Roald Johannson: kui teen sporti, siis olen ka parem inimene | Sportland Magazine

Jaga „Roald Johannson: kui teen sporti, siis olen ka parem inimene“

Roald Johannson: kui teen sporti, siis olen ka parem inimene

Telesaatejuht Roald Johannsoni teame muuhulgas kui suusasõpra ja jooksuharrastajat. Praegu on sporditegemine tema elus küll tagaplaanile jäänud, aga mees peab vaikselt plaani spordiradadele naasta – siis, kui tütardega tegelemise kõrvalt taas rohkem isiklikku aega tekib.

„Minu elu A ja O on praegu lapsed. Vanem tütar on 3aastane ja noorem 10kuune ning elu pöörleb nende ümber. Perekohustuste kõrvalt muude asjadega tegelemine nõuab päris palju pingutust ning sellist aega, kus saaks olla oma mõtetega või tegeleda hobidega, hetkel väga palju ei ole,“ sõnab ta.

Kui varem käis Roald vastavalt aastaajale metsas sörkimas või suusatamas, siis nüüd veedab ta suurema osa vabast ajast lastega. Ilusa ilmaga leiab perekond Johannsoni näiteks kodulähedases Soosepa rabas loodust ja värsket õhku nautimas. „Seal on väike metsatukk, kus on mõnus jalutamas käia. Mustikaajal vohas metsaalune puhastest värsketest marjadest ning väga mõnus oli neid vanema tütrega noppida. Soosepa raba võlu on selles, et seal ei käi palju inimesi. Vahel võid seal terve tunni veeta nii, et kohtad ainult ühte koeraga jalutajat,“ räägib ta.

Roald Johannson

Sport läheb korda

Hoolimata sellest, et Roald viimastel aastatel spordile väga palju aega pühendanud ei ole, mõlgutab ta üha enam mõtteid spordiradadele naasmisest, sest head emotsioonid, mida sport tekitab on tal hästi meeles.

„Minu viimane start maratonil ja viimane suur sportlik eesmärk oli 2019. aasta König Ludwig Laufi suusamaraton. Sellest saab varsti juba kaks aastat, sest pere juurdekasv muutis vahepeal prioriteete. Nüüd on sport üha rohkem jälle meelel ja teema läheb mulle korda. Tean suurepäraselt, et kui füüsis ja toonus on kehvad, on ka vaimne tasakaal viletsam. Olen kogenud, et kui teen sporti, siis olen ka parem inimene. Sellepärast olen võtnud vaikselt plaani lähiajal spordiradadele naasta. Õnneks ma ei tunne, et peaksin iga päev trenni tegema, mulle piisab paarist kolmest korrast nädalas,“ teab ta.

Eesmärgiks uued maratonid

Roaldi lemmikalad on suusatamine ja jooksmine ning nendega on seotud ka eesmärgid, mis mõttes mõlguvad. König Ludwig Laufi maratoniga sai tal Worldloppeti sarjas sõidetud seitse suusasõitu, aga ihaldatud Worldloppet master’i tiitli saamiseks on vaja läbida kümme maratoni. Master’i medali tahab Roald igal juhul oma kollektsiooni saada. „Mul on kõik medalid ja diplomid alles. Vahel võtan need välja ja meenutan, millise emotsiooniga võistlused tehtud said. See annab motivatsiooni juurde,“ ütleb ta.

Rasmus Kagge ja Roald Johannson, Engadin 2017
Rasmus Kagge ja Roald Johannson, Engadin 2017

Jooksumaailmas on ta aga sihiks võtnud kuut maratoni koondava sarja Abbott World Marathon Majors, millest neli on juba läbitud. Tokyo ja Boston on veel tegemata. „Chicago maratoni jooksin 2018. aasta oktoobris ning see oli väga suur õnnestumine. Eesmärk oli alistada nelja tunni piir, aga jõudsin finišisse ajaga 3.56. See andis samuti kõvasti indu juurde,“ sõnab ta.

Praegu võtab Roald rahulikult ning ülepeakaela ühegi võistluse starti kiirustama ei hakka. „Arvestades varasemaid kogemusi selles osas, kui palju mul läheb aega elementaarsesse vormi saamiseks, siis 2021. aastal ei ole ükski maraton reaalne. Mulle ei piisa kahest või kolmest kuust, pean aasta läbi vormi laduma,“ tõdeb ta.

Jooksmine ja suusatamine on Roaldi jaoks võrdselt armsad ning ühte teisele ta ei eelista. „Kui on olnud lumerohke talv ja olen suusatanud mitusada kilomeetrit, siis hooaja lõpus hakkab vaikselt villand saama ning ootan jooksuhooaega. Sügisel on jälle vastupidi, siis ootan Pirita jõeorus lumel liuglemist. Kui on 5 kraadi külma, karge lumine ilm ja imelised suusarajad, siis on see väga nauditav,“ maalib Roald elava pildi paljude suusasõprade unistusest.

Roald Johannson

Sügis on väga kihvt aeg

Kuni lund veel maha tulnud ei ole, naudib Roald kuiva ja karget sügist. „Täielik kaamos, pori ja sombune aeg mulle ei istu, aga kuiv päikeseline sügisilm meeldib väga. Naudin looduse transformatsiooni suvest sügiseks, sest see on tegelikult väga kihvt ja ilus aeg,“ ütleb ta.

Nagu igat aastaaega, aitab ka sügist nautida ilmale vastav riietus. Seda meelt on ka Roald, kes valib oma garderoobi uusi riideid eelkõige kvaliteeti silmas pidades. Näiteks hea jope pole tema meelest lihtsalt kehakate, vaid pikaaegne investeering.

„Tahan saada korraliku ja vastupidava asja ning olen nõus rohkem maksma, kui tean, et ei pea kvaliteedi pärast muretsema,“ lausub ta. „Muidugi vaatan riiete välimust ja värvi, aga ühtegi spetsiaalset lemmikvärvi mul ei ole. Kui mõtlen oma garderoobile, siis seal domineerib tumesinine. Ilmselt on see puht praktiline lähenemine.“

Roald Johannson

Hea kaaslane The North Face

Riideid valides ei lähtu telesaatejuht otseselt brändist, aga pikki aastaid on olnud tema heaks kaaslaseks The North Face’i must parka. „See on külmal talvel maru hea ja soe, mistõttu järgmist jopet ostma minnes vaataksin The North Face’i poole küll,“ arvab ta.

Just selle brändiga seob Roaldi veel üks vahva seik. „Saatesarjas „Roaldi retked“ tegin saate ägedast Eesti kutist Juss Apivalast, kes oli kunagi Eestis kõva rulataja ja lumelaudur, aga läks USA-sse korporatiivmaailma karjääri tegema. Tolleks hetkeks oli ta ülemaailmses jalanõude tööstuses globaalne Vansi tootejuht, kelle laualt käisid läbi kõik uued Vansi mudelid. Nüüd liikus ta edasi The North Face’i peale ning minu jaoks on see selle brändiga seoses üks tore Eesti link.“

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: Jake Farra / erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Olaf Põldoja: rattasportlane saab värskes õhus olla, põnevaid paiku avastada ja näpud õliseks teha

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus