Kogu pere sügisene spordipäev – Sportland Kõrvemaa Rattamaraton 24. septembril | Sportland Magazine

Jaga „Kogu pere sügisene spordipäev – Sportland Kõrvemaa Rattamaraton 24. septembril“

Kogu pere sügisene spordipäev – Sportland Kõrvemaa Rattamaraton 24. septembril

September on käes, mis tähendab, et Sportland Kõrvemaa Nelikürituse viimane etapp on ukse ees ning pühapäeval, 24. septembril toimub Sportland Kõrvemaa Rattamaraton.

Kõik nelikürituse etapid sobivad igas vanuses spordisõpradele ning ka rattamaratonile tasub tulla kõikidel, kel liikumispisik veres. Isegi, kui ei ole sellel aastal veel ratast teistega joonele pannud, on nüüd hea võimalus seda siiski teha. Need aga, kes on suve jooksul võistlemas käinud, saavad siin hooajale ilusa punkti panna.

Kõrvemaa Rattamaraton
Foto: Reiko Kolatsk

Mesikäpa laste- ja noortesõidud

Kõikide sõitude stardi- ja finišipaik asub Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses, kus rattamaratonile annavad avapaugu Mesikäpa lastesõidud. Kell 10.30 toimub kuni 6-aastaste laste 400 m distants. Järgmisena stardivad 1,5 km sõidule 6-10-aastased. Kõikidele lastele on osalemine tasuta ning registreerimine toimub kohapeal.

11-18-aastastele mõeldud 7 km Mesikäpa noortesõidu start antakse kell 11. Noortesõidu osavõtutasu on 10 eurot ning registreerida saab nii veebis kui ka kohapeal.

Kõiki Mesikäpa sõitudest osavõtjaid ootab finišis magus üllatus, vesi ja medal. Pärast rattasõitu on lastel võimalik ronida madalseikluspargis ning harjutada vibulaskmist. Emade ja isade muretumaks äraolemiseks on organiseeritud lastehoid, kuhu on oodatud lapsed alates 4. eluaastast. Lastega tegeleb spetsiaalselt palgatud inimene, kes sisustab aega erinevate tegevustega. Lastehoiu tasu on 5 eurot osaleja kohta ning lapsi võetakse vastu eelneva registreerimise alusel.

Kõrvemaa Rattamaraton
Foto: Reiko Kolatsk

Igaühele jõukohane distants

Rattamaratoni põhidistantsiks on kell 12 algav 45 km sõit. Start antakse kolmes erinevas stardigrupis. Eliitsportlased paigutatakse esimesse stardigruppi, tavaharrastajad teise ja kolmandasse.

Suur osa rattamaratoni rajast kulgeb Põhja-Kõrvemaa Maastikukaitseala suusaradadel ja metsateedel ning kogu rada on tähistatud. Maastik on väga vahelduv, leidub ohtralt kaunist loodust, tõuse ja languseid ning pilkupüüdvaid vaateid. „Rada on kohati kiire, kuid samas tehniline ja pakub vaheldust. Pead olema valmis korralikke kaheksaid panema ning teisalt järgneval momendil juba mäest üles sõtkuma,” iseloomustab eelmisel aastal esimest korda rattamaratonil osalenud harrastussportlane Egert Roots.

Kell 13 algav 18 km sõit on ideaalne neile, kes ei taha ette võtta põhidistantsi, kuid soovivad end samuti Kõrvemaa mitmekesisel maastikul proovile panna ja värskes õhus sportlikult aega veeta. 18 km sõidul stardigruppe ei moodustada ning paremusjärjestus selgitatakse protokollide põhiselt. „Rada on piisavalt väljakutsuv. Pole liiga raske, aga on siiski ka keerukamaid kohti, mis muudavad sõidu huvitavamaks,” kommenteerib harrastusrattur Viktor Kassatkin.

Rattamaraton
Foto: Aldis Toome

Võta osa elektrirattaga

Sportland Kõrvemaa Rattamaraton on eriline selle poolest, et 45 km distantsile on võimalik osalema tulla eraldi arvestuses oma elektrirattaga. Soovi korral saab elektrilise ratta rentida ka Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskusest. Elektrilise rattaga sõit on eriline elamus. Sellega on küll kergem sõita ning tõuse vallutada, aga vaatamata abimootorile saab rattur mõnusa füüsilise koormuse, sest edasi liikumiseks peab siiski väntama.

Elektrirataste start antakse kell 11. See sõit läheb ka E-Bike Cup 2023/24 sarja arvestusse, mis on viiest etapist koosnev sari, mille eesmärgiks on populariseerida elektrirattaid ning nendega võistlemist. Sarja kohta saab täpsemat infot siit.

Kõrvemaa Rattamaraton
Foto: Reiko Kolatsk

Naudi Kõrvemaa loodust ja melu

Kõikidel Kõrvemaal toimuvatel spordiüritustel on üheks suurimaks trumbiks kaunis loodus, mis ümbritseb kogu keskust ja rattamaratoni rada. Läbi lummavate lagendike, paksude metsade ja sügisvärvides rabade kulgev rada pakub kõigile meeldejääva kogemuse. „Mõnus on keset paksu metsa mäest alla kihutada, eriti kui saad samaaegselt konkurentidest mööduda,“ kirjeldab Egert võistlustuhinat.

Sportland Kõrvemaa Rattamaraton pakub rõõmu igale rattasõbrale – ole sa siis kogenud sportlane, kes soovib püstitada isikliku rekordi või harrastaja, kes otsib lõbusat ja motiveerivat viisi aktiivsena püsimiseks. „Rahvasport on hea võimalus end liikuma motiveerida ning kõik sarnased võistlused on suureks abiks enda füüsilise vormi hoidmisel. Sportland Kõrvemaa Rattamaraton on ideaalne võimalus osa saada ilusast loodusest ning suurepärane võimalus enda sportlikud võimed proovile panna,“ leiab Viktor.

Rattamaraton
Foto: Aldis Toome

Tule kohale!

Ära maga maha üht hooaja parimat rattamaratoni, sest põhjuseid osalemiseks on tohutult. „Kohal tasub olla pelgalt seetõttu, et Kõrvemaal on alati rajal ka Eesti rattaspordi paremik. Seega on Sportland Kõrvemaa Rattamaraton suurepärane võimalus ennast tippsportlastega koos samal rajal proovile panna,“ leiab Egert.

Viktor lisab: „Korraldus on hea ning Kõrvemaa pakub rattasõiduks parimaid võimalusi. Pärast sõitu saab sauna, mis on piisavalt suur ja kuum ka viimastele lõpetajatele.“

Viktor Kassatkin
Foto: erakogu

Järjekindlatele sportlastele uued Nike tossud

Sportland Kõrvemaa Nelikürituste tänavune sari algas märtsis suusamaratoniga, lisaks on toimunud kevadjooks, triatlon ning metsajooks. Rattamaraton on sarja viimane võistlus ning neid, kes on osa võtnud vähemalt neljast üritusest ootab auhind, milleks on tutikad Nike Air Zoom Pegasus jooksutossud. Jooksutossud jagatakse välja rattamaratonil kohapeal. Kes on tossud välja teeninud, aga rattamaratonil osaleda ei saa, nendega võetakse auhinna kätte saamiseks eraldi ühendust.

Rattamaraton
Foto: Aldis Toome

LISAINFO

Internetis registreerimine Sportland Kõrvemaa Rattamaratonile lõpeb 22. septembril, aga võistluspäeval on võimalik ennast ka kohapeal kõikidele sõitudele kirja panna.

Rohkem infot leiad siit.

Tekst: Rasmus Piirsalu
Avafoto: Aldis Toome

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Instagrami staar Cobra Roderik jagab oma videotes nalja, inspiratsiooni ja elutarkusi

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus