Suurel jalgpallipeol Kataris jookseb 13 rahvuskoondist platsile Nike vormis | Sportland Magazine

Jaga „Suurel jalgpallipeol Kataris jookseb 13 rahvuskoondist platsile Nike vormis“

Suurel jalgpallipeol Kataris jookseb 13 rahvuskoondist platsile Nike vormis

Pühapäeval pannakse pall mängu jalgpalli maailmameistrivõistlustel, kui avakohtumises lähevad vastamisi võõrustaja Katar ja Ecuador. Suur jalgpallipidu hoiab fänne enda kütkeis 18. detsembril toimuva finaalini.

Kataris valitseva kuumuse tõttu peetakse turniir ebatavalisel ajal – keset suurt liigade hooaega, kuid selles võib näha ka midagi positiivset. Kõik mängijad peaksid olema tippvormis. Aafrika, Lõuna-Ameerika ning Aasia parimad pojad mängivad ju samuti Euroopa tippklubides, seega võib oodata ilusaid mänge.

Enne jalgpalli maailmameistrivõistlusi huvitab fänne alati, milline näeb välja turniiri ametlik jalgpall ja millised on erinevate meeskondade võistlusvormid. 32 meeskonna esindusriided jagunevad tavaliselt 3-5 suurima tootja vahel. Heidame pilgu peale Nike tänavustele vormidele, mis on MM-il seljas lausa 13 rahvuskoondisel.

Innovaatlised ja mitmekesised

Kui mõne sõnaga iseloomustada Nike tänavusi rahvusvorme, siis julged disainid tõstavad esile eri riikide rikkalikku kultuuripärandit ning on nooruslikult mitmekesised. Seetõttu peaksid need rõõmustama igas vanuses fänne.

Uued särgid on õmblusteta ja istuvad väga mugavalt. Dri-FIT ADV süsteem laseb õhku läbi, mistõttu on värske ja hea tunne tagatud kogu mänguks. Ning mis väga oluline, igal hoolega disainitud särgil on jutustada oma lugu.

Rohelist mõtteviisi rõhutab fakt, et esimest korda on enam kui 75% kogu Nike Football rõivakollektsioonist valmistatud 100% taaskasutatud polüestrist – see on märkimisväärne samm säästvale disainile üleminekuks ja jätkuvaks arenguks.

Brasiilia –  viiekordne maailmameister

BrasiiliaBrasiilia tõstis karika viimati pea kohale 20 aastat tagasi, aga iga brasiillase jaoks on koht alla esimese selge ebaõnnestumine. Brasiilia mängib G-alagrupis koos enesekindlusest pakatavate Serbia ja Šveitsi ning alati tugeva Kameruniga.

Brasiilia mänguvormidel on saavutatud tasakaal rahvusliku uhkuse ja noorusliku uljuse vahel. Eri komplekti särkidel on esindatud kolm riigi lipu värvi – kollane, roheline ja sinine.

Inglismaa – kas jalgpall tuleb lõpuks koju?

Inglismaa1966. aasta maailmameistri jaoks on viimased suurturniirid päris hästi korda läinud. Eelmisel suvel õnnestus inglastel jõuda Wembleyl peetud EM finaali, kus jäädi penaltitega alla Itaaliale. 2018. aasta MM-il mängiti poolfinaalis.

Kunagise koondislase ja praeguse peatreeneri Gareth Southgate’i dirigeerimisel püütakse ei rohkemat ega vähemat kui meistritiitel. B-alagrupis minnakse vastamisi väikese venna Walesi, turniiri kõige noorema meeskonna USA ning suhteliselt tundmatu Iraaniga.

Uuendatud inglise mänguvormid ammutavad inspiratsiooni Inglismaa meeskonna julgusest, mis praegust nooremapoolset koondis kahtlemata iseloomustab. Esindusriided toovad esile nende vankumatut vaimu ja kollektiivset energiat. Ikoonilised kolm lõvi võib leida nii rinnaesiselt, õlgadelt kui ka särgikraelt.

Prantsusmaa – tähtedest kubisev 2018. aasta maailmameister

Prantsusmaa2018. aasta maailmameistri ridades on staare kahe meeskonna jagu ning igas mängus minnakse püüdma võitu. D-alagrupis on vastasteks näljane Taani, kes ainsana esindab MM-il põhjamaid ning Austraalia ja Tuneesia.

Tänavune kollektsioon tähistab France Nouveau’d ehk uut Prantsusmaad – riigi pärandi ja tuleviku sulandumist. Särkidelt leiab nii Gallia kuke, tammelehe, oliivioksa kui isegi triumfikaare.


Holland – kas murtakse finaalide needus?

Kolm korda ajaloos on tulpidemaa esindus jõudnud finaali, viimati Hispaania vastu 2010. aastal, ja kolm korda on finaalis kaotatud. HollandNeli aastat tagasi ei saadud aga üldse MM-ile. Loomulikult teeb Holland nüüd kõik selleks, et tiitel lõpuks koju tuua. A-alagrupis on hollandlaste vastasteks kodumeeskond Katar, Lõuna-Ameerika vutikultuuri esindav Ecuador ning Senegali pallivõlurid Aafrikast.

Hollandi jalgpallisärgid on ebatraditsiooniliselt sinist ja kollakat värvi, sümboliseerides spordi ja eri kultuuride koosmõju, mida tiim “Oranje” kahtlemata esindab.

Portugal – Ronaldo ja Pepe viimane võimalus

PortugalKunagisel Portugali kuldsel põlvkonnal, mida esindas Luis Figo, ei õnnestunud tiitlit võita. Ronaldo ja Pepe jaoks jääb käesolev MM ilmselt viimaseks võimaluseks. Lisaks neile on meeskonnas rida noori mängijaid Euroopa tippmeeskondadest. Seega võib Portugali kindlasti lugeda tiitlipretendendiks. H-alagrupis minnakse vastamisi eri koolkondadega – Lõuna-Korea, Uruguay ja Ghana.

Portugali vormid annavad aimu peagi saabuvad uuest ajastust, mis terendab silmapiiril. Meeskonnas on ühendatud nooruslik uljus ja väärt kogemus, mida esindavad just Ronaldo ja Pepe.

USA – uus põlvkond on saabunud

USAUSA on MM-idel esinenud vahelduva eduga. Näiteks jalgpalli sünnimaa Inglismaa pole neid maailmameistrivõistlustel kunagi võitnud ning Kataris ollakse taas ühes grupis. Lisaks mängivad B-alagrupis Wales ja Iraan.

Ameerika Ühendriigid on Nike kodu ja nii on ka nende särgid väga uhked. Need kannavad rahvuslikku uhkust ja ammutavad inspiratsiooni USA mitmekesisest ja mitmekülgsest spordipärandist. Särkidel võib näha ikoonilisi laiu triipe ja suurendatud keskosa, mis sarnaneb korvpallisärkidele, samuti leiab sealt elemente Ameerika jalgpallist. Vormid on ühtaegu nii uhked, ühtsed kui ka nooruslikud.

Austraalia – minnakse võitlema

AustraaliaAustraalia teekond MM-ile kulges üle kivide ja kändude. Pärale jõuti läbi interkontinentaalse play-off´i Peruu vastu. Maakera kuklapoole meeskonnal on karismaatiline treener ja alati endast kõike andvad mängijad, kuid lihtne ei ole. D-alagrupis minnakse vastamisi Prantsusmaa, Taani ja Tuneesiaga.

Austraalia särgid esindavad rohelist mõtteviisi. Liivased maastikud, rikkalikud märgalad ja metsad, samuti kodumandri rannik ja ookean, mis tõstavad pildile sealsete elanike mere- ja rannikuelu.

Kanada – tagasi pärast 1986. aasta MM-i

KanadaPaljudele võib tulla üllatusena, aga viimase 20-30 aasta jooksul on hokihullus Kanadas olnud jalgpall kõige enam harrastatud spordiala noorte seas. Kanada meeskond on tugeva võitlusvaimu ja moraaliga, kus eri rahvad ja rahvused moodustavad ühtse löögirusika. Kergelt ei tule midagi, sest F-alagrupis on vaja mängida tugevate Horvaatia, Belgia ja Marokoga.

Kanada võistlusvormid on traditsiooniliselt kombineeritud valge ja punase värvi ning riigi sümboli vahtralehega.

Horvaatia – kas ime kordub?

HorvaatiaAlati löögivalmis Horvaatia jõudis viimasel MM-il finaali, kus tuli alla vanduda Prantsusmaale. Varasemalt on platsile joostud ka poolfinaalis. Neil on mõned staarid, aga kõige aluseks peetakse kohalikku tugevat Zagrebi Dinamo jalgpallikooli. F-alagrupis on Horvaatia vastasteks Belgia, Kanada ja Maroko.

Horvaatia särkide traditsiooniline ruudumuster sümboliseerib rahvuslikku uhkust. Särkide selged piirjooned rõhutavad riigi sümboleid nagu perekond, traditsioon ja kirg. Hägused ja lainelised jooned tõstavad esile Aadria mere ranniku tõuse ja mõõne.

Lõuna-Korea – tugev ja alati üllatusvõimeline

Lõuna-KoreaOma liidri ja rahva iidoli Son Heugmini juhtimisel läbiti valikturniir probleemideta ning loodetakse korrata 2002. aasta koduse MM-i edulugu, kui jõuti poolfinaali. H-alagrupis on vastasteks Portugal, Ghana ja Uruguay. Pole vähetähtis, et korealaste treener ja endine Portugali rahvuskoondise mängija Paolo Bento tunneb oma kaasmaalaste tugevusi ja nõrkusi väga hästi.

Lõuna-Korea mängusärke iseloomustab julgus ja energilisus, näiteks ühe komplekti varrukatel võib näha ka jõulist tiigrimustrit. Riigilipu sinise ja punasega sümbolid esindavad rahvuslikku uhkust taeva ja maa vahel. Mõlema komplekti krael on uhke embleem, kus on korea keeles kirjas riigi nimi.

Poola – Robert Lewandowski meeskond

PoolaPoola pääses suurele jalgpallipeole üle noatera ehk läbi play-off mängude. Pearolli etendas maailma üks parimaid ründajaid Robert Lewandowski. Ometi ei ole Poolal suurturniiridel kõige paremini läinud, aga kes teab, võibolla on nüüd nende kord? C-alagrupis ootavad ees päris rasked mängud Argentiina ja Mehhiko ning Lähis-Ida parima meeskonna Saudi Araabia vastu.

Poolakate mänguvormid esindavad riigi ainulaadset pärandit mitmesuguste disainielementide kaudu. Varrukatel on valge kotkapesa ja sulgi, mis on esindatud ka riigi vapil, avaldades nii austust Poola suveräänsusele. Riigi lipivärvid valge ja punane tähistavad aga rahu ja au.

Saudi Araabia – must hobune?

Saudi AraabiaSaudide meeskonna vahest kõige tuntum liige on prantslasest peatreener Herve Renard, kes on võitnud meeskonna usalduse. Ta on väga nõudlik, aga mängijad hindavad kõrgelt ka tema inimlikku poolt, kuna ta suhtleb tihedalt kõigiga. Nende teekond MM-ile ei kulgenud lihtsalt, kuid seda enam soovivad nad üllatada. C-alagrupis ei ole kergeid vastaseid, sest mängida tuleb Poola, Argentiina ja Mehhikoga.

Saudide rohelised ja valged värvilahendused on inspireeritud lipuvärvidest. Saudi Araabia Jalgpalliföderatsiooni (SAFF) kilbil on pistrik ehk araabia keeles saqr, mis on mitmekeelne viide sõnale jalgpall.

Katar –võõrustaja

KatarKatari tase on kõigi jaoks suur saladus, sest korraldajamaana ei pidanud nad valikturniiril osalema. A-alagrupis on nende vastasteks Ecuador, Senegal ja Holland.

Nike jaoks on väga oluline, et ka kodumeeskond Katar kannab just nende vormi. Katari särgid peegeldavad nii riigi lippu kui ka võõrustajamaa staatust ning ühe komplekti särkidel on kujutatud ka nende rannajoont.

 

Jalgpalli MM toimub 20. novembrist 18. detsembrini
Mänge kannavad üle nii ETV, ETV2, kui ETV+ kanalid.
Ametlik koduleht on siin.

Ilusaid jalgpallielamusi!

Tekst: Kärt Radik

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Gina Bergmann: kui oleme tugevad joogamatil, oleme seda ka igapäeva elus

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus