Sportland Kõrvemaa Neliküritus – neli eri spordiala, neljal aastaajal | Sportland Magazine

Jaga „Sportland Kõrvemaa Neliküritus – neli eri spordiala, neljal aastaajal“

Sportland Kõrvemaa Neliküritus – neli eri spordiala, neljal aastaajal

Juba aastaid spordisõpru rõõmustanud Sportland Kõrvemaa Neliküritus toimub ka tänavu. Mis sel aastal täpsemalt plaanis on, sellest rääkisime sündmuse peakorraldaja Mari Hütsiga.

Millised kuupäevad peavad spordisõbrad kalendrisse märkima?

Traditsiooniliselt avab võistlussarja suusamaraton, mis toimub 7. märtsil, registreerimine sellele on juba avatud. Järgneb kevadjooks, millele antakse start 24. aprillil. Triatlon, mis on võitnud paljude rahvasportlaste südamed jõukohaste distantside poolest, peetakse 24. juulil. Neliküritusele paneb tavapärase punkti rattamaraton 26. septembril. Mõistagi toimuvad kõik võistlused vastavalt Vabariigi Valitsuse kehtestatud korrale ning võistluste ajal järgitakse kõiki turvalisuse reegleid.

Kellele on sari suunatud?
 
Meie ürituste sarja fookusgrupiks on pered, harrastajad ja alustajad. Eesmärk ei ole teha tingimata hirmus tõsist võistlust, kus tuleb naabrimehest parem olla. Pigem ootame kõiki Kõrvemaale loodust ja mõnusat õhkkonda nautima. Nagu ka kõikidel eelnevatel aastatel, tuleb väga äge lasteprogramm, erinevad mängud ja võistlused. Laste- ja noorteprogrammi peatoetaja on Mesikäpp ning väikeseid spordisõpru ootavad finišis magusad üllatused. Peale raja läbimist saavad lapsed lustida Mesikäpa mängude alal, ronida madalseikluspargis ning mängida footpool’i.

Mis on sel aastal uut ning millised on auhinnad?

Suusamaratonil on sel aastal lisaks tavapärastele 19 ja 38 km distantsile programmis tervisedistants 9 km, sest paljud on tänu suurepärasele talvele suusatamisega alles alustanud või selle ala taasavastanud. Kuigi tegemist on vabatehnika maratoniga, on kõikidele klassikat sõita soovijatele olemas ka üks klassikarada.

Neid, kes osalevad igal etapil, sõltumata valitud distantsist (triatlonil on üks distants, teistel osavõistlustel, kas pikk või lühike), ootab uhke auhind – Nike Air Zoom Pegasus 37 jooksutossud. Igale lõpetajale on ette nähtud ka medal.

Miks tasub Kõrvemaale võistlema tulla?

Panustame palju just õhkkonna loomisele, et see oleks mõnus, sundimatu ja vaba. Sellepärast lisandus suusamaratoni programmi ka 9 km distants, et kõigile oleks midagi.

2021. aasta nelikürituse väljakutse võikski olla proovida nelja erinevat ala neljal aastaajal ning tagatipuks saada kingituseks ägedad jooksutossud.

Kõige rohkem peljatakse tavaliselt triatloni. Aga julgen öelda, et seda ei pea kartma. Ujuma peab kõigest 350 meetrit, rattaga sõitma 22 ja jooksma 4 kilomeetrit. Ujudes on lubatud kasutada kõiki abivahendeid, distantsi vältel saab hoida alustest kinni, kohal on vetelpäästjad, seega pole põhjust peljata. Kuigi meie triatlon pole pikk, on ujudes kaotatud minutid võimalik kõva rattasõiduga tagasi võtta. Jooksudistants on lühike, aga ka seal võib üllatusi juhtuda. Kui tavapäraselt toimub triatloni raames rattasõit ja jooks maanteel, siis Kõrvemaal on tegu maastikutriatloniga. Rattaetapile võib minna nii tavalise maastikuratta kui ka fatbike’iga, seega on võimalik endale tekitada erinevaid väljakutseid.

Kas tippsortlased on samuti Kõrvemaale oodatud?

Kindlasti on kõik sportlased oodatud, ka tipud. Kolme parimat meest ja naist nii pikal kui lühikesel distantsil (triatlonil üks distants) autasustatakse Sportlandi kinkekaardiga.

Kas sel aastal saavad ka firmad omavahel jõudu katsuda?

Jätkame koostööd Firmaspordi Liiduga, kes selgitab võistluste raames välja Eesti kõige sportlikuma ettevõtte/asutuse. Ettevõtete arvestuses läheb arvesse pikkade distantside (triatloni puhul üks distants) kolme parima ettevõtte esindaja tulemus.

Kõrvemaa neliküritus

Kas registreerimine on juba avatud ja millised on soodustused kiiretele otsustajatele?

Registreerimine hetkel käib. Kogu sarjale on kõige soodsam end kirja panna kuni 25. veebruarini. Siis maksab pikkade distantside pakett 95 eurot ning lühikeste pakett 75 eurot. 26. veebruarist kuni suusamaratonini ehk 7. märtsini on hinnad vastavalt 115 ja 95 eurot. Oluline on märkida, et suusamaratonil kvalifitseerub pikaks distantsiks 38 km ning lühikeseks 19 km ja 9 km.

Kas kohapeal on võimalik ka võistlemiseks varustust rentida?

Kõrvemaal saab kohapeal rentida nii suuski kui ka rattaid. Võistluste ajal on nõudlus kindlasti suurem ning kui on soov varustust rentida, siis võiks sellest juba varakult teada anda, et saaksime vajaliku broneerida ja nimeliselt valmis panna. Igal juhul loodame Kõrvemaal näha nii vanu kui ka uusi osalejaid!

Registreerimine ja juhendid: sport.sportlandkorvemaa.ee

Tekst: Kärt Radik

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Luisa ja Taavi Rõivase väljakutse – IRONMAN 70.3

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus