Tule naudi jooksurõõmu ja puhast loodust 20. augustil Sportland Kõrvemaa Metsajooksul | Sportland Magazine

Jaga „Tule naudi jooksurõõmu ja puhast loodust 20. augustil Sportland Kõrvemaa Metsajooksul“

Tule naudi jooksurõõmu ja puhast loodust 20. augustil Sportland Kõrvemaa Metsajooksul

Kõik maastikujooksusõbrad on pühapäeval, 20. augustil oodatud Kõrvemaale, kus toimub Sportland Kõrvemaa Metsajooks. Tulla tasub kogu perega, sest sobivaid distantse leidub igas vanuses jooksusõpradele.

Sportlik pühapäev algab Mesikäpa lastejooksudega. Kuni 5-aastastele on ette valmistatud 400 m distants ning 6-10-aastastele on pakkuda 1 km pikkune ring. Kõik suuremad lapsed ja noored, kelle füüsiline ettevalmistus on piisavalt hea, on oodatud 5 km Mesikäpa noortejooksule. Tegelikult võivad 5 km rajale minna ka kõik teised, kes mingil põhjusel pikemat distantsi läbida ei soovi. Põhidistantsidena on aga kavas 10 km ning paljude jooksusõprade soovil Sportland Kõrvemaa Metsajooksu programmi lisandunud poolmaraton ehk 21 km. Kõikide jooksude stardi- ja finišipaik asub Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses.

Sportland Kõrvemaa Metsajooks
Foto: Aldis Toome

Hea korraldus ja ainulaadne loodus

Metsajooks on osalejate südamed võitnud  sujuva korraldusega ning mõnusate maastikuradadega, mis kulgevad mitmekesise looduse rüpes. Sportland Jõhvi kaupluse juhataja Marika Milk on varasemalt kahe korral osalenud 5 km distantsil, aga sel aastal läheb 10 km rajale. „Iga-aastane hea korraldus on alati pakkunud meeldiva elamuse ning lubanud sündmust igati nautida. Eriliseks teeb ürituse Kõrvemaa loodus ja selle kaunid metsarajad. Rajal saab nautida viimaseid suvepäevi linnakärast eemal, märgata looduse vaikset muutumist ning võtta viimast kaasvõistlejate innustusest,“ ütleb ta.

Marika Milk
Marika koos abikaasaga. Foto: erakogu

Marika meelest annab Põhja-Kõrvemaa maastikukaitseala jalgradadel ja metsateedel kulgev jooksurada lisaks silmailule ka võimaluse ennast proovile panna.

„Distantsi muudavad huvitavaks Kõrvemaa mitmekesine maastik ja väljakutsuvad tõusud. Nõnda on metsajooksul kombineeritud võimalus nautida looduse ilu ja panna proovile oma füüsiline võimekus ja vastupidavus.“

Mõnus spordipäev kogu perele

Marika soovitab igal jooksuhuvilisel kohale tulla ning pere või sõbrad kaasa kutsuda. „Olen alati osalenud metsajooksul koos perega ja hindan väga, et see on sobilik nii pisematele pereliikmetele kui ka kogenumatele. Seega ei ole tegemist pelgalt jooksuga, vaid seiklusliku ja aktiivse päevaga pere ja sõprade ringis. Üritus on hästi läbimõeldud, suurepäraselt korraldatud ja osalejasõbralik. Tegelikult soovitan metsajooksul osaleda ainuüksi seetõttu, et suvelõpp Eesti looduses on imeilus ja kindlasti jooksurajal nautimist väärt.“

Riina koos kaksikutega
Riina koos kaksikutega. Foto: erakogu

Sportland Eesti analüütik Riina Ütt nõustub, et Sportland Kõrvemaa Metsajooks on tore võimalus nautida sportlikku päeva pere seltsis. Tema käis eelmisel aastal metsajooksul koos abikaasa Andresega ning väikeste lastega. „Läksime rajale koos oma 8-kuusete kaksikutega, kes istusid Thule spordikärus. Osalesime lühikesel distantsil ning olime väga ootusärevad, kuidas metsaradadel hakkama saame. Tänu Thule kärule oli distantsi läbimine meeldiv nii meile kui ka lastele,“ räägib Riina. Kuna varasem kogemus käruga spordivõistlustel osalemisest puudus, siis käisid nad nädal enne rajaga tutvumas. „Sõitsime ratastega raja läbi ja veendusime, et see on spordikäruga läbitav. Paar singli lõiku oli, kus pidime ettevaatlikumad ja tähelepanelikud olema,“ julgustab Riina teisigi noori lapsevanemaid rajale tulema. „Kõik, kellele meeldib maastikujooks, võiksid Kõrvemaale tulla, sest distantside valik on lai ning igaüks leiab endale sobiva. Boonusena saab nautida Kõrvemaa vaheldusrikast loodust.“

Sportland Kõrvemaa Metsajooks
Foto: Aldis Toome

Hea kogemus igal tasemel jooksusõpradele

Sportland Kõrvemaa Metsajooks sobib suurepäraselt igal tasemel sportlastele, olgu tegu siis harrastaja või tõsisema tegijaga. Eelmisel aastal lõpetas metsajooksu 10 km distantsi 4. kohaga endine tipplaskesuusataja ja praegune personaaltreener Kalev Ermits. „Mäletan, et oli suurepärane ilm ning viimase kilomeetri jaksasin vägevalt joosta. Finiši järel jäi nii hea enesetunne, et sörkisime sõpradega vaikselt veel peaaegu kogu ringi jagu lisaks,“ meenutab ta.

Kalev soovitab jooksma tulla nii põneva raja kui ka ilusa looduse tõttu. „Maastikujooks on üha enam populaarsust kogumas ning Kõrvemaal saab ennast proovile panna vahelduva maastikuga jooksul. Mulle meeldisid enim rajalõigud, mis looklesid üksikul metsarajal mändide vahel. Kuna jooks toimub nii ilusal maastikul ja pealinnast üldse mitte kaugel, siis kindlasti võiks see paljudel spordihuvilistel menüüs olla,“ arvab ta.

Sportland Kõrvemaa Metsajooks
Foto: Aldis Toome

Eriline auhind – männiistik

Sportland Kõrvemaa  Metsajooksu muudab veelgi erilisemaks see, et iga osaleja saab auhinnaks männiistiku, mille võib istutada enda koduaeda või metsa, aga võib jätta ka korraldajatele, kes selle Kõrvemaale kasvama panevad. Nõnda saab iga osaleja omalt poolt loodusele midagi tagasi anda.

Marika Milk leiab, et männiistiku kinkimine on väga ilus ja hooliv idee. „Mina hoolitsen oma tervise eest liikumisega ja on äärmiselt tore, et saan seeläbi metsajooksul osaledes panustada ka looduse heaolusse. Männiistiku olen endaga ikka kaasa võtnud. Idee teeb veel erilisemaks istiku küljes olev QR-kood, mille abil saab rakendusse märkida puu istutamise koha koordinaadid. Olen ka seda võimalust kasutanud. See jätab toreda mälestuse ja annab võimaluse jälgida pisikese puu arengut ning kasvu,“ ütleb ta. Marika leiab, et suured asjad saavad alati alguse väikestest. „Tasub igat hetke nautida, kodust välja tulla ja ennast proovile panna. Nii saab väikestest sammudest endale tervislikum homne ja väikestest puudest rohelisem keskkond meie ümber.“

Riina ja Andres Ütt on samuti istikud kaasa võtnud ning nendele kena kasvukoha leidnud. „Oleme oma männiistikud istutanud vanaema juurde metsa alla. Kevadel käisime vaatamas ning mõned kasvavad juba jõudsalt,“ on nad rõõmsad.

Kalev Ermits kiidab samuti puu kinkimise mõtet. „Idee istiku kinkimisest meeldib mulle väga, kuid eelmisel aastal minul seda esimese hooga kuhugi istuda ei olnud ning kinkisin selle sõbrale edasi.“

Sportland Kõrvemaa Metsajooks
Foto: Aldis Toome

Kindlasti on põhjust tulla

Põhjuseid Sportland Kõrvemaa Metsajooksule tulla on igal juhul rohkem kui mitte tulla. Lisaks sellele, et saab veeta sportliku päeva, hingata värsket metsaõhku ja nautida toredat seltskonda, saavad kõik osalejad ennast pärast jooksu kosutada maitsva supiga ning nautida saunamõnusid. Lapsed võivad lustida madalseikluspargis, Mesikäpa mängude alal või mängida footpool’i.

Tallinnast saabudes võib isegi auto koju jätta, sest Kõrvemaale on väga mõnus sõita Aegviidu rongiga. Korraldaja on organiseerinud raudteejaama TASUTA bussiühenduse, mille marsruut kulgeb Aegviidu rongijaam-Kõrvemaa keskus-Aegviidu rongijaam suunal. Oma transpordisoovist tuleb teada anda e-kirja teel: [email protected].

Sportland Kõrvemaa Metsajooksu ajakava ja registreerimisinfo leiad siit.

Sportland Kõrvemaa Metsajooks
Foto: Aldis Toome

Tekst: Merilin Piirsalu

Avafoto: Aldis Toome

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Karjase Saia loojad Eva Kõrvas ja Kenneth Karjane muutsid oma hobi meeldivaks tööks

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus