Miks peaksid ujuma? | Sportland Magazine

Jaga „Miks peaksid ujuma?“

Miks peaksid ujuma?

Maailmas on hinnanguliselt 2 miljardit inimest, kes käivad regulaarselt vees suplemas ning ujumas. Ujumine on gigantne spordiala, hõlmates miljoneid harrastajaid ning olles üheks olümpialiikumise alustalaks.

Äsja lõppenud veespordi maailmameistrivõistlused Budapestis tõestasid, et ujumine suudab oma populaarsuse osas võistelda jalgpalli, kergejõustiku ja jalgrattasõiduga. Samas on ujumine meie igapäev ja oskus, mida tuleb õpetada igale inimesele. Ujumine oma mitmekülgsuse ning paljude võimalustega peaks kuuluma iga sportlikku inimese treeningkavasse. Kolm põhjust, miks iga jooksja, rattur, võimleja, suusataja ja muidu sportlik inimene peaks regulaarselt leidma tee ujumistreeningule.

#1 Ujumine on eluks vajalik oskus

Ujumisoskus on sama oluline, kui oskus sõita jalgrattaga. Sarnaselt rattasõiduga avaradab ujumisoskus meie maailma ja pakub tohutuid võimalusi. Samas kätkeb vesi ja kesine ujumisoskus endas väga suuri riske. Uppumine on maailmas laste ja noorte traagiliste õnnetuste üheks juhtivaks põhjuseks. Iga päev upub maailmas ligi 1000 inimest. Ujumine on elukestev harrastus, mis ükskord selgeks saanuna ei unune kunagi. Ujumine on üks väheseid treeningvorme, mida saab alustada imikuna ning harrastada elupäevade lõpuni. Samuti kaasneb ujumisega väga vähe spordivigastusi. Veekeskkond aitab lihaseid ja liigeseid säästa ning eelnevaid vigastusi välja ravida.

#2 Ujumine on mitmekülgne

Ujumine võib tunduda rutiinse ja igavana. Kuid võimalus varieerida erinevate ujumisstiilidega lisab treenigutesse vaheldust. Selili ujumine treenib selja- ja õlalihaseid ning aitab saavutada head rühti. Rinnuliujumine aitab treenida puusa ja reie siselihaseid. Krool, kui kiirem ja intensiivsem ujumistiil aitab efeketiivselt põletada kaloreid. Ujumistreening on võrreldev jõuharjutustre ringtreeninguga, kus kõik lihasgrupid saavad koormust. Lisaks erinevatele ujumisstiilidele aitavad ujumise rutiini murda erinevad treeningvahendid. Ujumislaud aitab puhata ülakehal, ujumispoi tõstab pusad veepinnale lähemale ja ujumislestad ning -labad omakorda võimaldavad liikuda kiirema tempoga ning arendada jalgade- ja kättelihaseid. Samuti aitab treeningrutiini lõhkuda avavee ujumine, mis võimaldab turvalisest basseinist liikuda põnevamate väljakutseteni. Ujumine ei ole kindlasti rutiine, vaid mitmekülgne ja võimaluste rohke treening.

#3 Ujumine on vaheldus

Ujumine on vajalik treening teiste alade sportlastele ning hea alternatiiv harrastajatele. Ujumine ei koorma liigeseid ja sobib igaühele. Lisaks tugevdab ujumine südame-vereringet ning treenib kõiki lihasgruppe. Paljude sportlaste jaoks on ujumisest kujunenud oluline lisatreening, et leida vaheldust põhitegevusele. Profirattur Richie Porte on tunnistanud, et ujumistreeningud on muuhulgas aidanud tal edasi arendada oma eraldistardi taset. Tänu ujumisele on ta kasvatanud kopsumahtu ning arendanud oma reielihaseid. Paljud sportlased kasutavad ujumist ja muid veetreeninguid (nt. vesijooks) koormusest ning vigastustest taastumiseks. Vees on kõik liigutused aeglasemad ja kergemini kontrollitavad. Paljud liigutused, mis kuival maal on valulised või keerulised, on vees lihtsamini teostatavad. Ujumine aitab kõigil sportlikel inimestel murda treeningrutiini ning saavutada oma sportlikke eesmärke.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

FOTOKONKURSS "Täiega peale"

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus