Ööjooks Talve eri pakub spordisõpradele ainulaadset, ehedat ja võimast elamust | Sportland Magazine

Jaga „Ööjooks Talve eri pakub spordisõpradele ainulaadset, ehedat ja võimast elamust“

Ööjooks Talve eri pakub spordisõpradele ainulaadset, ehedat ja võimast elamust

Tõelist spordientusiasti ei peata külm ilm ega lumised teed, talle piisab sihikindlusest, heast seltskonnast ja õigest riietusest. Seega on kõik jooksufännid oodatud Eesti Ööjooks Talve erile, mis toimub 28. detsembril Rakveres. Tule astu oma mugavustsoonist välja!

Selge on see, et eestlastele meeldib sport, mistõttu on rahvaspordiüritused alati paksult rahvast täis. Kuid ometigi jääb enamik üritusi soojemasse perioodi ning muul ajal on valik hõredam. Eelmisel aastal toimus aga Rakveres esimest korda Ööjooks Talve eri, mille eesmärgiks oli anda võimalus ühiselt jooksmiseks ka talvisel ajal. Õiget spordientusiasti ju külm ei peata! Sellega nõustus tookord üle 3000 inimese, kes üritusest osa võtsid. Ka sel korral oodatakse jooksma tuhandeid spordisõpru, kel on võimalus valida kahe distantsi vahel – 5 km ning 10 km.

Ööjooks Talve eri

Tasub meenutada, et ka esimene Rakveres toimunud Ööjooks andis jooksmisele uue väljundi. See pakkus võimalust tulla rajale õhtusel ajal, mis polnud eestlaste jaoks tavapärane. Nüüd on loodud uus traditsioon Talve eri näol. „Eesti Ööjooks on ainulaadne, see on ehe ja võimas elamus, mida on võimalik nüüd saada ka talvises vormis,“ kinnitab korraldaja Marko Torm.

Lisaks jooksjatele oodatakse üritusele kaasaelajaid, kes leiavad tegevust Rakvere Spordikeskuses ning saavad ergutada osalejaid raja ääres. „Kogu spordikeskus on spordihuviliste päralt, kes saavad ennast seal soojas hoida ning tegevusi leida,“ sõnab Marko. Ootamas on mitmed väljapanekud, kohvikud ning lastele eraldi mängumaa.

Ööjooks Talve eri

Idee talvisest Ööjooksust

Ööjooks Talve eri toimub tänavu teist korda, aga idee sellise sündmuse korraldamisest on ootel olnud juba aastaid varem. Marko lausub, et see mõte virvendas kuskil kukla taga juba pikemat aega, kuid alati jäi justkui midagi puudu, oli selleks mõjutaks siis põhitöö või ajapuudus. „2018. aastal tegime aga vaheaasta Võsu Südasuve Maratoniga ning sellest vabanenud energia ning värskus andsid koos EV 100. juubeliga kokku terviku, mis ajas meid tegutsema,“ meenutab ta.

Esmalt oli korraldajatele kõige suurem küsimus, kas külmas Baltikumis võiks üldse selline jooks toimida. Kuid eestlased tõestasid, et jooksmine ja kepikõnd ei ole ainult suvine ala. Marathon100 portaali lugejad valisid ürituse kahes kategoorias eelmise aasta parimaks – parimaks uueks ja parimaks suureks jooksuürituseks. „Selline hinnang oli mõneti ootamatu, aga oleme mega tänulikud ega kavatse latti alla lasta,“ lubab Marko.

Ööjooks Talve eri
 
Unustamatu elamus

Liigutamine ja sport üldiselt annavad alati positiivset energiat, olgu suvi või talv. Kui sportliku rahvana oleme harjunud jooksma valgel ning soojal perioodil, kus parimal juhul tuleb selga panna lühikeste varrukatega särk, siis Ööjooks Talve eri pakub ainulaadset võimalust saada osa ägedast rahvaspordiüritusest ning koos kaaslastega panna ennast proovile täiesti uutes tingimustes.

Vormi hoidmine on oluline igal aasta ajal ning sisetreenigutele vahelduseks sobib suurepäraselt üks õhtune välijooks. Ajendeid tulemiseks on aga rohkemgi. „Toonus, rõõm, punased põsed, võimalus veeta kvaliteetaega lähedastega või leida üks hetk iseenda jaoks,“ nimetab Marko. Vähem tähtsad ei ole meeletud emotsioonid, mida ühiselt raja läbimine inimestele toob. „Tulekeeled, muusika ja valgusmäng, ilutulestik, ergutajad, jõulusärades Rakvere linn,” loob korraldaja mõnusa ettekujutuse üritusest. „Samuti annab see võimalus heastada kogu jõuluaegne liigne söömine ning saada aastavahetuseks vinge emotsioon,“ lisab ta.

Heade emotsioonide, medali ning koostööpartnerite kingitustega aga nimekiri ei lõppe. „Eesti Ööjooks Talve eril teeme kõikidele osalejatele kohapeal ühe võimsa pakkumise. Usun, et pakkumise, millest enamik ei suuda keelduda,” tekitab Marko põnevust, kuid ei avalda veel saladust.

Ööjooks Talve eri

Arvesta ilmaoludega

Kõikidel osalejatel tasub meeles pidada, et tegemist on talvise jooksuga, mis eeldab mõnevõrra teistsugust ettevalmistust kui suvine jooksuüritus. Kindlasti tuleks selle asjaoluga arvestada riietust valides ning selga panna kihilised ning soojad spordirõivad. „Kui stardis hakkab veidi jahe, siis on riietus õige,“ lausub Marko. Enne starti tehakse ühiselt harjutusi, mis on talvistes oludes eriti oluline, et lihased ning liigesed soojaks saada.

Teekate võib olenevalt ilmast olla erinev, kuid suure tõenäosusega esineb kohati lund ning libedust. Seda tuleb arvesse võtta jooksujalatsite, jooksutehnika ja -tempo valikul. „Tänavate hooldamisel jätkame eelmisel aastal võetud rada – kasutame graniitkildu, millega katsime eelmisel korral kogu võistlustrassi kolm korda,” kommenteerib Marko.

Jooks toimub pimedas, kuid rada on täielikult valgustatud, seega lisavalgustust pole endal vaja kaasas kanda. Soovi korral võib helkureid ning pealampe kasutada, et end paremini nähtavaks teha.

Kindel on see, et Rakveres on ees ootamas mõnus aastalõpu jooksuelamus!

Üritusele saab registreerida siin.

Tekst: Kaisa Kiriland

Fotod: Black Hole Studio

Kommentaarid

  1. Merle pohlak

    Mul on juba kirja pandud ja ootan seda huviga!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse juht Marilin Pehka: side loodusega on eestlastel DNA-s

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus