvaspordiüritusel. Riin, kes käis viimati Tartus jooksmas 10 km rajal, sai sellest palju head energiat. „Jooksmisest saan ma erinevaid emotsioone. Alustades rahulolu tundest, et ma teen jooksu ära kõndimata ning vahepeal ka enda peale vihastades, et üldse tekib mõte, et ma ei jaksa. Lõpuks olen alati väga õnnelik, et ma ikkagi jooksin lõpuni,“ jagab Riin oma emotsioone.

Ketlin Foto: erakogu
Ketlin Foto: erakogu

Avasta Tartu linna

Tartu Linnamaratoni muudab omanäoliseks asjaolu, et suuremas osas mööduvad kõik distantsid linna südames. Ketlin, kes on aastaid Tartus elanud, ütleb, et iga kord pakub mööda linna jooksmine uusi emotsioone. „Eelmisel aastal jooksin poolmaratonil sellistes kohtades, kuhu ma polnud varem sattunud,“ tõdeb ta. Ka sellel aastal läheb ta poolmaratoni jooksma. See on naise jaoks juba kuues kord Tartu Linnamaratonil – see tähendab, et möödunud aastal pälvis ta selle eest hõbemärgi. „Soovitan kõigil tulla Linnamaratonile, kes pole veel käinud, sest Tartu on ilus linn ja siin joosta on veel ägedam,“ lausub Ketlin.

Jooksuüritused ühendavad spordisõpru
 
Kindlasti ei tähenda Tartu Linnamaratonil osalemine ainult seda, et tuleb tingimata tulla jooksma. See võib olla ka põhjus, miks leida aega ja sõita Tartusse, et veeta üks tore aktiivne päev, kas läbides distantsid kõndides või hoopis raja ääres uudistades – kuna rada kulgeb suuremas osas linnatänavatel, annab see suurepärase võimaluse võistlejatele kaasa elada ja ürituse melu nautida.

Foto: Andrey Chepakin

Üha enam on rahvaspordiüritused muutunud millekski enamaks, kui ainult võistlused aja peale. Need ühendavad inimesi ning tekitavad suurepärase meeleolu, olenemata sellest, kas oled osaleja või pealtvaataja. Samal arvamusel on ka Riin, kes on osalejana väga rõõmus, kui rahvas kaasa elab. „Alati on tore kohata mõnda tuttavat rajal või raja ääres kaasa elamas, see annab kohe energiat juurde,“ nendib naine.

Igal juhul on reedel ja laupäeval Tartu täidetud spordisõpradega, kes ühel või teisel põhjusel on otsustanud heade mõtete linna külastada. Kõigil, kel huvi ja jaksu, tasuks ennast proovile panna, sest hea emotsioon on garanteeritud. Kohtumiseni Tartu Linnamaratonil!

Linnamaratoni distantsidele saab registreeruda siin.

Tekst: Kaisa Kiriland

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Suur galerii: Sportland Kõrvemaa Rattamaraton 2019

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus