10. Rapla Selveri Suurjooks toimub 28. mail | Sportland Magazine

Jaga „10. Rapla Selveri Suurjooks toimub 28. mail“

10. Rapla Selveri Suurjooks toimub 28. mail

Kiire rada meelitab igal aastal Raplasse jooksma nii tippe kui ka harrastajaid. Suurjooksu raames toimuvad sel aasta Raplas ka Eesti meistrivõistlused 10 km maantejooksus.

Kuidas on Rapla Selveri Suurjooks ajas kasvanud ja arenenud, mida uut pakub juubelijooks ning kuidas vabatahtlikud saavad liituda, sellest rääkisime korraldaja Eva-Maria Vaheriga.

Kuidas tekkis mõte Raplas jooks korraldada?

2013. aastal, kui mõte tekkis, olid rahvajooksud Eestis juba väga populaarsed. Jooksu peakorraldajal Donatas Narmontil tuli mõte korraldada oma kodulinnas Raplas samuti üks korralik üleriigiline sündmus, millega haakuksid ka potentsiaalsed toetajad. Donatase ideega tuli kaasa Selver. Enn Kunila ja Andres Heinver panid õla alla ning on aastate jooksul Rapla jooksu suurelt toetanud. Juubeliaastal lisandus teine peatoetaja, Fenster Alumiinium, mis näitab vaid seda, et meiepoolset korraldust hinnatakse.

Rapla Selveri Suurjooks

Millised olid osalejate numbrid kümme aastat tagasi ja palju ootate jooksuhuvilisi tänavu?

Esimesel aastal tuli kohale 600 jooksjat, mis näitas et sellist jooksuvõistlust oli Raplasse väga vaja. Senised kohalikud jooksuvõistlused olid toimunud 50-60 osavõtjaga. Kuni 2020. aastani kasvas osalejate arv stabiilselt ning 2019. aastal oli stardis juba 2145 spordisõpra. Juubelijooksuks lootsime näha 3000 osalejat, kuid kahjuks segas kaarte koroona. Kahel viimasel aastal on jooksud toimunud sügisel ning osalejate arvu oleme suutnud hoida 1500 kandis. Loodame, et sel aastal saame numbrit jälle kasvatama hakata.

Distantside osas oleme samuti ajas kasvanud. Alustasime 5 ja 10 kilomeetri ning lastejooksudega. 2019. aastal lisandus poolmaraton. Eelmisel aastal sai esmakordselt teoks noortejooks, mida toetas Raplamaa kohalik tanklakett Hepa. Sellel jooksul olid kasutusel eraldi särgid ning kokku tuli rajale üle 250 noore, mis oli debüüdi kohta väga tubli number.

Kokkuvõtlikult ongi areng olnud väga stabiilne ning juubelijooks on loodetavasti väärikas n-ö vahefiniš, kust on hea edasi minna.

Millega üllatate juubeliaastal?

Suurimaks üllatuseks on kindlasti maraton, mis joostakse neljal kiirel ringil.

Sportlandi nime kandev 5 km distants on muutunud rahvadistantsiks, kus võetakse küll aega, aga paremusjärjestust välja ei selgitata. Loodame, et sinna tuleb kohale ka rohkem Rapla enda inimesi, kes ei taha teistega võistelda, kuid soovivad osa saada toredast juubelijooksu peost.

Aja peale võistlemiseks saab valida 10 km, poolmaratoni või maratoni vahel. Kuni 26-aastased (k.a) noored saavad joosta Hepa 5 km noortejooksu.

Kindlasti toome võistluskeskusesse juubelimeeleolu ägeda esinejaga ning kohal on eelmisest aastast tuttavad maskotid Rapla rebased. Loodame endiselt, et Rapla kiire rada ning võimalus suurte nimedega koos rajal olla, toob kohale rõõmsaid jooksusõpru isiklikke rekordeid parandama ja jooksuvormi testima.

Rapla Selveri Suurjooks

Nii suur üritus eeldab lisaks korraldajatele ka vabatahtlike abi.

Tõsi, nii see on. Siinkohal kutsun meie toreda tiimiga liituma. Ootame appi vabatahtlikke erinevaid põnevaid ülesandeid täitma. Võimalus on aidata kaasa lastejooksude registratuuris, medaleid jagades ja auhinnakotte kokku pannes. Laste rõõm on siiras ja teeb alati tuju heaks.

Samuti ootame abilisi võistluskeskusesse. Üritusele eelneval päeval on abi vaja võistluskeskuse üles sättimisel, võistluspäeval finišikoridoris medalite ja jookide jagamisel, raja peal joogipunktis ja hiljem ka võistluskeskuse kokku pakkimisel.

Vabatahtlik töö annab võimaluse panustada suurürituse toimumisse ja nägemuse suurürituse korraldamisest. Tänutäheks kingime ühe tasuta pääsme ükskõik kelle nimele vabalt valitud distantsil, Hepa noortejooksu särgi, ajakiri Jooksja aastatellimuse ning meeneid jooksu toetajatelt. Huvilistel palun minuga ühendust võtta: [email protected].

Tippjooksjaid on Rapla kiire rada alati meelitanud. Keda on seekord starti oodata?

Meil on alati olnud hea koostöö tippjooksjatega. Raplas toimuvad ka Eesti meistrivõistlused 10 km maantejooksus ja see toob kiirele rajale rekordipüüdjaid. Tiidrek Nurme jooksis 2020. aastal Raplas tänini kehtiva Eesti rekordi. Kindlasti tulevad kohale teiste alade esindajad. Näiteks on meil varem käinud triatleedid – Rait Ratasepp on jooksnud siin hea tulemuse ja Kaidi Kivioja tuli eelmisel aastal Raplas Eesti meistriks. Samuti on Rapla rada meelitanud Roman Fostit ja Eesti jooksudel vana tuttavat Ibrahim Mukunga Wachira’t.

Lisaks kahele peatoetajale on teil toetajaid veelgi.

Selle üle oleme siiralt tänulikud, et iga distants kannab erineva toetaja nime. Capital Mill maraton, Harviker poolmaraton, Atla 10 km, Sportland 5 km, Hepa 5 km noortejooks ja Mamma lastejooksud. Kõikidel distantsidel on 28. maist kuni jaanipäevani võimalik ka virtuaalselt osaleda.

Rapla Selveri suurjooks

Kus registreerida ja kuhu tulla?

Registreerida saab aadressil: iseteenindus.raplaselverijooks.ee ning kood Sportland20 annab 20% soodustust mis iganes distantsilt.

Küsimuste ja murede korral kirjutada aadressile: [email protected].

Põhidistantside võistluskeskus asub Rapla Selveri parklas.

Lastejooksud kuni 12-aastastele toimuvad Sadolini spordihoone juures. Lastejooksudel paneme palju rõhku hea tuju ja traditsioonide loomisele. Kohal on Rapla rebased ja Lotte. Samuti on auhinnakott ja medalid lapsi rõõmustamas. Eelmisel aastal käivitasime ka n-ö virtuaaljooksu lastele, kus Rapla rebased käisid kohalikes lasteaedades koos lastega jooksmas. Sel aastal pakume samuti võimalust rebased lasteaeda külla kutsuda.

Rapla Selveri Suurjooks

Vaata lisainfot Rapa Selveri Suurjooksu kodulehelt.

Kohtumiseni Raplas!

Tekst: Kärt Radik

Fotod: Siim Solman

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Jooksja tiim käis Keenias Eesti maratonimeeste tegemisi jäädvustamas

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus