Ott Kiivikas: praegu on soodne hetk treenimisega alustada | Sportland Magazine

Jaga „Ott Kiivikas: praegu on soodne hetk treenimisega alustada“

Ott Kiivikas: praegu on soodne hetk treenimisega alustada

Praegusest olukorrast tingituna oleme pidanud ümber hindama kõike, mida muidu iseenesestmõistetavaks peame. See puudutab nii töötamist, õppimist kui treenimist. Seega siit nõuanded, kuidas võiks treeningutega jätkata kodustes tingimustes.

Väljas treenimine

Tekkinud olukorras on keerulisem ümber kohaneda neil, kes on igapäevaselt harjunud spordiklubis käima ja regulaarselt treenima. Kuna käesoleval hetkel ei ole keelatud üksinda või perega õues liikuda, siis paljud harrastajad on kohanemas uute tingimustega. Hea idee on sörkida ning teha harjutusi oma keharaskusega, mis aitavad keha toonuses hoida. Oluline on siinkohal meeles pidada, et seda ei tasu teha rahvarikastes kohtades.

Areng

Regulaarselt treeninud inimese puhul on keeruline vaimselt see, et koduste harjutuste ja väiksemate raskustega toimetades on end raske uskuma panna, et see ka arengus edasi viib. Ma lohutan siinkohal sellega, et kui ei lase oluliselt enda treenitusel langeda, on sellel tegevusel juba mõte sees! Niipea kui olukord maailmas taastub ja saab uuesti spordiklubis käima hakata, saab uuesti mõelda progressi peale.

Olgu öeldud, et nii mõnelegi harrastajale, kes on pikalt pigem ületreenituse piiril treeninud, võib tekkinud paus mõjuda pigem positiivselt, sest keha puhkab ja ei tasu imestada, kui uuesti kõvasti treenima hakates näeb arengus järsku positiivset hüpet paremuse suunas. Seega iga asi on millegi jaoks hea!

Treeningutega alustamine

Neile, kes ei ole veel trenniga jõudnud alustada, on see vastupidiselt hea aeg, et end treeningute lainele lülitada. Tavaliselt tuuakse erinevaid põhjusi, miks mitte spordiga tegeleda, nagu näiteks ajapuudus. Nüüd seda ettekäändena enam kasutada ei saa.

Kasutage käesolevat olukorda võimalusena teha oma kehale ja tervisele teene ja alustage spordiga juba täna! Kuidas? Väga lihtsalt – kasutades eelkõige oma keharaskust või vasturaskusena kummilinti ja hantleid. Kui neid ei ole, siis olemasolevaid koduseid vahendeid, mida saab raskusena rakendada, näiteks veepudeleid, ämbrit, millesse saab midagi raskuseks panna, aiatööriistu või harja, mille kĂĽlge annab midagi raskuseks riputada.

Näiteks alakeha treenimisel piisab sellest, kui teete oma keharaskusega kükke ja väljaasteid – see on algajale täiesti piisav koormus. Samuti ei vaja mingi lisaraskut kõhu treenimisel. Sooritada võiks näiteks keretõsteid või jalgadetõsteid vaibal või matil lamades.

Treeningkava võiks koosneda u 7-10 erinevast harjutusest. Kaasatud võiks olla kõik erinevad lihasrĂĽhmad – jalad, kõht, alaselg, rind, käed ja õlad. Iga harjutust sooritada 3 seeriat ja seerias on ca 10-15 kordust, sõltuvalt vastupanu raskusest. Kokku piisab esialgu kui teha trenni 3 korda nädalas ĂĽle päeva, see tähendab, et vähemalt 1 päev jääb lihaste taastumiseks.

Vajadusel otsige online-treeninguid, mis suureks abiks võivad olla. Kiiresti muutuvas olukorras on ka paljud spordiklubid avanud oma virtuaalsed treeningud. Seega saab näiteks kodustes tingimustes osaleda aeroobikatundides ja teha treeneri eeskujul harjutusi.

Näitena üks päevakava

Planeerida võiks päevakava ka kodus olles. Tekitada päevakava selliselt, et sellesse planeerida erinevad tegevused, treeningud ja toidukorrad.

8.00 – Ă„ratus – hommikusöök

9.00 – Töötamine kodukontoris

10.30 – Kohvipaus

10.45 – Töö jätkub

12.00 – Lõuna

12.45 – Jalutuskäik looduses

13.45 – Lugemine või kodukontor

15.00 – Treening kodustes tingimuste

15.45 – Vahepala

16.00 – Lugemine või mõne uue hobi õppimine

18.00 – Õhtune film või uudised

20.00 – Õhtusöök

20.30 – Vaba aeg (kas lastega mõni ühistegevus või lihtsalt telekavaatamine).

23.30 – Öörahu

 

NB! Päevakava on näitlik ja sõltub sellest kui palju kodus olles töökohustusi on, kuid mingi pildi see annab.

Praegu on paljude jaoks soodne hetk alustada trenni tegemisega, seega kasutagem seda aega maksimaalselt ära!

 

Tekst: Ott Kiivikas

Fotod: Andrei Ozdoba

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Lisell Jäätma: tuleb uskuda endasse, olla enesekindel ja mõelda kogu aeg positiivselt

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus