Simple Session tuleb taas - kohtume Põhjala tehases! | Sportland Magazine

Jaga „Simple Session tuleb taas – kohtume Põhjala tehases!“

Simple Session tuleb taas – kohtume Põhjala tehases!

Kauaoodatud ekstreemspordi festival on tagasi võimsamana kui eales varem! Võistlustest võtavad lisaks varasematele võitjatele osa ka viimasel olümpial käinud maailma tipud. Tänavasõidud leiavad aset Tallinna kesklinnas ning tagasi on ka legendaarsed järelpeod klubis Hollywood. Sportland on Simple Sessionil kohal pop-up telgiga, kust saab soetada endale nii ägedaid ketse kui ka stiilset riietust!

Kohal on maailma absoluutne koorekiht!

Simple Session on Euroopa suurim ja pikaaegseim ekstreemspordifestival, mis leiab aset juba 22. korda. Festivali põhiprogramm toimub Põhjala Kultuuritehases, kus võtavad omavahel mõõtu ligi 100 trikiratturit ja rulasõitjat üle maailma. Teiste seas mitmekordsed Simple Sessioni võitjad Kevin Peraza (MX), Boyd Hilder (AU) ja Felix Prangenberg (DE) ning Tokyo olümpiamängudel võistelnud Danny Leon (ES), Ivan Federico (IT) ja Tyler Edtmayer (DE).

“Euroopas on võibolla 5-6 sarnast üritust, mis võivad sellise või ligilähedase line-up’ga esineda ehk Tallinnas saab näha tõelisi tippe. Meie võistluse teeb eriliseks, et meil on kaks ala koos. Euroopas toimub ägedaid üritusi muidugi veel. Näiteks Copenhagen Open, kus võisteldakse vaid rulasõidus. Natuke aega pärast meid toimub Helsinki Hellride, samuti ainult rulasõitjatele. Nimetatud võistlused toimuvad rohkem mööda linnaparke ja vähem kuskil areenil. Enda ürituse kuupäevi paika pannes sünkasime ka Euroopas toimuvaid võistlusi, et kaugemalt tulijad saaksid mitu üritust järjest teha. Kahe ala kontseptsioonis, oleme Euroopas pigem ainulaadsed, kui osavõtjate taset vaadata,” räägivad vendadest peakorraldajad Risto ja Mario Kalmre.

Mario ja Risto
Mario ja Risto Kalmre. Foto: Liina Notta

Põhjala tehas on unikaalne!

Rula- ja BMX-i kvalifikatsioonisõidud ja finaalid toimuvad 11. ja 12. juunil. Varasemalt festivali koduks olnud Saku Suurhalli asemel, võõrustab nüüd maailma tippe Põhjala Kultuuritehas, millel on väga põnev ajalugu. 1924. aastal asutatud Eesti Kummitööstuse osaühisuses on toodetud nii lutte, botikuid, kalosse, reketeid kui ka vihmamantleid. 2007. aastal muinsuskaitse alla võetud objekt, läks 2018. aastal eravaldusesse ning hoonest kujunes kultuuri- ja kogukonnakeskus.

Sportland
Foto: Sportland

“Mõtted uue koha osas hakkasid liikuma juba 2020. aastal, kui Saku Suurhallis toimus järjekorras 20. üritus. Me olime Põhjala tehase tegemistega varasemalt kursis ning ega Tallinnas pole ülearu palju alternatiive, kus sellist üritust läbi viia. Põhjala vanas tehases on väga eriline vibe, hoone enda järgi muutsime natukene ka kontseptsiooni. Publik jaoks on võistlus n-ö üsna intiimne, võistlejad on rahvale lähemal kui suurel areenil,” räägivad korraldajad uue paiga sobivusest.

Võistluspargi disainis ka tänavu USA-st pärit Nate Wessel, keda peetakse oma alal maailma parimaks ning kes on aidanud Simple Sessioni parke ehitada juba alates 2007. aastast. Võrreldes eelmise aastaga on tänavune võistluspark korraldajate sõnul ka suurem ja rohkemate võimalustega. Wesseli disainitud võistlusareen loob unikaalse mänguruumi, et näha nii võimsaid pargitrikke kui ka tänavasõidu tehnilisemat laadi sõidustiili. Võitjateks kroonitakse sõitjad, kes suudavad mõlemad maailmad oskuslikult ühendada.

Tagasi tänavatele!

Lisaks põhiprogrammile toimub kogu festivalinädala vältel Tallinnas mitmeid teisi tegevusi. 8. ja 9. juunil suundub festival tagasi tänavaspordi juurte juurde ning viib programmi avalikku linnaruumi.

Kolmapäeval on kõik rulasõitjad ja trikiratturid oodatud Vabaduse väljakule, kus koostöös Visit Estoniaga viiakse läbi hüppevõistlus üle tünnisauna. Neljapäeval kutsutakse kõiki sõitjaid ja fänne Viru Keskuse Hämariku treppidele, kus leiab aset street jam. Paralleelselt kvalifikatsioonisõitudega toimub laupäeval Põhjala Kultuuritehases samanimeline turg ja esmaspäeval, 13. juuni õhtul leiab aset tüdrukute rula-töötuba.

Filip Baf
Filip Baf. Foto: Merlin Czarnulla

Tallinn meelitab maailma tippe

Eesti on suurürituste korraldamisega alati silma jäänud ning väliskülalised pole kiitusega kitsi. Erand ei ole ka Simple Session. “Võistlejatele meeldib siin, sest me hoolitseme nende eest hästi. Mitte ainult võistlusareenil. Korraldame ägedaid pidusid. Kunagi olime esimesi omataolisi, kes hakkasid live ülekandeid korraldama. Täna on see juba tavaline, aga 20 aastat tagasi mitte. Paljud, kes ei olnud maailmas veel nii nimekad tegijad, leidsid endale näiteks sponsorid läbi nende ülekannete. Võime ennast täitsa kasvulavaks nimetada. Kui X-Games’ile pääseb igal alal kuni 10 osalejat, siis meil oli rohkem võistlejaid lubatud ning paljude jaoks oligi Tallinna võistlus iga-aastaseks tähtsündmuseks ja kokkusaamise kohaks,” kirjeldavad vennad Kalmred.

Alex Kennedy
Alex Kennedy. Foto: Merlin Czarnulla

Legendaarsed järelpeod

Päevase programmi kõrval toimuvad ka juba legendaarseks saanud Simple Sessioni järelpeod. Festivali õhtune vöönd stardib kolmapäeval Telliskivis asuvas D3s ning jätkub alates neljapäevast klubis Hollywood. Nelja päeva jooksul astuvad lavalaudadele kohalikud ning välismaised artistid, sealhulgas 5MIINUST, Pluuto, Olsen Twins, Reed Stark ja paljud teised.

Järelpidu
Foto: Rene Lutterus

Lisainfo Simple Sessioni kohta koos kinnitatud sõitjate, programmi ja piletiinfoga on leitav festivali kodulehelt aadressil session.ee.

Tekst: Kärt Radik

Avafoto: Teddy Morellec

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Fotograaf Liina Notta püüab hetke nii suhtumise kui kaameraga

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus