Sportland Kõrvemaa Metsajooks kutsub mõnusale maastikule liikumisrõõmu nautima | Sportland Magazine

Jaga „Sportland Kõrvemaa Metsajooks kutsub mõnusale maastikule liikumisrõõmu nautima“

Sportland Kõrvemaa Metsajooks kutsub mõnusale maastikule liikumisrõõmu nautima

Sportland Kõrvemaa Metsajooks toimub pühapäeval, 16. augustil ning on maiuspala kõikidele maastikujooksusõpradele – rajad ei ole üle mõistuse keerulised ning kulgevad mööda imelisi Kõrvemaa jalgradu ja metsateid.

Metsajooksule tasub tulla kõikidel, kes tahavad looduses sporti teha ja suvepäeva nautida. Tõmbad kopsud värsket metsaõhku täis ning jooksusamm on kohe poole kergem. Silmailu pakuvad Kõrvemaa hilissuvised kaunid vaated lisaks niikuinii!

Kus ja mis täpsemalt toimub?

Metsajooksu stardi- ja finišipaik asub Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses. Päeva alustavad kõige väiksemad spordisõbrad, kes saavad olenevalt vanusest lippama minna 400 m ja 800 m pikkusele jooksuringile. Start antakse neile vastavalt 11.00 ja 11.20. Osalemine on kõigile lastele tasuta ning finišis ootab magus üllatus!

Suuremad jooksjad saavad valida kahe distantsi vahel – 16 km või 6 km. Mõlemal jooksul minnakse rajale ühisstardist ning raja võib läbida nii joostes, käies kui ka kepikõndi tehes. Pikemal distantsil osalejad lähevad rajale 12.00 ning lühemale rajale starditakse 12.15. Ühtlasi on 6 km jooks Mesikäpa Noortejooks, mis tähendab, et sellele rajale on oodatud ka kõik poisid ja tüdrukud, kes jooksmisest lugu peavad ning kellele selle vahemaa läbimine jõukohane on.

Rajad pakuvad väljakutseid ja silmailu

Kõrvemaa metsajooksu 16 km rajal plaanib osaleda ka orienteeruja Kenny Kivikas. Kõrvemaal on ta varem trenni tegemas käinud, aga võistlema pole seni jõudnud. Tänavu tahab ta aga ka siinsed võistlusrajad ära proovida.

“Lõuna-Eesti inimese jaoks on siin teistmoodi maastik ning orienteerujana pakub see mulle teistsuguseid väljakutseid kui kodused metsad, millega rohkem harjunud olen,” räägib Tartust pärit Kenny. “Kõrvemaa loodus on omapärane ning just taimestik on minu jaoks eriti põnev. Siinsetel teeradadel liikudes saab ka imetleda ilusat raba äärset maastikku. Soovitan kõigil jooksjatel võimalusel tõsta pilk vahepeal jalgadest kõrgemale ning nautida vaateid,” ütleb ta.

Kenny Kivikas
Kenny Kivikas

Maastikul jooksmisega tuleb harjuda

Orienteerujana on Kenny maastikul jooksmisega hästi kursis. Nendel, kes on harjunud trenni tegema pigem kergliiklusteedel või muul siledal pinnasel soovitab ta enne Kõrvemaa Metsajooksule tulekut paar korda maastikul harjutamas käia. “Tallinna inimesed saavad sellest hea ettekujutuse näiteks Järve metsa radadel, kus võib joosta mööda laiemat ringi, aga kindlasti proovida ka metsarada, mis on kitsam ja moodustab põnevaid paunasid,” lausub Kenny.

“Alguses võiks võistlusrajal võtta rahulikumalt ning endale aru anda, et maastikul ja pehmel pinnasel ei saa liikuda nii kiiresti kui asfaldil. Sama liikumiskiirust ei tasu taga ajada, siis on ka jooksust saadav mõnu oluliselt suurem,” kinnitab ta.

“Maastikul on ebatasasusi ja juurikaid, mille osas peab olema ettevaatlik, muidu on väga suur oht ennast vigastada. Natukene tuleb sättida ka jooksusammu. Parem on joosta mitte väga üle kanna. Kui paned kanna esimesena maha, siis on suur tõenäosus jalg välja väänata, kui näiteks mõni suurem käbi talla alla jääb,” selgitab Kenny.

Hea võimalus ennast proovile panna

Sportlasena seab Kenny endale Kõrvemaa Metsajooksuks muidugi kõrged eesmärgid. „Kuigi ma pole Kõrvemaal seni kordagi võistelnud, loodan jõuda Metsajooksul kõrgele kohale. Kuna rajal väga suuri tõuse ei tule, siis eelkõige võtan seda kui korralikku proovile panekut kiiremat sorti maastikujooksul – kas suudan joosta keskmise kiirusega 3’20-3’25/km? Minu jaoks on see natukene ebamugavalt kiire rada ja seetõttu tahangi ennast seal proovile panna,“ räägib sportlane oma eesmärkidest.

Kenny Kivikas

Võimalus asjad läbi mõelda

Kenny on seda meelt, et metsas tasub treenida ja võistelda, sest maastikul liikumine pakub hoopis teistsuguseid emotsioone kui linnatänavatel või kergliiklusteedel. “Eestis on palju paiku, kus metsas väiksematel teeradadel liikudes saad puhata igasugusest mürast. Kuulata looduse hääli ning mõelda rahulikult enda mõtteid. Rahulike jooksutiire metsaradadel kasutan ise tihti oma tööasjade läbi mõtlemiseks,“ ütleb Kenny.

Tema arvates võiks loodusesse tulles ka kõrvaklapid maha jätta. „Soovitan metsas joosta ilma muusikata. Läbi selle hakkad esiteks paremini kuulma ümbritsevat, aga ka tähele panema enda tegevust. Näiteks, kuidas sa hingad, milline heli tekib, kui jala maha asetad. Kas see on põnts-põnts või mõnus pehme, peaaegu et helitu,“ kirjeldab ta.  „Paljude jaoks tähendab looduses jooksmine kindlasti ka tavapärasest rutiinist välja saamist ja see tuleb alati kasuks. Lisaks aitab erinevatel pinnastel ja ka väikeste tõusude-laskumistega radadel liikumine kaasa sportlikule arengule. Jalad ja keha saavad tugevamaks. Kõik maailma parimad jooksjad on väga head ka krossijooksus,” tõdeb Kenny.

TULE SPORTLAND KÕRVEMAA METSAJOOKSULE!

Kui Sinagi tahad osa saada maastikul jooksmise eelistest, veeta sportliku päeva kaunis looduses pere või sõpradega, siis tule 16. augustil Kõrvemaale.

Info ja registreerimine SIIN.

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: Sportland / Getter Kuusmaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Nike Rub Club treenerid annavad nõu, kuidas Tipust Topini teatejooks edukalt läbida

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus