MyFitnessi personaaltreener Henry Grauberg püüdleb oma unistuste poole | Sportland Magazine

Jaga „MyFitnessi personaaltreener Henry Grauberg püüdleb oma unistuste poole“

MyFitnessi personaaltreener Henry Grauberg püüdleb oma unistuste poole

MyFitnessil on üle Eesti kokku 18 treeningsaali ning 13 neist asuvad Tallinnas. Peagi avatakse uus MyFitness Kristiine spordiklubi. Alustame uue artiklite sarjaga, mis aitab orienteeruda jõutreeningute maailmas, sest lisaks värskes õhus liikumisele ja aeroobsetele treeningutele, tuleks kindlasti rõhku pöörata ka kogu keha vormisolekule.

Esimeseks vestluskaaslaseks on MyFitness Viimsi ja Rocca al Mare personaaltreener Henry Grauberg.

Henry, milline sportlik taust sul on?

Olen Tartu Ülikoolis lõpetanud kehakultuuri eriala ja mul on bakalaureuse kraad. Samas ülikoolis teen hetkel magistritööd. Proovin korraga hakkama saada nii treeneri- kui ka õppetööga.

Kes sinust pärast lõpetamist saab?

Minu soov ja suund on alati olnud olla personaaltreener, kuigi ülikooli õppekavas läbisin ka spordijuhtimise temaatika. Olen mõlema valdkonnaga kursis, aga hetkel soovin olla täiskohaga personaaltreener.

MyFitness

Millised spordialad sulle veel meeldivad ja mis on varem meeldinud?

Lapsena ma ülemäära sportlik ei olnud. Ülikoolis õppides olen proovinud tegeleda nii kergejõustiku kui ka erinevate pallimängudega, kuni lõpuks jõudsin kulturismini.

Viimasel viiel aastal on kindlasti domineerinud kulturism. Läbi iseenda arendamise ja enese proovilepaneku olen jõudnud teatud tõekspidamisteni, mida ka treeningutes rakendada. Iseennast piitsutan kindlasti rohkem ja üks-ühele ei saa klientide tavatreeningutesse kõiki elemente üle tuua. Läbi enda kogemuse õpin kogu aeg juurde, et anda ka treenitavatele oma teadmisi edasi.

Sooviksin ise võistelda klassikalises kulturismis, kuid seni see pole veel õnnestunud. Ma lihtsalt ei saavutanud seda vormi, mida oleksin soovinud.

Mis sai parima vormi saavutamisel peamiseks takistuseks?

Mul oli ettekujutus, milline võiks olla minu parim vorm. Proovisin sinna jõuda, aga igasugu takistusi veeres teele ette. Toitumise sättimisel ei tea veel täpselt, kuidas keha mingis olukorras käitub jne. Katsetamist ja proovimist on päris palju. Samuti tuleb pidevalt täiendada ja täiustada treeninguid, et jõuda eesmärgini. Kõik ei lähe kohe plaani järgi, kuid üritan edasi ja teen kõik selleks, et võistlustele jõuda. Kõige suuremaks väljakutseks loen ikkagi toitumist.

Kuidas sa MyFitnessi treeneriks sattusid?

Enne MyFitnessi tööle asumist läksin magistriõpingute ajal Erasmuse programmi raames Itaaliasse Riminisse ennast täiendama tervisliku eluviisi, toitumise ja sportimise valdkonnas. Seal puutusin kokku treeningmetoodikaga, kuidas just treeninguid ja toitumist omavahel siduda. Rimini osakond kuulub suure ja tuntud Bologna ülikooli alla. Kokku olin seal neli kuud.

Pärast Itaalias õppimist kirjutasin MyFitnessi personaaltreeningute juhile, kuna soovisin Tallinnasse elama ja tööle tulla. Soovisin ennast personaaltreenerina proovile panna ning oma klientuur üles ehitada. Erisooviks oli panna tööle grupitreeningud, kus osalevad korraga neli inimest.

MyFitness

Millised need grupitreeningud välja näevad?

Need treeningud on väga eesmärgipõhised, kõike tehakse koos ja kõik grupi liikmed saavad minuga pidevat kontakti hoida. MyFitnessis kutsume neid väikegrupi treeningprogrammideks, kuna üldiselt on igal programmil kindel algus ja kindel lõpp. Mõnikordki aga muutub grupp nii ühtseks, et soovitakse väikeses grupis treenimist koos jätkata. See on väga motiveeriv ja hea moodus inimestele ühiselt oma eesmärkideni jõudmisel ning ka saavutatud tulemuste hoidmisel.

Kust sa inspiratsiooni said ja millised on suurimad väljakutsed selliste treeningute puhul?

Olen treeninud paljude treenerite käe all ning nende käest inspiratsiooni ammutanud. Aja jooksul on välja kujunenud nägemus, millised võiksid treeningud olla. Psühholoogiliselt on sellised treeningud väljakutsuvad. Inimesed on erinevad ja kõigile tuleb läheneda individuaalselt, aga mind motiveerib lahenduste leidmine, et eesmärgini jõuda.

Kuidas inimesed sinuni jõuavad?

Tavapäraselt jõuavad inimesed saali läbi sotsmeedia ja tuttavate kaudu. Hetkel on mul kolm gruppi Viimsis ja üks Rocca al Mares, kõigis neli inimest. Koos oleme treeninud 9 nädalat ning kokku on plaanis 14-nädalane programm. Ollakse rahul, sest kaal langeb ja enesetunne paraneb. Iga treening on olnud nende jaoks huvitav.

Kuidas grupid moodustuvad?

MyFitnessMul ei olnud konkreetset skeemi. Grupid tulid lihtsalt kokku. Esimene grupp ei sobinud omavahel, sest nende eesmärgid olid liiga erinevad. Tegin pooleks ja ohverdasin oma aega lihtsalt rohkem. Ühises Facebooki grupis jagame oma samme, retsepte, rõõme ja muresid.  Iga inimene peab ise tundma, kas talle sobib rohkem individuaalselt personaaltreeneriga või teda motiveerivad just kaaslased ja tal on julgem koos sõbraga väikeses grupis treenida.

Kuidas gruppide töö ülesehitus välja näeb?

Igat treeningut alustame soojendusega, räägime kuidas on läinud ning seame eesmärke. Korra nädalas võtame mõõdud ja kaalume, et teada saada, kas liigume eesmärgi suunas. Treeningud on hästi mitmekesised. Pooleteise tunniga jõuab päris palju. Treeningute lõppu olen lisanud natuke kõrgema intensiivsusega harjutusi, mis tänu aeroobsele iseloomule tugevdavad südametööd. See on treenitavate jaoks ka põnev. Treeningud toimuvad kaks korda nädalas.

Kas üksteist raskel hetkel toetatakse?

Mõni grupp on täiesti kokku sulanud. Kui keegi vahepeal ei jõua, siis ergutatakse ja innustatakse. Selliste väikegrupi personaaltreeningutega soovin esimeste gruppide lõpetades ka jätkata.

Kas grupi personaaltreeningute puhul saab välja tuua ka näiteks vanust, et kes seal kõige rohkem osalevad?

Minu gruppides on osalenud 20-50 aastased, kõige rohkem treenijaid on aga 40-50 aastaste hulgas. Esimese hooga, kui ollakse ülekaalus ja ei julgeta võibolla üksi personaaltreeneri poole pöörduda, tullakse tihtilugu mõne sõbraga just väikeses grupis treenima, et teha esimesi samme parema vormi poole.

MyFitness

Kui suures mahus tegeled inimeste toitumistega?

Konkreetset ja detailset toitumiskava mina paika ei pane. Kõik jätkavad oma tavapärast toitumist, mille järgi mina sätin paika nn makrokogused ja vaatan, et valgud, rasvad ja süsivesikud oleksid omavahel balansis. Oluline on, et puhas lihasmass säiliks.

Kas lisaks nendele gruppidele treenid sa inimesi ka nö üks-ühele?

Jah, ikka. Individuaalselt treenijaid on mul hetkel natuke vähem, kuna põhifookus ongi just väikegruppide heale toimimisele ja töötamisele suunatud.

Kas MyFitnessi tööle tulles pidid sa ka esitlema oma treeningnägemust?

Tööle tulles rääkisin tõesti sellest, et soovin tegeleda gruppidega, mis aitaks mind kui alustavat treenerit rohkem pildile tuua. Kuna olen tihedalt seotud õpingutega Tartu Ülikoolis ja MyFitness on alati olnud Tartus Kehakultuuri Teaduskonnaga tihedalt seotud praktikaprogrammi raames, siis oli MyFitnessi tööle tulemine minu jaoks sujuv.

MyFitness

Palju väikegrupi personaaltreeningus käimine inimesele maksab?

Lisaks klubi kuutasule tuleb iga treeningu eest maksta 21 euro. Võrdluseks – üks-ühele trenn maksab 50 eurot.

Kas oled iganädalaselt jõusaalis ka treenerina üldiselt inimesi abistamas?

Olen poole tunni kaupa neljal korral nädalas saalis. Korrastan saali, panen asju oma kohale, kontrollin masinaid üle. Olen ise ka hästi aktiivne, kui näen viga laita, siis lähen ikka aitama. Inimesed näivad mõnikord iseteadlikud ja võibolla ka ujedad, aga paljud on tänulikud, kui vigadele tähelepanu juhin.

Pärast mõneaastast vahelduvat kinni- ja lahtiolekut on näha, et ka huvi jõutreeningute vastu on suurenenud ja rohkem on saalis märgata noori. Viimasel ajal tuleb trenni ka palju isasid koos poegadega ja siis pöörduvad just isad nõuannete saamiseks minu poole.

Miks sulle MyFitnessis meeldib?

Mulle meeldib, et mul lastakse oma unistuste poole püüelda ehk läbi ringitreeningute treenida huvilisi eesmärgipäraselt. Naudin kogu suhtlemisprotsessi ja tagasisidet. Kui kasvõi üks inimene ületab oma eesmärke, on see juba suur asi.

MyFitness

Millised on sinu lähima aja suurimad eesmärgid?

Lähema poole aasta jooksul plaanin osaleda Eestis oma esimesel klassikalise kulturismi võistlustel, kehakaalus 90+. Treenerina soovin pikemas perspektiivis jõuda välismaale tööle. Välismaal on muidugi ülitihe konkurents tööle saamisel, aga usun, et kõik on võimalik kui piisavalt tahta!

MyFitness treeningutega saad liituda siin 

Tekst: Kärt Radik
Fotod: Erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Sportland Kõrvemaa Nelikürituse esimene etapp toimub 22. jaanuaril

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus