Sportland Kristiine juhataja Kirsika Sikk: toetav tiim on minu tagala | Sportland Magazine

Jaga „Sportland Kristiine juhataja Kirsika Sikk: toetav tiim on minu tagala“

Sportland Kristiine juhataja Kirsika Sikk: toetav tiim on minu tagala

Kirsika Sikk on Sportland Kristiine kaupluse juhina tegutsenud ligi kaks kuud. See aeg on pakkunud palju uusi kogemusi ja õppimisvõimalusi. Kirsika tagalaks on ühtehoidev tiim ning tema eesmärgiks on pidevalt areneda ja kasvada nii isiklikult kui ka tööalaselt.

Kuidas algas sinu karjäär Sportlandis?

Aastal 2013 tulin kodukohast Elvast Tallinnasse psühholoogiat õppima. Kuna tahtsin kooli kõrvalt tööle minna, siis kandideerisin Sportlandi ning alustasin osalise koormusega Sportland Järve kaupluses klienditeenindajana. Pärast pooleaastast kooliteed sain aru, et valitud eriala ei ole ikkagi mulle ning jätkasin Sportlandis juba täiskohaga.

KirsikaKuidas sinu karjäär edasi kulges?

Ühe aasta töötasin Järvel ja sealt liikusin Sportland Ülemistesse, kus olin samuti aasta. Siis tegin väikese kannapöörde töötades mõnda aega kindlustusvaldkonnas, aga tundsin, et kontoritöö mulle ei sobi ning mu jalad tõid mind Sportlandi tagasi, klienditeenindajaks Rocca al Maresse. Kogemuse ja enesekindluse kasvades soovisin aga enamat ja kandideerisin vanemteenindajaks Sportland Kristiinesse.

Kuidas vanemteenindaja töö teenindaja ametist erineb?

Teenindaja ja vanemteenindaja töö iseloom on tegelikult üsna sarnane, aga vanemteenindajana on rohkem vastutust. Vanemteenindaja on sisuliselt juhataja parem käsi, sest tema vastutab siis, kui juhatajat pole kohal. Minagi teadsin teenindajana alati, et kui jään hätta, siis vanemteenindaja aitab, aga uues rollis olin juba ise see, kelle peale teised said rohkem loota.

Nüüd oled pea kaks kuud olnud Sportland Kristiine juhataja. Kuidas selle ametini jõudsid?

Senine kaupluse juht Sigrid Seer läks tööle Sportlandi kontori poolele ja mulle pakuti juhataja kohta. Võtsin paar päeva mõtlemisaega ning otsustasin pakkumise vastu võtta. Kui vanemteenindajaks minnes hüppasin julgelt pea ees vette, siis juhataja positsioonile asumine tekitas rohkem kõhklusi ja hirme, kas saan ikka hakkama. Olen loomult väga kohusetundlik ja annan endast alati parima, aga tean ka, et kõik asjad ei sõltu alati endast ning juhataja töös on kindlasti stressi rohkem. Samas olen uuest võimalusest algusest peale väga põnevil.

Kuidas esimesed kuud on möödunud?

Aeg on läinud väga kiiresti. Töö mõttes on päris palju muutusi ja õppimist, aga see just ongi hea, sest kui jääda kuhugi liiga kauaks kinni, satud mugavustsooni ning areng jääb seisma.

Praegu elan veel uude rolli sisse ja teen ka paljusid samu asju, mida vanemteenindajana, näiteks raskematel kaubapäevadel aitan kaupa vastu võtta. Samuti tegelen töögraafikuga ja kaupluse igapäevaste olmeasjadega.

Olen õnnelik, et mul on väga toetav ja tore tiim. Nemad ongi minu tagala. Kui mul poleks nii ägedat tiimi, siis ma poleks siin ka juhataja.

KirsikaKui suur on Sportland Kristiine meeskond ning mis teie tiimi liikmeid iseloomustab?

Kristiine kaupluses töötab 15 teenindajat. Meil on väga kokkuhoidev ja positiivse meelega tiim. Enamik teenindajaid on minust neli-viis aastat nooremad ning näen nende pealt, et uus generatsioon on pisut teistsugune ja nendelt on palju õppida. Nad on väga julge pealehakkamisega, neil puudub hirm mingites asjades ja nad ei võta kõike liiga tõsiselt, nad ei kurna end üle ja julgevad teha otsuseid lähtudes sellest, mis on neile oluline.

Kuidas võtad kokku kogu enda senise kogemuse Sportlandis – mis on olnud suurimad väljakutsed või mida oled selle aja jooksul kõige rohkem juurde õppinud?

Hetkel on käsil üks väljakutsuvamaid perioode. Kui teenindajana alustasin, siis oli sisseelamine lihtsam, sest olen hea suhtleja ning sain klientidega kohe hästi hakkama. Juhatajatööga kohanemine võtab kauem aega, sest erinevaid ülesandeid on rohkem.

Rally EstonialVäga palju on mind arendanud ja silmaringi laiendanud Sportlandi väliüritused, kus olen teenindajana kaasa löönud. Näiteks Rally Estonia rallipoe teenindaja töö on väga äge. Rallil on vahel vaja juba hommikul kell 5 ärgata, et mõnele katsele minna ja pop-up pood üles panna. See on väga teistmoodi töökeskkond, kus on palju erinevat melu ja mis pakub suurepärast vaheldust. See on täiesti teistmoodi ühine hingamine, mis väliüritustel tekib. Olen täielik Sportlandi väliürituste fänn ning alati räägin sellest ja innustan ka teisi kaupluse töötajaid nendest osa võtma.

Boonusena olen Sportlandis töötamise jooksul saanud väga palju uusi toredaid tutvusi ja leidnud kolleegide hulgast häid sõpru.

Sportland Team

Mida hindad kõige rohkem Sportlandi kui tööandja juures?

Töötamine Sportlandis koos suurepärase tiimiga on mind inimesena palju kasvatanud. Sportlandis käivad kõik asjad väga kiiresti ning sa pead tempos püsima ja uuendustega kaasa minema. Nõnda tegutsedes saad väga kiiresti suureks ja õpid uute olukordadega toime tulema. Viimane suurem uuendus oli näiteks Sportland ID juurutamine. Kui enne seda oli kliendikaart väga pikalt seotud ID-kaardiga, siis nüüd on meil püsikliendiprogramm Sportland ID. Sellega liitumiseks tuleb ennast veebis kasutajaks registreerida ning  kaupluses soodustuse saamiseks näidata teenindajale kassas oma Sportland ID-d ehk QR koodi. Et klientidele selgitada, millega tegu ning miks see on hea, pidime endale uue süsteemi väga kiiresti selgeks tegema ja ise sellesse uskuma. Õnneks on see lihtne, sest Sportland mõtleb alati innovaatiliselt ning teeb muutusi esmajoones kliendi mugavusest lähtudes.

Millised tööalased eesmärgid oled endale seadnud?

Kindlasti tahaksin kauplust juhtida vähemalt sama hästi, kui seda tegi minu eelkäia. Soovin ka inimesena areneda ning numbrite maailma ja Exceli tabeliga paremaks sõbraks saada. Samuti tahan oma tiimile igati toeks olla.

Kaupluses töötades puutud kokku ka sellega, milliseid brände ning tooteid inimesed eelistavad. Millised on praegu popimad valikud?

Kõige rohkem on viimasel ajal ostetud kevadjopesid, eriti populaarsed on meie kaupluses Helly Hanseni naiste kevadjoped, sest nende selle aasta kollektsioon on naiselik, julge ja väga ilusate värvidega. Muidugi on kevadel alati väga nõutud ka ketsid, sest uus paar jalatseid kulub enne suve ikka ära.

Mis on Sportlandi valikust hetkel sinu isiklik lemmik?

Läbi aegade on üks minu lemmikutest olnud Nike, aga sel aastal on ka Ellessel ja Pumal väga palju efektseid ja lahedaid riideid. Mulle meeldib väga uute toodetega eksperimenteerida ja kombineerida. Hiljutised lemmikud on elektrisinised Puma püksid.

Ketsidest on esikohal Nike ja Converse. Kui lähen vabal ajal välja, siis klassikaline Nike Air Force sobib peaaegu alati. Neid saab kanda nii pidulike kui ka sportlikumate riietega. Nike Air Force´i ketsid suutsin lõpuks maha mĂĽĂĽa ka oma elukaaslasele, kes alguses oli väga skeptiline, aga hiljuti ostis teise paari juurde ja imestab nĂĽĂĽd, kuidas ta varem ilma nendeta hakkama sai – need on ju maailma kõige mugavamad jalatsid.

Sportland soosib väga palju töötajate sportimist. Milline on sinu suhe spordi ja liikumisega?

Suhe on väga hea. Nooremana tegelesin iluvõimlemise, kergejõustiku ja tantsimisega ning tantsimine on senini jäänud kõige südamelähedasemaks. Praegu ma regulaarselt tantsimas ei käi, aga kui mõnel sündmusel lastakse latiino ja hip-hop rütme, siis võib mind kindlasti tantsupõrandalt leida

KirsikaMulle meeldib vahel avastada ka Eesti matkaradasid, näiteks Tabasalus, kus on väga äge pankrannik. Suvel on lahe ka veelauaga sõita. Isa õpetas mulle seda Võrtsjärvel, mille ääres meie perel on suvila ja kus mulle meeldib vaba aega veeta.

Külmemal ajal käin kõige meelsamini jõusaalis treenimas, aga kui ilmad soojemaks lähevad, siis meeldib mulle joosta, rattaga sõita ja väliplatsidel korvpalli mängida. Tundub, et korvpall on suviti üldse populaarne, sest ka meie kauplusest ostetakse korvpalle päris palju.

Aktiivne eluviis on minu jaoks väga oluline, sest olen väga emotsionaalne inimene ning tean hästi, et just sport ja liikumine aitavad elus tasakaalu saada ja hoida.

Tekst: Merilin Piirsalu
Fotod: erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Muusik ja luuletaja EiK: igaüks on milleski osav ja kui leiad selle „miski“, ei tohi temast lahti lasta

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus