Sportland Kõrvemaa Kevadjooksul kohtuvad vahelduv maastik, tärkav loodus ja rõõmus rahvas | Sportland Magazine

Jaga „Sportland Kõrvemaa Kevadjooksul kohtuvad vahelduv maastik, tärkav loodus ja rõõmus rahvas“

Sportland Kõrvemaa Kevadjooksul kohtuvad vahelduv maastik, tärkav loodus ja rõõmus rahvas

Kevad on kohal, mis tähendab, et on viimane aeg jooksutossud välja otsida. Mõnusa maastikujooksu stardi saab teha laupäeval, 14. mail, kui toimub Sportland Kõrvemaa Kevadjooks.

Sportland Kõrvemaa Kevadjooksule on oodatud igas vanuses jooksu- ja liikumise sõbrad, sest jõukohaseid distantse leidub kõigile. See on suurepärane alternatiiv linnakeskkonnas toimuvatele rahvaspordiüritustele, sest lisaks jooksuradade läbimisele saab niisama loodust nautida ja pere või sõpradega kosutavat metsaõhku hingata.

Igaühele oma

Spordipäeva alustavad kõige nooremad jooksusõbrad, kui kell 11 antakse start Mesikäpa lastejooksude 400 m distantsile ning kell 11.20 Mesikäpa lastejooksude 800 m distantsile.

Kell 12 saavad rajale minna 16 km pikkusel põhidistantsil osalejad. Kes nii pikka maad läbida ei soovi, saab liikumisrõõmu nautida 6 km jooksul, mis algab kell 12.15. Ühtlasi toimub sellel distantsil Mesikäpa noortejooks, mis sobib lastele ja noortele, kellele mõnesajameetrised lastejooksud juba liiga lühikeseks jäävad. Samas on 6 km rajale oodatud ka kõik, kes joosta ei soovi, sest distantsi võib läbida ka käies või kepikõndi tehes.

Kevadjooks_kepikond

Loodust ja jooksurada nautides

Kõrvemaa jooksurajad pakuvad tõelist naudingut, sest on väga vaheldusrikkad, kulgedes mööda jalgradasid ja metsateid ning läbides piirkonnale omaseid oose ja rabasid. „Kõrvemaa on aktiivseks liikumiseks justkui loodud. Võistlusrada kulgeb väga mitmekülgsel maastikul ning sportliku pingutuse kõrval saab kindlasti imetleda kauneid vaateid ja nautida puutumata loodust,“ lubab korraldaja Rebeka Kübard.

Raja profiil on huvitav, sest lisaks laugele kulgemisele saab üles ja alla joosta nii mõnestki langusest ja tõusust, kusjuures pika distantsi teises pooles peab valmis olema ka pisut pikamateks ja raskemateks tõusumeetriteks. Aga jooksuvõistlus ilma väikeste väljakutseteta ei oleks ju pooltki nii põnev! Kui valida õige jooksutempo, siis saab iga aktiivse eluviisiga inimene raja läbimisega hakkama. „Kuna tegemist on jooksuhooaja algusega, siis panen inimestele südamele valida endale sobiv tempo. Kõige olulisem on nautida imelist Kõrvemaa loodust ja tunda rõõmu liikumisest,“ rõhutab ka Rebeka.

Ta lisab, et kuna tegemist on maastikujooksuga, siis on oluline valida õiged jooksujalatsid ning arvestada tuleb sellega, et varakevadele kohaselt võib rajal olla pisut märjemaid kohti. „Jooksutossud peaksid olema kerged, vettpidavad ja maapinnaga hästi haakuvad,“ soovitab korraldaja.

Kõrvemaa kevadjooks

Lisaks jooksurõõmule

Kõrvemaale tasub tulla eelkõige puhta looduse, värske õhu ja vahva seltskonna pärast, aga muidugi rõõmustavad spordisõpru mitmesugused boonused. „Kõiki osalejaid ootavad rajal kosutavad joogipunktid, ergutajad ning finišis äge medal, mõnus kõhutäis ja soe saun. Lisaks oleme välja pannud vägevad loosiauhinnad,“ räägib Rebeka.

Kõrvemaa Kevadjooks kuulub ka Sportland Kõrvemaa Nelikürituse sarja, kus sel hooajal peetakse kokku lausa viis osavõistlust. Kõik osalejad, kes võtavad tänavu ette vähemalt neli Sportland Kõrvemaa Nelikürituse etappi saavad endale preemiaks tutikad Nike Pegasus 38 jooksutossud. Suusamaraton on küll juba toimunud, aga kui sinna ei jõudnud, siis võimalus tossud välja teenida on ikkagi, sest lisaks kevadjooksule on juulis tulekul triatlon, augustis metsajooks ja septembris rattamaraton.

Kevadjooks_mesikapp

Hea emotsiooniga spordipidu

Seda, et Kõrvemaale tasub sporti nautima tulla kinnitavad mitmete osalejate kogemused. Treener Merle Laud on mitu korda kevadjooksul rajal olnud ning soovitab teistelgi starti tulla. „Hea emotsioon ja super korraldus on märksõnad, mis mulle on varasematest kevadjooksudest meelde jäänud!“ kiidab ta.

Harrastusjooksja Piret Elenurm on elanud Kõrvemaal raja ääres lastele kaasa ning otsustas nüüd ka ise osalema tulla nii kevadjooksul kui ka kogu nelikürituse sarjas. Ta leiab, et just neliküritusele kirjapanek on hea lisamotivatsioon sportimiseks. „See lisab treenimiseks motivatsiooni, sest viis üritust on üks tervik, mis pakub aastaringset tegevust. Samuti on Kõrvemaal võimalus kogeda spordipeo emotsiooni nendel, kes ise sportlased pole. See pole üritus tippsportlastele, vaid rahvasportlasetele,“ ütleb ta.

Rahulolu on garanteeritud

Kohalik sportlane Merilin Jürisaar on juba kogenud võistleja, sest oli esimest korda kevadjooksu stardis üle kümne aasta tagasi. „Kõrvemaa nelikürituse osavõistlused on mulle erilise tähendusega. Esiteks seetõttu, et olen väiksest peale olnud iga-aastane osaleja. Teiseks on Kõrvemaa rajad minu kodurajad ja tunnen neid kui oma viit sõrme. Jooksen, suusatan, matkan, sõidan ratast – Kõrvemaa pakub kõigiks nendeks tegevusteks kihvte looduskauneid radu. Kevadjooksule annavad oma niši just vahelduv maastik, tärkava loodusega metsad ja rõõmus rahvas,“ kirjeldab ta.

Merilin Jürisaar
Merilin Jürisaar

Merilini meelest sobib Kõrvemaa kevadjooks väga hästi kogu perele. „Lastele toimuvad vahvad lastejooksud, noortele ja lühema distantsi armastajatele on 6 km rada ja jooksuhuntidele 16 km. Ka mina alustasin päris alguses lastejooksudega, 8-aastaselt hakkasin 6 km distantsi jooksma ja hiljem juba pikemat. Sportland Kõrvemaa võistlustel on ülikihvt atmosfäär, võistluskorraldus on tasemel ja alati hästi läbimõeldud,“ tunnustab ta. „Et kogu melust osa saada, mis keskuses ja võistlusrajal toimub, tuleb ise kohale tulla. Sa ei kahetse! Peale finišeerumist on eneseületus, rõõmus nägu ja rahulolu garanteeritud!“ kinnitab ta oma kogemusest.

Hea teada!

Kõikide jooksude stardi- ja finišipaik asub Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses. Kindlasti tasub tulla kogu perega, sest igal pereliikmel on võimalik osaleda endale jõukohasel distantsil. Sel ajal, kui vanemad jooksevad, ei pea nad laste pärast muretsema, sest keskuses on avatud lastehoid ning toimub vahva lasteprogramm.

Sportland Kõrvemaa Kevadooksule ja teistele Sportland Kõrvemaa Nelikürituse võistlustele saab end kirja panna siin.

Kohapeal on võistluspäeval võimalik end kirja panna alates kella 10st. Registreerumine lõpeb 15 minutit enne starti.

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus / erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Kõrvemaa keskuse müügi- ja teenustejuht Rebeka Kübard: tulen iga päev tööle, naeratus näol

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus