Nädalavahetusel lund nautima! | Sportland Magazine

Jaga „Nädalavahetusel lund nautima!“

Nädalavahetusel lund nautima!

Temperatuurid liiguvad küll kerges plussis, aga talv kestab veel ning nädalavahetus on mõeldud selleks, et talverõõme nautida.

Kes sel talvel veel suuski alla saanud ei ole, siis kasutage võimalust! Näiteks Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses on olemas nii vabatehnika kui klassikarajad pikkuses 1,6 km, 2 km, 3 km, 5 km, 19 km ja 24 km. Värske rajainfo on üleval keskuse veebilehel.

Samuti toimuvad seal pühapäeval suusatunnid lastele. Õpe toimub kahes erineva tasemega grupis, kus õpitakse tasakaalu, mäel liikumist ja õiget tehnikat. Kindlasti tasub lapsed trenni viia, sest kui laps teab õigeid suusatamise nippe, siis läheb ta edaspidi rajale palju rõõmsamal meelel.

Huvilistel on võimalik osaleda ka suusatamise personaaltreeningul, kus kogenud treeneri käe all saab lihvida oma osakusi murdmaarajal. Kõikidesse treeningutesse peab eelnevalt veebi kaudu registreerima.

Väikesed suusatajad Kõrvemaa maratonil

Pühapäeval on lumepäev

Kas teadsid, et pühapäeval, 16. jaanuaril tähistatakse muuseas ka rahvusvahelist lumepäeva? Lumepäeva idee algatajaks on rahvusvaheline suusaliit ning sel aastal tähistatakse seda juba 11. korda. Eesmärk on tutvustada erinevaid talispordialasid ja meelitada rahvas õue talveilma nautima. Eelkõige soovitakse tuua lumele lapsi ja noori, aga loomulikult saavad sellest osa ka täiskasvanud.

Varasemate aastatega võrreldes on lumepäeva egiidi all toimuvaid üritusi koroona tõttu tänavu märgatavalt vähem, aga Eestiski toimub selle raames üht-teist. Valgehobusemäel tähistatakse seda lumekooli näidistundidega nii murdmaasuusarajal kui ka lumelauatunnis. Tartus Tähtvere Spordipargis peetakse aga FIS Rahvusvahelist Lumepäeva koos Limpa suusakooli 6. aastase sünnipäevaga, kui kell 11, 12 ja 13 toimuvad tasuta suusatunnid lastele.

Suusatunnid üle Eesti

Põhjust sellel nädalavahetusel sportima minna on aga veelgi, sest Eesti Suusaliit on samuti talisporti propageerimas korraldades kampaaniat „100 suusatundi“. Selle käigus annavad Eesti parimad suusatreenerid kõigis maakondades lastele, noortele ja täiskasvanutele tasuta suusatunde. Huvilised saavad proovida ja oskusi lihvida murdmaasuusatamises, mäesuusatamises, lumelauas ning isegi suusahüpetes.

Suusatunnid toimuvad ilma eelneva registreerimiseta. Küll aga peab murdmaasuusatundidest osavõtjal olema enda varustus, st suusad, kepid, saapad. Kel varustust pole, saab seda rentida suusakeskusest, mis asuvad tavaliselt suusatundide kogunemiskohtade läheduses. Sama kehtib ka mäesuusatundide puhul ning osades kohtades lisandub mäepileti hind. Suusahüppetundides saab varustuse tasuta kohapeal.

Kiviõli Seikluskeskus
Foto: Kiviõli Seikluskeskus Facebook

Teretulnud on kõik huvilised – nii algajad, kes alles teevad esimesi suusasamme kui ka edasijõudnud, kes tahavad olemasolevaid oskusi paremaks lihvida. Näiteks Kiviõli seikluskeskuses saavad 16. jaanuaril kell 12-14 kuni 10-aastased lapsed tutvust teha mäesuusatamisega. Tartumaa tervisespordikeskuses Elvas on aga samal päeval kell 11-12 oodatud murdmaasuusatamise tundi 5-12-aastased lapsed. Täpsemalt saab kõikide suusatundide ajakavaga tutvuda siin.

Lumepäev

Talvevarustus Sportlandist!

Talispordi nautimiseks ei pea aga tingimata minema mõnele organiseeritud üritusele. Võib minna lihtsalt kodu lähedale või kaugemale suusasõitu nautima. Erinevate Eesti suusaradade kohta leiab aga kõige lihtsamini infot Eesti Terviseradade veebilehelt. Kellele suusatamine ei sobi, see saab uisutada, kelgutada, tuubiga sõita, matkata või niisama lumes möllata. Sulailmad pakuvad ju vahvat võimalust ehitada lumekindlust, lumememmesid ja lumelinna.

Selleks, et iga ilmaga oleks lumes mõnusam möllata on vaja ainult sooje, vettpidavaid ja mugavaid talveriideid ja jalatseid, ning just praegu on õige aeg oma talvist garderoobi või spordivarustust täiendada, sest Sportlandis on käimas Ostufestival, kus hinnad on all kuni 60%.

Seega, Sportlandist läbi ning siis õue sportima!

Tekst: Merilin Piirsalu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Mis on ühist SKIN-suusal ja Iglu saunal?

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus