Sportland Eesti inimesed naudivad Rally Estonia tempokaid tööpäevi ja positiivset energiat | Sportland Magazine

Jaga „Sportland Eesti inimesed naudivad Rally Estonia tempokaid tööpäevi ja positiivset energiat“

Sportland Eesti inimesed naudivad Rally Estonia tempokaid tööpäevi ja positiivset energiat

12.-14. juulini toimuv Shell Helix Rally Estonia on Eestis ja kogu Baltikumis suvine spordisündmus number üks. See toob kokku kiireid rallisõitjaid ja kümneid tuhandeid rallifänne. Mõistagi ei puudu Rally Estonialt Sportland, kes on ürituse üks suurtoetajatest ning paneb seal ühtlasi püsti oma rallipoed.

Sportlandi rallipoodides töötab suur hulk inimesi, kellele see on suurepärane võimalus murda rutiini ja teha tööd igapäevasest töökeskkonnast oluliselt erinevas kohas. Sellist melu nagu on Rally Estonia ajal Lõuna-Eestis ei teki kusagil mujal. Tööpäevad poes on pikad ja tempokad, aga pakuvad tõeliselt positiivseid ja unustamatuid emotsioone. Mis Rally Estonia ajal täpsemalt toimub ja miks see on nii eriline üritus, räägivad lähemalt Sportland Eesti inimesed, kas tänavu rallipoed toimima panevad ja kliente teenindavad.

Rallil valitseb eriline meeleolu

Nelli Balakireva, kes on igapäevaselt Sportland Rocca al Mare juhtaja, vastutab teist aastat järjest kogu sündmuse ajal Sportlandi müügipunktide toimimise eest. „Jälgin, et kaup liiguks müügipunktide vahel vastavalt vajadusele ning aitan kaasa mõelda erinevate töö osade korraldamisel. Püüan tagada hea infoliikuvuse, et vajalik teave ei jääks kuhugi toppama ning kogu aeg olemas olla kõikide kolleegide küsimuste ja murede jaoks,“ kirjeldab ta oma tööd.

Nelli paremal
Nelli paremal

Müügipunkte on Sportlandil erinevaid: viis mobiilset, mis liiguvad ralliga kaasa ning neli püsiva asukohaga poodi. „Mobiilsetes on suurem melu, sest telgid asuvad otse rahva keskel – ainuüksi juba see tekitab mõnusa ühtse fiilingu ja hea emotsiooni. Neljas kindla asukohaga poes ei tule samuti klientidest puudu, sealt käiakse üle n-ö lainetena ning meeskond on neis väga ühtehoidev,“ lausub Nelli.

Ta on nõus, et Rally Estonia on väga erakordne sündmus ja seda on ka rallipoes töötamine. „Eriliseks teeb meeleolu, mis valitseb ürituse ajal meie müügipunktides. Tegelikult valdab meid juba isegi enne rallit positiivne emotsioon. Meile meeldib selline tempo ja melu, just sellepärast me olemegi seal,“ avaldab Nelli. „Ralli ajal on Lõuna-Eesti täitunud mõnusa adrenaliiniga. Eelmisel aastal oli ilm ka väga ilus, mis oli boonuseks ning inimesed väga rõõmsad ja kaasaelavad. Kõigi meeleolu oli ülev,“ lisab ta.
 
Valitseb positiivne energia

Ursula Bastamova läheb Rally Estoniale tööle teist korda.„Eelmisel aastal, kui ralli sai läbi, siis mõtlesin kohe, et pean järgmisel korral kindlasti kaasa lööma. See oli väga põnev ja huvitav kogemus, sest ma ei olnud varasemalt nii kõrge tasemega spordisündmusel töötanud. Lisaks oli puhas rõõm vahelduseks värsket õhku hingata ja tavapärasest töökeskkonnast välja saada,“ selgitab Ursula.

Ursula
Ursula

Tema sõnul teevad rallipoes töötamise eriliseks eelkõige inimesed. „Esiteks nautisin töötamist eriti toredas meeskonnas, kus igaüks oli alati valmis appi tulema ning nalja sai ka kuhjaga. Teiseks annavad rahulolevad kliendid tagasi väga palju positiivset energiat, mis tekitab eriti sooja tunde,“ ütleb ta.„Üldiselt valitseb ralli ajal positiivne energia ja meeldiv õhkkond. Tartu ja Lõuna-Eesti muutuvad suureks meelelahutuskeskuseks, kus igaüks leiab endale sobiva tegevuse, nii et igav ei hakka kindlasti,“ usub Ursula.

Suur rallifestival

Sören Rothberg kandideeris sel aastal Rally Estonia meeskonda tööle, kuna eelmisest korrast jäi tal väga hea mulje ta soovis seda uuesti kogeda. „Rally Estonial saab teistsugust kogemust võrreldes poes töötamisega. Mulle isiklikult meeldib väga klientidega suhelda ja seal saab näha, kui kiireid liigutusi oled võimeline tegema, kui on väga palju kliente korraga,“ lausub ta. „Möödunud korral töötasin EXPO telgis Tartus, kus esimene ja viimane päev oldi väga-väga kiired. Teisel päeval, kui katsed toimusid linnast väljas, oli rahulikum.“

Söreni sõnul oli kõige suurem müügihitt Rally Estonia särk. Sellele järgnesid juba kõik muud fännitooted – mütsid, tassid, võtmehoidjad jne.

Sören
Sören

Noormees kinnitab, et Rally Estonia ajal valitseb Lõuna-Eestis tõeline festivalimelu. „Kuna Ott Tänaku tõttu on hetkel Eestis ralli väga populaarne, siis tahavad kõik oma silmaga näha teda sõitmas ja naudivad seda üritust,“ usub ta.

Vingeim üritus Lõuna-Eestis

Chrizti Tint soovis rallipoodi tööle minna, sest üritustel töötamine on väga värskendav ja viib rutiinist välja. „Üldjuhul on väliüritustel ka väga tore seltskond. Eelmisel aastal oli Rally Estonia minu jaoks igati kordaläinud, sest seal oli vinge seltskond ja vägev melu. Kogu sündmuse teevad eriliseks inimesed, kellega koos ma töötan, hea seltskonnaga koostöö on lausa lust,“ avaldab ta.

Chrizti teenindas kliente Tartu kesklinna rallipoes. „See oli kõige populaarsem telk, sest kesklinna said tulla kõik, ka need, kes näiteks rallit ei vaadanudki. Rallil on tööpäevad väga tihedad ja pikad, see on üpriski väsitav, kuid siiski minu silmis täiesti seda väärt. On tore näha, kui kokkuhoidvad eestlased võivad olla, kuna enamik kliente soovib osta Tänaku fännitooteid. Omadele tuleb ikka kaasa elada,“ leiab neiu. „Tartus või üldse Lõuna-Eestis ei ole mina kogenud vingemat üritust, kui Rally Estonia ja ma usun, et sellega on kõik öeldud,“ võtab ta kokku.

Chrizti paremal
Chrizti paremal

Hea meel, kui omadel hästi läheb

Kuigi Rally Estonial tööpostil viibides pole võimalik sõitjatele raja ääres kaasa elada, siis võimalusel hoitakse tulemustel ikka silma peal ja rõõmustatakse koos edu üle. „Ise pole rallit sõitnud, aga vaadata meeldib ning omadele elan alati kaasa, kas siis kohapeal või meedia vahendusel,“ kinnitab Nelli.

Ursula tunnistab, et väga suur rallifänn ta ei ole, vaid eelistab vormelit. „Kuid mõlemas autospordis valitsevad kiirus ja adrenaliin. Sportlane peab olema äärmiselt julge ja vastupidav, see teebki rallispordi põnevaks,“ arvab ta ja lisab: „Ma hoian pöialt Ott Tänakule ja Martin Järveojale, sest neil on fantastiline tiim!“

Sören ütleb, et tema hoidis rallil natukene silma peal juba siis, kui Markko Märtin sõitis, aga suurem huvi tekkis mõned aastad tagasi, kui Ott Tänak pildile tõusis. „Viimased kaks aastat olen jälginud kõiki ralli MM-sarja etappe ja ootan alati huviga Oti sõitmist. Alati on hea meel vaadata kui omadel hästi läheb.“

Seega, hoiame Rally Estonial omadele pöialt ja ootame kõiki Sportlandi poode külastama!

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: Sportland / erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Tõelise jalkafänni unistuste päev

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus