Populaarne Nike noortejooks tuleb taas! | Sportland Magazine

Jaga „Populaarne Nike noortejooks tuleb taas!“

Populaarne Nike noortejooks tuleb taas!

Nike noortejooks on üle mitme aasta tagasi Tallinna Maratoni programmis. See 5 km pikkune jooks on jõukohane kõikidele sportlikele noortele. Starti oodatakse kõiki, kel vanust 13-29 eluaastat. Iga osaleja saab omale Nike T-särgi, medali ning vägeva elamuse rajalt. Nagu varasemalt, joostakse noortejooks Nike särkides!

Noortejooksu satrt antakse laupäeval, 10. septembril kell 14. Falgi teel. Marsruut kulgeb Toompuiestee, Rannamäe tee, Tolli ja Suurtüki tänava kaudu Tornide väljakule ja sealt edasi Tallinna vanalinna. Ajalooliste tänavate kaudu jõutakse Raekoja platsile ja Harju tänava kaudu finišipaika Vabaduse väljakul. Lisaks medalile ootavad kõiki lõpetajaid finišijook ja energiamps.

Esimene Nike noortejooks toimus 2014. aastal

Esimesest Nike noortejooksust, mis toimus juba kaheksa aastat tagasi, võttis osa 800 noort inimest. Aegade jooksul on startinud ka mitmed meie kergejõustikutipud nagu Rasmus ja Maris Mägi ning kümnevõistleja Janek Õiglane. Münchenis EM-i pronksi teeninud Janek, on noortejooksu meenutanud heade emotsioonidega: „Üritus on hästi korraldatud. Sealne melu ja seltskond on vinge! Seal on nii tugevaid kui ka natukene aeglasemaid jooksjaid ning kui tunned, et pole kõige kiirem, siis leiad endale ikkagi seltskonna, kellega koos joosta ja vanalinna läbivat vinget jooksu nautida. Kõik jooksma!”

Janek Õiglane
Janek Õiglane

Janek julgustab ka jooksmist proovima, sest midagi peljata ei ole. „Tuleb lihtsalt minna ja joosta ning siis saadki aru, kui hea tunde see sinus tekitab! Algus on kindlasti raske, aga mida aeg edasi, seda rohkem hakkad seda tegevust nautima.“

Jookse koos Franz Malmsteniga

Tänavuselgi jooksul on stardis tuntud nägusid, kes noortele eeskuju annavad. Üks neist on viimastel aastatel Eesti filmides laineid löönud näitleja Franz Malmsten. „Jooksmise ja spordi olulisus peitub selles, et see aitab maandada tavapärast stressi, mis päeva jooksul koguneb. Kui sul on kogunenud mingid halvad mõtted või olnud lihtsalt ebameeldiv päev, siis kuskil teise kilomeetri ajal saad aru, et kõik on tegelikult okei,” kutsub Franz kõiki rajale.

Starditakse ühtsetes särkides

Nike noortejooksKes on varem Nike noortejooksul või mõnel Eestis korraldataval ööjooksul osalenud, on kogenud tunnet, mille tekitab ühistes särkides startimine ja koos jooksmine. Sa ei ole kunagi üksinda, vaid oled osa ühisest vibe’st, mis kulgeb stardist finišini.

Ühtse särgi kandmine ei ole noortejooksul pelgalt soovitus. Starti lubatakse ainult 2022. aasta stardinumbri ja Nike Noortejooksu T-särgiga osalejad. Lisaks tuleb meeles pidada, et konkreetse stardinumbriga tohib võistelda ainult selle all registreeritud osaleja ning startima peab oma stardigrupist, valest grupist rajale läinud diskvalifitseeritakse. Stardikoridor avatakse 20 minutit enne starti Toompea jalamil Falgi teel.

Pole ammu trenni teinud?

Nike noortejooksJooksmine on kõige lihtsam ja loomulikum viis ennast liigutada ja vormi viia. Kui pole ammu jooksnud, siis esimene samm ongi raske. Mida päev edasi, seda paremaks enesetunne läheb. Koos on kindlasti kergem treeningutega alustada.

Igal augustikuu neljapäeval oled oodatud tasuta trenni Piritale Reidi teele, kus treeninguid viivad läbi NRC (Nike Run Club) treenerid. Treening sobib absoluutselt kõigile sõltumata varasemast jooksukogemusest. Kogunemine kell 18 Russalka mälestusmärgi juures.
Rohkem infot leiad treenime.ee kodulehelt või Nike Run Club Eesti Facebooki lehelt.

Erandkorras lubatakse starti 7-12-aastased

Nike noortejooksKorraldajad panevad kõigile südamele, et starti tuldaks igas mõttes tervena. Erandkorras lubatakse rajale ka nooremaid ehk lapsi vanuses 7-12, kuid seda lapsevanema loal ja vastutusel. Samuti on soovitatav enne jooksule registreerimist käia ära tervisekontrollis. Oluline on ka see, et kõikide osavõtjate turvalisuse huvides ei lubata starti lemmikloomade ega lapsevankritega.

Vaid 2500 stardikohta

Rajale pääseb vaid 2500 osalejat, seega kindlusta omale koht ja registreeri juba täna https://iseteenindus.jooks.ee/et/registreeru/register

Rajatrassi ning võistlusjuhendiga saad tutvuda siin.

Tekst: Kärt Radik
Fotod: Kristo Parksepp

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Sportlandi e-pood laienes Soome turule

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus