Pane ennast proovile Kiviõli seikluskeskuse põnevatel rattaradadel! | Sportland Magazine

Jaga „Pane ennast proovile Kiviõli seikluskeskuse põnevatel rattaradadel!“

Pane ennast proovile Kiviõli seikluskeskuse põnevatel rattaradadel!

Kiviõli seikluskeskusel on häid uudiseid kõikidele seiklushuvilistele ja aktiivsetele peredele. Just seal asub ainulaadne Sportland rattapark ning 17. augustil võõrustab keskus Red Bull Pump Tracki maailmavõistluse kvalifikatsioonietappi. Palju muudki põnevat tegevust jätkub aga kuni 1. septembrini.

Nii nagu Kiviõli seikluskeskus, on ka Sportland rattapark Baltikumis ainulaadne, kuna mitte kuskil mujal ei pakuta ratturile nii suurt valikut põnevaid rattaradu. Võimas rattapark koosneb kolmest eri komponendist, mille hulgast leiab igas vanuses rattasõiduhuviline enda adrenaliinivajadusele vastava atraktsiooni. Lisaks eelmisel aastal avatud asfalt-pumptrack’ile ja downhill radadele, avati sel suvel ka kaks mäestlaskumise freeride rada, mis on jõukohased juba alates 7. eluaastast.

Mis radasid iseloomustab?

Pumptrack on maailmas üha enam populaarsust koguv rattarada, kus viraažidel, lainelistel hüpekatel ja vabas vormis küngastel sõitmise eesmärgiks on raja läbimisel võimalikult vähe vändata ja hüpetega võimalikult kiiret hoogu koguda. Tehniliselt õige sõidu puhul võimaldab inertsimoment suurendada kiirust igal raja lainel. Kiviõli rada on kaetud asfaltiga, mis võimaldab seal sõita nii jooksu-, tõuke-, BMX- kui maastikurattaga või rulaga. Kasutamiseks sobib see alates 3. eluaastast ehk alates sellest, kui laps ennast jooksurattal juba mugavalt tunneb.

Tuhamägi on jalamilt Baltikumi kõige kõrgem mägi ja selle ümberkujundamise võimalused on loonud suurepärased eeldused mägirattaalade harrastamiseks. Varasemalt välja ehitatud Downhill-PRO rajad nõuvad spetsiaalset downhill-ratast ja selle väga head valitsemisoskust, nii et keskmisele harrastajale ei saa neid paraku soovitada.

Sel suvel avati aga kaks mõnusat kulgemist pakkuvat freeride rada. Väiksem, 250 meetri pikkune õpperadaasub nõlval, mida talvel kasutatakse algajate suusanõlvana ning raja algusesse tõstab sõitjad mugav eskalaatortõstuk. Rahulikumat sõitu pakkuv rada sobib ratturile alates 7. eluaastast.

Suurem, FUN-rada on osavamatele sõitjatele, kes suure ankurtõstukiga mäest üles suudavad sõita ja alla kihutades oma oskused proovile saavad panna. Nagu nimigi ütleb, pakub see 1000 meetri pikkune rada tõelist sõidurõõmu kõikidele rattahuvilistele, kes on vähemalt 10-aastased.

Kiviõli seikluskeskus
Foto: Marko Koks

Tule oma rattaga või laenuta kohapealt!

Pumptrack’il saab sõita tõuke- või jooksurattaga, BMX-rattaga või rulaga. Freeride-radadel on kõige mugavam sõita raamiamordiga enduro või downhill rattaga, aga saab sõita ka tavalisel esiamordiga maastikurattal. Kes soovib võib pumptrack’ile ja freeride-radadele lustima tulla oma sõiduvahendiga, aga Sportland rattapark pakub kohapeal pumptrack’i jaoks ka jooksu-, tõuke- ja BMX-rattaid ning kaitsevarustust. Nende kasutamisvõimalus on keskuse piletihinna sees.

Mäestlaskumise freeride radadel sõitmiseks renditakse täiskasvanutele mugava raamiamordiga Bottecchia endurorattaid ning lastele väiksemaid maastikurattaid. Et kõigi sõitjate turvalisus oleks tagatud on rendis samuti kvaliteetsed lõuakaitsega kiivrid ning põlve- ja küünarnukikaitsed. Ratta, kiivri ja põlve+küünarnuki kaitsete komplekti saab kaheks tunniks rentida 15 euro eest.

Foto: Marko Koks
Foto: Marko Koks

Red Bull Pump Track kvalifikatsioon Kiviõlis

Kui tunned end piisavalt tugeva sõitjana ja otsid väljakutset, siis on hea võimalus end proovile panna Red Bull Pump Tracki maailmavõistluse kvalifikatsioonietapil, mis toimub Kiviõli seikluskeskuses 17. augustil. Kui ise võistlema ei plaani minna, siis saad unustamatu elamuse pealtvaatajana.

Võistluse eesmärk on edendada aktiivset elustiili, jalgrattakultuuri, aga ka tekitada enneolematu adrenaliiniannus mitte üksnes sõitjatel, vaid ka pealtvaatajatel. Võistlus algab registreerimise ja soojendusringidega, et kõik võiksid pumptrack’i tundma õppida. Üritus jätkub üks-ühe vastu kvalifikatsioonisõitudega, kus osalejad läbivad terve ringi, püüdes näidata oma parimat ringiaega. Pärast tulemuste kokkulöömist liituvad kiireimad intensiivse võistlusega kvalifikatsioonivõistluse võitmiseks. Parim mees- ja parim naissõitja saavad auhinnaks tasuta reisi oktoobris toimuvale Berni finaalvõistlustele, kus selgitatakse välja maailma kõige kiiremad sõitjad.

Kaspars Alksnis / Red Bull Content Pool
Foto: Kaspars Alksnis / Red Bull Content Pool

Kvalifikatsioonivõistlusele kandideerimiseks peab registreeruma Red Bulli veebilehel ning kohtade arv on piiratud. Eesti kvalifikatsioonivoorus võib osaleda alates 16. eluaastast.

Mida veel seikluskeskuses teha saab?

Lisaks rattaga kihutamisele ja võistluste jälgimisele saab Kiviõli seikluskeskuses teha palju muud põnevat. Eelmisel suvel avati siinsel erakordsel maastikul 15 spordi- ja vabaajategevusega kogupere elamuspark, kus saavad meeldejäävat päeva nautida nii 2-aastased kui ka nende vanaemad-vanaisad ja kõik, kes sinna vahele jäävad. Elamuspark nimetati lausa 2018. aasta parimaks turismiprojektiks Põhja-Eestis.

Üks adrenaliinirikkamaid atraktsioone Kiviõlis on trossilaskumine, kus 600 m trossil võib kiirus kasvada kuni 80 km/h, KreisiKart autorajal saab sõita ja driftida, kihutada võib tuubirajal, turnida seikluspargis ja tutvuda paljude erinevate atraktsioonidega. Seega on tegu kohaga, mida tasub kogu perega kindlasti veel sel suvel külastada. Keskus on avatud kuni 1. septembrini teisipäevast pühapäevani kell 11-19. Silmas tasuks pidada seda, et väiksemad lapsed vajavad kindlasti vanemate järelvalvet ja paljude põnevate tegevuste puhul ka juhendamist. Kuna tegu on vabaõhupargiga, siis tasub riietuda ilmastikule vastavalt.

Kohtumiseni Kiviõli seikluskeskuses!

Tekst: Merilin Piirsalu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Andreas Poom: muusika jaoks leian alati aega

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus